Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » TI mit tesztek, hogy Magyarors...

TI mit tesztek, hogy Magyarország jobb hely lehessen? (nem anyagiakra gondolok)

Figyelt kérdés

bocsi,ha nem megfelelő a kérdés kategóriája.


van egy 'hőshazafi' ismerősöm.

folyton megy a cigányozás/zsidózás..tipikus.

persze munkanélküli,és végzettsége sincs.


csak azért említem meg őt,mert mindenkinek csak a szája jár.sokan meg lelépnek az országból,és meg sem próbálnak tenni azért,hogy jobb legyen.


-most nem nagyképűsködni akarok,csak példaként felhozni,hogy pl. én igyekszem mindenkivel türelmes lenni,sokat mosolyogni,buszra felszállván nem tolakszom előre,mintha egy koncerten lennék,segítek másoknak, ahogy tudok.(nem pénzzel)

évente pedig részt veszek egy önkéntes szemétszedős hétvégén.


egy forintomba se kerülnek ezek a dolgok.és jobb embernek érzem magam tőle.


Mit lehetne még??

és mivel lehetne egy nagyobb tömeget rávezetni egy másik látásmódra?


hol van a hiba,hogy negatív a közhangulat?attól még,hogy nekem szar,miért kell másokba is belerúgni.

talán nem retek klubbot kéne nézni állandóan.mióta nincs tévém boldogabb vagyok.


-hosszabb lett,mint mire számítottam,remélem jönnek majd az építőjellegű válaszok.



2012. dec. 20. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

an egy 'hőshazafi' ismerősöm.

folyton megy a cigányozás/zsidózás..tipikus.

persze munkanélküli,és végzettsége sincs.


Én ezért hagytam ott a jobbikot mert ebből lett elegem normális emberel nem is lehet már köztük találkozni.

Csak a gyűlölet,lenézés.agresszió stb.

Hogy a válaszoljak nem tudom sajnos! Kevés a jó ember!

2012. dec. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

"van egy 'hőshazafi' ismerősöm.

folyton megy a cigányozás/zsidózás..tipikus.

persze munkanélküli,és végzettsége sincs.



Na kb itt elvérzett a kérdésed!

Tisztán látszik mire is akarod kihegyezni.


Ok mosolyogj, és szedd a szemetet,legfeljebb tiszta környezetbe és mosolyogva halsz éhen.


No meg Jobbikfób állapotban.


Kb ennyi.



"hol van a hiba,hogy negatív a közhangulat?attól még,hogy nekem szar,miért kell másokba is belerúgni.

talán nem retek klubbot kéne nézni állandóan.mióta nincs tévém boldogabb vagyok."



Annyira boldog vagy hogy a valóságot sem érzékeled!

Nem egy maréknyi embernek lett hirtelen rosszabb a helyzete. Hanem 22 éve a társadalom nagy részének egyre nehezebb és lassan tetőzik a sz@r! A társadalom egy nagyon jelentős része számára a létfenntartás is problémát jelent mára, a rezsi a kaja a gyermek nevelés, stb. 30% vagy eszik vagy rezsit fizet. És ami elképesztő, hogy ez a % folyamatosan és egyre agresszívabban lassan exponenciálisa nő!


Szerinted miért is rossz a közhangulat?

2012. dec. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Tanulok, mert az anyagiak is fontosak, és a tanult ember több gdp-t termel, ami jobb az országnak.

Dolgozom, ezáltal adót fizetek, így nem kerülök pénzébe az államnak. Ez azért is jó, mert optimális esetben a rám nem fordított pénzt azokra fordíthatja, akik rászorulnak.

Tudatosan élek és vásárolok, így nem terhelem feleslegesen a környezetet. Néha van viszonyítási alapom, valamelyik nap a párom és a lakótársam hoztak nekünk gyorskaját, négyen ettünk egy-egy menüt, és szinte tele lett a szemetes a zacskókkal. Márpedig azt a szemetet el kell helyezni valahol.

Igyekszem segíteni, akinek tudok. Az alap, hogy a családom segítem, nem is értem azt a sok széthúzó családot, akikről itt írnak. De családon kívül is, a minimum hogy átadom a helyem a buszon (kivéve ha pl. el van törve a lábam), segítek a szomszéd időseknek, ha valami elektronikai kütyüvel bajuk van, ha valakinek fordítani kell, és beszélem az adott nyelvet, akkor fordítok neki, ismerősöknek rendszeresen segítek jogi szövegeket értelmezni, figyelem hogy ki keres munkát, és ha találok valamilyen lehetőséget, azt továbbítom. Ez utóbbi azért is jó, mert oda-vissza működik, én is kaptam már így állást.


Arra viszont nem számítok, hogy tömegek fognak így viselkedni. Akinek az alaptermészete önző, az nem fog a szabadidejéből arra áldozni, hogy órákig kutasson a szomszédnak egy megfelelő paragrafus után. Nem is várható el.

2012. dec. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
8%

Utolsó látod pont itt a probléma!

Negatív gondolkodás, rossz közösség, ez a legnagyobb baj az emberekkel saját hibáinkat másokra vetítjük ki!

2012. dec. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tanítok egy csomó diákot jó dolgokra, vért adok, próbálok mindenki rávenni, hogy figyeljen a környezetére (ember és természet egyaránt).
2012. dec. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5-ös,igen erre akarok kilyukadni,hogy vajon mitől lehetne több 'jó ember',hogy jók legyünk egymáshoz,mi kell ahhoz?mert nem fogunk előrébb jutni,mint pl az elsők közt válaszoló tininindzsák.de ha kevés ember is tenni akar,miért nem jut eszébe másoknak is?
2012. dec. 20. 13:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó, de ez nekem munkaköri leírás is, meg életfilozófia, ezeket a dolgokat csak akkor lehet csinálni, mondani, ha hiteles vagy, ha te is úgy élsz, amit mondasz, egyébként hiába minden. Példát kell mutatni. A világban egyre jobban növekszik a bizalmatlanság, az emberek elszigetelődnek egymástól. Egy kicsit több közösségi értékre lenne szükség. Sokan csak maguknak élnek, nincs összetartozás érzés, sok esetben már családon belül sem. Hogyan lehet megoldani? Nem tudom, de az biztos, hogy mindent megteszek, hogy a diákok, akikkel foglalkozom, azok tanuljanak értékekről, közösségről, tanuljanak meg gondolkodni, érezni olyan dolgokról is, amik túlmutatnak a személyes terükön. Én így csinálom, nem tudom, de remélem, hogy jól csinálom. 5-ös voltam.
2012. dec. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem van egy liberális ismerősöm. Ja nem kb a fél ország az, és folyton a nácizás, rasszistázás, antiszemitázás, de képtelenek lennének kinyitni a szemüket, hogy mi a valóság. Csak költöznének Szabolcsba, vagy Miskolcra egy hónapra...


Amúgy én kb semmit nem teszek azért, hogy jobb hely lehessen, diák vagyok, tanulok. A szemetet a kukába dobon, de ez szerintem alap.

2012. dec. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!