Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Aki akar az talál munkát! "...

"Aki akar az talál munkát! " Valóban?

Figyelt kérdés

Sokan miért hajtogatják még mindig ezt a Kádári marhaságot, holott tudják, hogy nem igaz?

Maximum Pest, Győr, Sopron, Veszprém, Szombathely településeken, de ezzel vége is a sornak..

Szerintetek azért van 536 ezer regisztrált munkanélküli meg 200 ezer közmunkás 47 ezerért, mert nem akarnak dolgozni??


2013. jan. 3. 23:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
64%
Valószínűleg mert egy másik bolygón élnek ahol még csak most kezdik telepesként megteremteni a légkört. És az a bolygó még tele van kiaknázatlan erőforrásokkal, melyek mindenki számára munkát biztosítanak.
2013. jan. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%

"Aki akar az talál munkát!"


... külföldön.

2013. jan. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Komplikato ***** válasza:
87%

Tudod az emberek úgy általában nem szeretnek az igazsággal szembenézni, ezért maguknak is hazudnak és színezik a valóságot. De van egy réteg aki még ennél is jobban egy saját kis "tündérországban" él.

Na őket fogja leginkább arcon csapni a valóság majd egyszer.

2013. jan. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
73%
Írtad, hogy itt meg ott. Van ez a Mohamedes dolog.Tudod a hegyről, meg a menésről. Én tudom, hogy a saját szakmámban ha végzek nem tudok elhelyezkedni a városban, sőt még a megyében se.
2013. jan. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
32%

Azért mondják azt mert valóban lehet találni .

Igaz nem bejelentett munkát hanem feketén alkalmi munkákat .

Nekem sem sikerült bejelentett munkahelyet találnom de alkalmi munkát mindig tudok találni ( egy-két naposat ) .

Összeszámolva ezeket egy hónapban azért tudok így is keresni 50-60ezret .

De nekem az a tapasztalatom , hogy sokan nem is keresgélnek minden nap hanem várják ,hogy az ölükbe essen a munka . Én Bácsikiskunmegye déli részén lakom .

24/f

2013. jan. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
54%
Hát én nem tudom hogy igaz-e hogy aki akar az talál munkát,de egy biztos. Én külföldön nem találtam, így hazamentem. Hazaérkezésem után 3 nappal már dolgoztam is a szakmámban.(eladó). Külföldön azért nem találtam melót mert csak alapszinten beszélek angolul és ez nagyon kevés volt. Megpróbáltam nem ment, főleg hogy kint a saját szememmel tapasztaltam hogy bizony kint is van munkanélküliség.. De újra itthon szépen boldogulok..
2013. jan. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
10%
Vannak akik hamar találtak, én pl diákmunkából kerültem át állandóra egy bankhoz, közben tanulok. SZERENCSE, csak ez kell hozzá, a barátom pl 2 éve csak időszakos munkát talál... baromi nehéz és PESTEN IS!! mert a meghirdetett munkák fele kamu (pl telemarketing, építőmunka)... a másik felére meg rengeteg az elvárás... tanulni meg HOGY?! 25 éves lenne valaki, mire kijárja az iskolákat amik szükségesek, azt miből fizeti? Addig miből él?! ( Ja boccs diákmunka... peeeersze, én heti 1x megyek suliba, egyetemre 3x kéne hogy kapj nappaliigazolást, amellett mennyit keresel, mire elég...áhh..)
2013. jan. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

"egyetemre 3x kéne hogy kapj nappaliigazolást,"


Mióta kötelező bejárni? Volt olyan hét,hogy 1X mentem be.

2013. jan. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 intrepid ***** válasza:
51%
Néhányszor én is megkaptam. Azt szoktam válaszolni, hogy adja meg az ég, hogy ő is járjon az én cipőmben, tapasztalja meg, mennyire lehet munkát találni.
2013. jan. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
40%

7, helyesbítenék, Neked csak szerencse kellett hozzá.


Egyébként a kérdésre, attól is függ, ki, mivel, hol, hogyan keres munkát. Attól is függ, ki, mivel, hol, hogyan keres munkaerőt. Tehát a válaszom, nem. Ez akkor állná meg a helyét, ha csak és kizárólag az egyénen múlna, node ez nem úgy működik, hogy eldöntöm, bemegyek a gyárba és közlöm, holnaptól ott dolgozok, az ottaniak meg lelkesen bólogatnak, mert alig várták, hogy menjek.


Átlagemberek szájából ez azért hangzik el, mert szerencséjükre sosem voltak álláskereső helyzetben, vagy az elmúlt 10 évben biztosan nem, a politika szájából meg egészen egyszerűen parasztvakítás.

2013. jan. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!