Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz az, hogy a kommunista...

Igaz az, hogy a kommunista korszakban nyugatra disszidáló magyarok (és leszármazottaik) többsége a mai napig egy arisztokratikus álomvilágban él, ahol ők a nagy urak és minden más magyar pedig jobbágy?

Figyelt kérdés
Vagyis kb. olyanok, mint Chilében és más Dél-Amerikai országban az elit réteg akik dőzsölnek, miközben a nép favellákban él?

2012. dec. 8. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Nem.
2012. dec. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Részben igaz, de nem mindenkire. Mondjuk a mostani kormány azt az időt szeretné visszaállítani.
2012. dec. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem oda nem sok magyar disszidált.

Magyarok inkább az USA-ba , Ausztráliába , NSZK-ba mentek.

2012. dec. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Csak részben igaz.

Az arisztokraták és nagytőkések közül sokan még a háború alatt kivitte a vagyonát Svájcba, vagy valamelyik nyugati államba. Ők a front közeledtével mentek el az országból.

Aki maradt, az később próbált disszidálni, de többségüket elkapták a határon. Nem is volt egyszerű, mert a határ alá volt aknázva.

56-ban viszont az itt maradottak közül is sokan mentek nyugatra. Igaz, akkor az egyszerű emberek közül is sok disszidált.

56 után viszont már nem az arisztokraták disszidáltak. Ők többnyire nem átszöktek a határon, hanem ha kaptak útlevelet, akkor nem jöttek haza.

Ami a kérdés másik felét illeti, abban igazad van.

Hallottam már riportalanyoktól TV-ben, de olvastam is, hogy újra a nemeseknek lenne csak helye a parlamentben. Ezen a fórumon is szokott irkálni egy arisztokrata származék, leprolizva mindenkit.

Az is igaz, hogy amit most a Fidesz művel, az egyre inkább olyan társadalmat teremt, mint a Horthy-rendszerben volt. Most legújabb az iskolarendszer. Úgy érzem, hogy újra iskolás vagyok, pedig már elmúltam 78 éves.

2012. dec. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez így nem igaz. Igaz,hogy a többsége betojt és menekült, de az igazán szegény ember nem ment világot látni,ugyanis nem volt mitől menekülnie. Sorolj el legalább öt disszidáltat, aki a rendszerváltás után úgy jött vissza,hogy itthon is marad és int a családjának,hogy jöhettek a szép és sokat emlegetett és visszasírt gyönyörű akáclombos kis hazánkban és tapasztalatunkkal segítünk ezeken a nyomorultakon. Bolondok lesznek. Ezek csak addig hősők és hősködök mig kint maradnak ! Ők sem bolondok és még egyszer nem vinnék a bőrüket a vásárra.
2013. febr. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, igaz.
2013. márc. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igaz.
2021. ápr. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igaz most is és mindig is az lesz.
2021. máj. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!