Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Önök szerint/szerintetek is...

Árokpart kérdése:

Önök szerint/szerintetek is nyugodtabb volt a közélet az élet minden területén a 1990-es évek közepén gondolok itt kb.1990-től 2000-ig?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy abban az időben még tini voltam annak ellenére akarva-akaratlanul láttamm az akkori történéseket. A munkahelyeken, a sulikban is valamiképpen mindenki szerényebb volt és figyelt egymásra az emberek kisebb dolgoknak is tudtak örülni. Akár egy vasárnap délutáni focimeccs után Nagypapámmal bementünk a vendéglőbe mindenki rendes volt a másikkal tudtunk örülni Nagypapám egy fröccsnek én egy üdítőnek és az átlagemberek is boldogabbak és rendesebbek voltak egymással holott akkor is voltak gondok. A suliban ha valakit bántódás ért azonnal egységben álltunk ki mellette és a tanárokat is szerettük Ők is szerettek minket. Lesz még valamikor nálunk Magyarországon hagyományos társadalom? Úgy értem, hogy a sulik elvégzése után jön a sorkatonaság, utána valamiképpen az emberek el tudnak többségében helyezkedni meg az oktatás lesz hasonló színvonalú mint akkoriban? Tehát leszünk e hasonlóan független Magyarország mint a rendszerváltástól az Uniós csatlakozásig tartó időszakban?
2013. jan. 7. 09:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Rendben ,kedves előttem szóló,de akkor mi a megoldás?

Rendben kell a hitelezés,de akkor az embereknek ha nem akarnak állandóan csak a banki törlesztésekre keresni,mit kellene tenniük?

Szerintem jobb egy átgondolt pénzügyi egyensúlyban maradni,egy kicsit szolídabb lakásban egy családnak,mint az átgondolatlan a teljes anyagi forrásokat felemésztő állandó hiteltörlesztés vállalása esetleg nagyobb ,számára elérhetetlen lakásban.

Ezt bevállalni esetleg több tíz évre,az maga a pokol.

Soha nem jöhet közbe semmi,és ha igen rögtön fennáll a kilakoltatás is,nem beszélve az addig befizetett pénz egy része is elveszhet.

Na ami kicsibe egy családra igaz,ugyanaz igaz egy társadalomra is.

Ha mindíg csak a felvett hiteleket törleszti az ország,akkor mi marad a fejlesztésekre,kultúrára,sportra,

ifjúság politikára,nem beszélve az új beruházásokról.

Tehát valóban átgondolandó,hogy megéri-e az IMF hitelekbe is belemenni?

Lehet hogy tényleg nem jó üzlet,mert nagyon leköti az ország anyagi erejét,ami különösen fontos,mert Európában sem mennek jól a dolgok.

2013. jan. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!