Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem látnak túl az emberek az...

Nem látnak túl az emberek az orruknál, avagy mért nem veszik észre az LMP csak az SzDSz mentő ladikja?

Figyelt kérdés
2009. aug. 12. 22:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%
Ez engem is meglep. Még itt is viszonylag sok LMP-s van. Azért én mégis úgy érzem, hogy nem fognak tudni igazán feljönni, nem érik el az inger- illetve a parlamenti küszöböt.
2009. aug. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Sok embert ismerek, akik csak a szavazás napján döntik el, hogy elmennek szavazni. Sokan szavazataikat csak úgy adják le, hogy "ő róla már hallottak". Egyik ismerősöm azért szavazott az LMP-re legutóbb, mert "Humanista Párt" és - kultúrára fogékony emberként - megtetszett neki és ez alapján voksolt.
2009. aug. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%

Lehet valami benne.

A programjuk ugyanazokon a neoliberális dogmákon alapul.

Támogatói bázisuk is majdnem ugyanaz.

Egyes vidéki,kisvárosi SZDSZ szervezetek pedig teljes egészében átléptek az LMP-be.

Az SZDSZ pénzügyi támogatói "kampányfinanszírozói" pedig mind átálltak az LMP-hez.


De nem konkrétan az SZDSZ mentőhajója.

Csak azé a neoliberális politikájé amelyet az SZDSZ képviselt.

Ugyanis azok a háttérben álló neoliberális érdekcsoportok amelyek politikai,üzleti akaratukat az SZDSZ-n keresztül érvényesítették.Most látva az SZDSZ agóniáját.Keresnek egy másik pártot.Ez a másik párt az LMP.

2009. aug. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Az lmp inkább zöld témákkal (környezetvédelem, vidékfejlesztés, mezőgazdaság) foglalkozik.

nézd meg a programot a honlapjukon.

szó sincs benne például könnyűdrogokról, meleg házasságról, meg ilyenek.

globalizációt sem támogatja.

szerintem nem az szdsz mentőladikja.

de ha bármilyen téren is igen, akkor is joguk van az embereknek ilyen nézetekhez, ha már az szdsz lejáratta magát.

vagy mostmár csak jobbikosnak szabad lenni?

2009. aug. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem, de, ha ugyan azok az emberek vannak most az LMP élén melyek az SzDSz holdudvarában voltak akkkor mi a különbség?

Én Schifferre és Hajós Andreira gondoltam most példának.

2009. aug. 12. 23:17
 6/18 anonim ***** válasza:

Hajós András szimpatizál velük, de nem hiszem, hogy van bármi szerepe a munkában.

Honlapon sehol nincs fenn a neve.

Az a különbség, hogy sehol nincsenek a lejáratott arcok, demszky, fodor gábor stb.

A liberalizmusnak, mint olyan, van helye a politikában, csak hiteltelenné vált, és most nem ez a divat Magyarországon, hanem a szélsőség.

Lmp nem tom liberális-e egyáltalán.

Még fiatal párt, sok mindent nem tisztáztak, dolgoztak ki rendesen.

De legalább új alapokról indíthatnak el valamit a Jobbik ellenpontjaként.

Hogy most szdsz-es holdudvaros tagok vannak-e, vagy sem, az lényegtelen.

Ha vannak, akkor azért, mert van átfedés a két párt nézetei között.

2009. aug. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nos. Szerintem az a a mai értelemben vet liberalizmusra nincs szükség.

Megkérdezném azonban a liberalista Batthyány Lajost, hogy kit tekintene liberálisnak?

Hát szerintem inkább a Jobbikot választanná, mint az SZDSZ-t.

Közteherviselés: adózzanak a multik

védegylet, magyar áruk magyar boltban

törvényelőtti egyenlőség: Incal Securiti kontra Magyar Gárda

felelős magyar kormány: nem kell magyarázni.

sajtószabadság, cenzúra eltörlése Ki akarja betiltani, hogy a zsidóságra ne lehessen rosszat mondani, holokausztról a vitát. Bár tény, hogy a holokauszt kamu. Üknagyapám megjárta, mert zsidó vallású unokája volt és hiszek neki, hogy nem történtek gázosítások ott, mert nem volt oka rá, hogy a naplójában hazudjon. Kit hallgat el a média mely párt ott, a támogatásához mérten előnytelenebbül.

Idegen katonákat külföldre magyarokat hozzák haza: Incal Securiti feloszlatása. Afganisztánból, Irakból a magyar katonák haza hozatala.

Unió Erdélyjel: Békés Trianoni szerződésben leírtak revíziója

Magyar Nemzeti Bankot: Ez is a Jobbik programja.

politikai foglyok szabadon bocsátása: Szabadságot Budaházynak, kit koholt szervezetnek a vezetőjeként tartanak fogva.


Viszont A Jobbik nemzeti radikalizmusára már inkább. A Nacionalizmus soha sehol nem tett annyi kárt, mint e országban az elmúlt 20 év neoliberalizmusa. Ez tény.

A soviniztmus már tett károkat. Viszont a Jobbik sem tagságában, sem, programjában sem külsőségében nem néz ki sovinisztának.


S attól, hogy Koka, Demszky, Fodor, vagyis a vezetők nincsenek ott. Hiszen van annyi esze az SzDSz-nek, hogy nem úgy menti át a hatalmát. Akkor egyből lebuktak volna.

Engem a Simon Perez által Magyarországon általuk képviselt kiszolgáló mocskuknak az eltűnése, érdekel.

S, ha a háttérben lévő hű embereik meg oldják ezt az veszélyes lenne.

Még ugyan azt a mocskot képviselhetik, mint azok. Ugyan azt a külföldi pénz oligarchiát szolgáló szennyet vallhatják.

2009. aug. 13. 00:28
 8/18 anonim ***** válasza:

Igaza van a kérdezőnek.


Ma egy Kossuth Lajos forma liberális, az SZDSZ neoliberálisai szerint náci vagy fasiszta lenne.

Mert a nemzet érdekében tevékenykedne nem pedig ellene.

2009. aug. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

az itt a baj, hogy a ti agyatokban a liberalizmus szó összemosódott az szdsz-szel.

hatalmas hiba.

különítsétek el a kettőt, máris tisztábban látnátok.

2009. aug. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Viszont A Jobbik nemzeti radikalizmusára már inkább. A Nacionalizmus soha sehol nem tett annyi kárt, mint e országban az elmúlt 20 év neoliberalizmusa. Ez tény."


ezt te tényleg komolyan gondolod? :D

2009. aug. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!