Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem hozzák nyilvánosságr...

Miért nem hozzák nyilvánosságra a népszámlálás végeredményét?

Figyelt kérdés

Mi olyan titkos abban, hogy nem merik megmutatni?

Nem hiszem el hogy már két éve ülnek rajta...



2013. jan. 29. 17:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Én sem értem.
2013. jan. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%
A Fidesz ezekből szedi össze az emberek adatait és belerakja a saját adatbázisukba... de úgy se ismernék be...
2013. jan. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Vadkan01 ***** válasza:
46%
Biztos ezt is 80 évre titkosították.
2013. jan. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%
Azért, mert a népszámlálásnak nincs "végeredménye". A népszámlálás nem arról szól, hogy beböfögnek egy számot, miszerint 9.511.693-an élnek Magyarországon. A népszámlálás adatainak feldolgozásával volt egy kis kavar, de legjobb tudomásom szerint zajlik az adatfeldolgozás még most is és már vannak elérhető eredmények. Én legalábbis láttam már olyan kutatást, amiben a 2011-es népszámláláson gyűjtött adatok alapján végeztek elemzést.
2013. jan. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 kovpet ***** válasza:
93%

Már rég megvan az eredmény.

Az ország egyik fele lakatlan, a másik fele Lakatos! :)

(Bocs, magas volt a labda :) )

2013. jan. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

kovpet


van benne valami:)

2013. jan. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
3%
Milyen végeredményt akarsz? Felvették az adatokat, most ott van nyilván az adatbázisban.
2013. jan. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 szántóvető ***** válasza:
20%
Miért olyan fontos ez?Már 2 év eltelt?Akkor már nem aktuális,elavult.De akkor miért érdekel? :)
2013. jan. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Ezt én se értem. Azért a népszavazás nem olyan kis dolog. 10 évben egyszer tartják, és a fő célja, hogy össze lehessen hasonlítani az adatokat, hosszú távú trendeket lehessen belőle kiolvasni. Óriási feladat, amiben az államapparátus nagy része és külsős alkalmazottak is részt vesznek, és az állampolgárok számára is kötelező az adatszolgáltatás. És nem mellesleg, rengeteg pénzbe kerül.

Történelmileg is nagy hagyományai vannak, már az ókorban is volt. Emlékeztetnék arra, hogy Jézusnak is azért kellett Betlehemben egy istállóban születnie, mert a szüleinek egy akkor elrendelt népszavazás miatt kellett a származási helyükön bejelentkezni.


Na ezért jogos elvárás, hogy az eredményeket és a trendeket a lakosság egészével megismertessék. Én már elég öreg vagyok ahhoz, hogy emlékezzek, hogy ez korábban mindig megtörtént. Részletesen ismertették az adatokat a médiában, hetekig téma volt, megjelent az eddigi népszavazások kézikönyve stb. Most mindez nincs. Talán ennek is valami unortodox magyarázata van?

2013. jan. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Dick Esmen ***** válasza:
96%
Még nem dolgozták fel(állítólag).
2013. jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!