Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem akar a kormány...

Miért nem akar a kormány alakítani a bankok hozzáállásán, a megnövekedett hiteleket fizetni nem képes házának árverezése ügyeiben?

Figyelt kérdés

A : Majd a piac megoldja ?

B : Már tettek megnyugtató lépéseket ?

C : Saját tőkés támogatóit kellene rendszabályozni ?

D : Nem értenek hozzá ?

E : Nem akkora a baj hogy állami szinten reagáljanak ?


Kommentárt , indoklást is kérek hozzá ha lehetséges !


2009. aug. 15. 06:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
A kormány hiába is akar alakítani a bankok hozzáállásán,nem tud.A bankok függetlenek a kormányoktól.Az áthidaló hitelek ügyében hozott rendelkezést,de ezt nem minden bank veszi figyelembe,és a bankfelügyelet is csak vizsgálódni tud,mást nem tehet.
2009. aug. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%

Ez egy elég érzékeny kérdés. Megfigyelhető, hogy amíg jó nagy hiteleket lehetett fölvenni, boldog-boldogtalan fel is vette. Fiatalok, gyerekvállalás előtt képesek voltak (nagyi házára plusz jelzáloggal pl.) annyi hitelt felvenni, hogy építettek 200nm házakat 15milliós telkeken.

A devizahitelesek is könnyen döntöttek, hiszen nem gondoltak bele abba, hogy a hitel nem biztos, hogy mindig olyan olcsó marad mint amikor felvették az LCD tévére. Felelőtlenül vették fel az emberek a hiteleiket, sokszor tényleg túl nyújtózva a valódi lehetőségeiken, tehát a kockázatot nem mérlegelve.

Ezután nem fair csupán a bankoktól várni a megoldást. Nézzétek meg a lakossági bankok közül a CIB-et vagy a Raiffesisent. Eléggé rosszul állnak. A bankok iszonyatos rizikót vesznek a nyakukba a lakossági hitelezéssel, és bár jelzáloggal terhelik az ingatlanokat, számukra sem az a megoldás, hogy érvényesítsék ezt a fedezetet, hiszen a legtöbb esetben az ingatlanok forgalmi értéke a hiteltartozás alatt van. Még ha nem így lenne, akkor is egy banknak csak a baja van azzal, ha a tulajdonába kerül egy ingatlan, mert neki arra nincs szüksége, azt értékesítenie kell, már ha lehet...

Nem értem, miért kizárólag a bankokat kiáltják ki felelősnek, és a hitelfelvevők felelőtlenségét meg sem említik.

Egyébként pedig be kell menni és meg kell próbálni alkudozni. A banknak sem érdeke bebukni egy hitelt, de be kell látni, hogy ők sem dolgozhatnak ingyen. Amerikában ez az alkudozás egész jól működik, talán itt is meg lehetne próbálni. Mivel a bankok nem állami intézmények, nehéz lenne őket bármire kötelezni.

2009. aug. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
46%
lehet vagy nem lehet, a jelen helyzetben mégiscsak kötelezni kellene őket ...
2009. aug. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Ezek az emberek elvileg tudták, mit írnak alá. Boldog, boldogtalan hitelt vett fel, most meg sírnak. Mit tegyen az állam? Fizesse ki helyettük?
2009. aug. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
90%
Tényleg nem a bankok meg a kormány hibája az ,h egyesek irreális nagyságú hiteleket vettek fel. Ez az emberek hibája.
2009. aug. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
08:00 vagyok. Ne haragudjon senki, de más hibás döntéséért miért én vigyem el a balhét? Ha én tisztességes vagyok, felelős döntéseket hozok, majd azért fizetek többet pl. a bankomnál, mert az arra kényszerül, hogy más rossz ügyfelek miatt árat emeljen. Ezért én is magasabb áron kapom a szolgáltatásukat! Ha az állam száll, be, akkor is én szívom meg, mert a sok munkanélküli mellett tarthatom el a hiteleseket is. Tudjátok, nincs olyan, hogy állam pénze, meg állam fizeti, olyan van, hogy én, az adófizető állampolgár majd többet csengetek mások miatt. Ebből már amúgy is kezd elegem lenni. Ideje lenne felnőni, és a döntésekért vállalni a felelősséget.
2009. aug. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Az eddigi hozzászólók csak karcolgatták a felszínt sajnos.


1. A politikusok felelőssége?


Egy lakáshitelt nem 1-2 évre vesz fel az ember hanem 15-25 évre, feltételezve azt hogy nem a hazugságra épül a gazdaság. Amikor 230Ft/Euro volt és a pannon puma ugrani készült, meg minket irigyelt minden Európai ország.

Vagy igaztalan vádakkal..... esetleg a gazdaság köszönöm jól van. Az mennyire felelőtlen ?

Miért gondoljátok hogy ismét velünk a magyarokkal az emberekkel van a baj? A világon mindenütt hitelekből vesznek házat vagy építenek ahogy autót és nagyobb értékű berendezéseket is. De mi van azzal aki a termelő szférába invesztált ? Komolyan azt gondoljátok és ezzel ledegradáljátok a magyar embereket hogy mi nem dolgozunk annyira keményen vagy jól hogy lehessen valamink ?

Biztos hogy a keményen dogozó és előre jutni akaró de becsapott és kirabolt emberekkel van a baj,miközben olyan osztalékokat fizetnek a válság idején a bankok itt nálunk hogy azt tényleg irigyli az egész világ?

Hogy gyengült a Ft 20% ot és a törlesztés nem ritkán a 2× ese lett? Hogy azóta vissza erősödött 10% al és a részletek nem csökkentek? Miről beszéltek és hol éltek.


2. A bankok !

A 90 es években monopóliumot adtak az OTP nek és az akkor még létező Posta banknak , hogy mire bejöhetnek a külföldi bankok ne legyenek annyira végtelenek.

Közben jött a Bokros féle csúszó leértékeléses infláció felhúzás ami iszonyatos kamatokat eredményezett.

(az államadósság is nem kis részben emiatt triplázódott)

Aztán csökkent az infláció , de valahogy nem csökkentek a kamatok még megközelítő mértékben sem = extra profit.

Aztán vártuk volna hogy mikor megjelennek a külföldi bankok akkor lesz valami verseny ami normalizálja a helyzetet! Svájc 3-4,5 %ra adnak ki pénzt kockázati fedezettől és intézménytől függően !

De ebből sem lett semmi és maradt az extra pofit.

De hogy is van ?

Egy svájci bank a magyar leányának a 3% helyet 6% ért adja ki a pénzt(extra)van az országban 6% infláció és az még mindig csak 12%. De akkor hogy is lesz 22% ? (extra)

Vagy miért is kell fizetnünk ha kártyáról veszünk le pénzt? Mi is az a THM ?(külföldön ismeretlen fogalom)

Szépen húzgálnak bennünket !!!! már 20 éve.

Nem a gazdaságot élénkítik a bankok hanem ráülnek és viszik haza a külföldiek a mi keserves pénzünket.

Hány vállalkozás nem indulhatott be csak mert akkora a havi részlet amit egy átlag vállalkozás itt nem termelhet ki?


Megoldás!


Magyarország legnagyobb bankja az OTP amit nem államosítani hanem részvény felvásárlással állami többségbe kell helyezni. Egy valós versenyt kel kierőszakolni ami tudom hogy sokba van de nagyon hamar megtérül. Amíg nem lesz normális bank rendszerünk addig nem lehet működőképes gazdaságunk sem. Úgy hogy nincs is más választásunk, ha valamit tenni akarunk.


Érdekes hogy senki nem írt D -t.

Pedig ez a legkeményebb igazság.

Egy kampány finanszírozását nem tudja finanszírozni csak egy nagy és tőkeerős társaság. Nem 1 bank aki a mecénás hanem az összes és cserébe azt csinálnak amit akarnak a mi kárunkra. Ennek a feloldása pedig az átlátható párt finanszírozás. Igen a mostaninak a 4-5× ösét kell legálisan a pártoknak adni hogy működni tudjanak(tisztességesen).A korruptciót pedig 15-25 évvel büntetni. NINCS KIVÉTEL EBBEN AZ ESETBE MERT MINDENKI BENNE VAN, ezért teljes a hallgatás.

2009. aug. 15. 12:59
 8/18 anonim ***** válasza:
42%
az egész nagyon egyszerű lenne,egy kormányrendelet és el van intézve,csak a PÁRT-érdek ezt nem így kívánja,mert akkor nem csöpögne tele a pártkassza meg a zsebük!
2009. aug. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
11.22 te egy tipikus baloldali szavazó vagy. honnan veszed,hogy TE tartasz el itt bárkit is vagy hogy TE viszed el a "balhét" bárki helyett is? te sötét,agyatlan,szerencsétlen,hülye vagy!!!!
2009. aug. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Soha nem voltam baloldali érzelmű, értékű és főleg szavazó!

Ki beszél itt kormányrendeletekről ?

Egyszerűen abból a pénzből ami most áll a pártok rendelkezésére nem lehet a működést és a kampányokat finanszírozni. Nem 1 pártról van szó, hanem az összesről kivétel nélkül! Szerinted honnan akasztják le a pénzt ami hiányzik? A jó idő hozza? Barátom az ami most van az a korruptció melegágya. Meg kellene érteni mindenkinek hogy amíg ezeken a dolgokon nem leszünk túl addig nem lehet semmit csinálni! Persze ha úgy gondolod akkor még ezt is el lehet venni tőlük és akkor hagyni hogy mindenkinek olyan lobbiktól kapjon pénzt akik még jobban lenyomorítanak, mert hidd el hogy nem önzetlenül adják a kampányokhoz a pénzt. Olyan kiváltságokat kapnak cserébe ami a nemzetgazdaságnak(ha az egyénektől eltekintünk)5-10× többe van mintha kifizetnénk a reális költségeket. Lehet hogy neked van igazad, de én inkább bíznék abba hogy több pénz de világos és átlátható, lobbimentes párt finanszírozás. Jahh és ez nem a pártok érdeke mert minden párt lobbit kísér az egyén korruptciója is. Ha nem a zavarosba halásznának hanem világos áttekinthető lenne a finanszírozás akkor talán ez is meg szűnne.


Magamról!

Én tipikusan egy magyar középréteget megtestesítő ember vagyok, azokkal a potenciákkal és jövedelemmel amivel akár le is szarhatnám az egészet. Nekem nincsenek megélhetési gondjaim és hitelem sem.(mert már kifizettem)

De igen is ha tudok akkor segítek azokon akik magyarok.

Világosan fogalmazva írtam és az hogy te nem állsz az érőolvasás magaslatán, vagy a szellemi képességeid hiánya egyfajta agressziót hoz fel abból a 8 agysejtedből arról én nem tehetek.

Nem tudom ki is lehetsz és hogy milyen a politikai hovatartozásod de olvasd el még egyszer amit írtam, gondold át és ne viselkedj és titulálj úgy egy nyilvános portálon mint aki genetikailag el van csöszve.

2009. aug. 15. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!