Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen szakmákra van ma az...

Milyen szakmákra van ma az országunkban valóban fizetőképes kereslet? Feltudnál sorolni csak 10et?

Figyelt kérdés

Nem a munkaügyi központok statisztikája érdekel.

Hiszen az nagyon nagyon torz!

Pld

Vagy 3 éve volt a Tv ben hogy panaszkodott a vállalkozó hogy nem kap AV hegesztő munkavállalót. Aztán kiderült hogy havi 100e ért akarta alkalmazni. Rengeteg hegesztő van csak egy jó része már kiment dolgozni 1500-2000euróért.

Az az nem reális a statisztika.


2013. febr. 13. 08:15
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
43%

Kedves kérdező!

Kérlek próbálj megnyugodni.

Mert jelenleg csak jajveszékelsz, meg minden olyan hozzászólót fikázol, aki próbál pozitív tapasztalaltokat írni!

A te sikertelenséged, telhetetlenséged a te dolgod. Látod, sokan tudnak érvényesülni, és büszkék akár a kevésre is, amit elértek.

és lehetne azon vitatkozni, hogy kinek mi az elég. Látod, fenntartja a családját, a házat, taníttatja a gyerekeket, és gondolom jut még egy kevés szórakozásra is. Ez nagyon is jó, és elegendő kellene legyen. ha valaki ennyire telhetetlen, akkor tényleg menjen a tejjel-mézzel folyó kánaánba nyugatra, és ne itt szarozza a mi hazánkat!!!!

Légyszives!!!

2013. febr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
.
2013. febr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Akinek 4 általánosa van, az, hogy a bánatba fodrász? Ahhoz tíz elemi kell+3 év a képzési idő:D Én nem ülnék be olyan fodrászhoz aki 4 elemit végzett :D:D:D

Amúgy meg, már azoknak sem megy jól, főleg a kezdőknek. Csak az a pár bejáratott szalon+ amik Budán, v a városok gazdagabb részén vannak. Kozmetikusok? Még annyira sem mint a fodrászok. Az emberek spórolnak, és érthető, hogy ilyeneken fognak mint pl. kozmetikus. A műkörmösből meg már annyi van, hogy azoknak sztem a 80-90%-a nem is fog soha a szakmájába dolgozni, m nem lesz rá már kereslet. Bár, meglepő mennyi embernek van műkörme. Itt szembe a boltba, a boltos nő mindig mutogatja hónap elején az ocsmány hegyes műkörmeit, olyan mint a kutyakarom. Meg elmondja, hogy 6e-ért csináltatta...(70e-t keres). A minap meg sápítozott, hogy nincs pénzük hónap végén ennivalóra. Na mondom akkor rágd a körmöd...Nem tudom Mo-n, hogy lett ez ilyen divat,de ennek is vége lesz egyszer aztán az a sok műkörmös majd mehet szalag mellé, már ha gyárak még lesznek...

2013. febr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Talán eladó, pincér, szakács, az építőipar nagyon pang. Bár akiknek ilyen szakmája van, és kicsit is megteheti külföldre megy, ott ezeket keresik, és tisztességes fizetést is kap a munkájáért.
2013. febr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

"""Maszek vagyok.


Az. Fusizgató de nem vállalkozó!


"Sose erőltettem hogy az legyek.Nagyon jól elvoltam alkalmazottként is.


Talán maradnod kellett volna.


"Haverok buli fanta. Látták ,hogy miket csináltam magam részére és jöttek az emberek, h nekik is kell olyan.A végén már nem volt időm bejárni dolgozni."""


Ez milyen hozzáállás?! Ha te így állsz hozzá az emberkehez,ha te ilyen módon alaptisztelet sem megadva közelítesz ahhoz aki szól hozzád, akkor ne is csodálkozz, hogy le vagy csúszva ,ne is csodálkozz ,hogy alig van munkád és senki nem nyit rád ajtót szívesen.


Minősítesz lebunkózol mindenkit a válaszaidban.

2013. febr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Lehet hogy elég jó szaki vagy ,de mentális problémáid vannak.

Az előttem kicsit sem világos, hogy hogy létezik olyan ,hogy dolgozol és a "számládon" nincs semmi gyarapodás.Nem voltál tisztában naprakészem a jövedelmeddel?Nem vontál mérleget? Hónapokig?

Ilyen nincs öregem ennyire bárgyú ember nem létezik aki csak dolgozik és azt se tudja mennyit nyer, azt se tudja mi mennyibe van neki.HÓNAPOKIG?

Azzal az 5 emberrel ,hogy számoltál el?Hogy néztél a szemükbe? Hogy nézel mostanság a szemükbe?

Amikor valakinek munkát adsz a hosszabb távú munkahelye, ígéretével,közvetetten te felesz az ő megélhetésért és a családja életszínvonaláért.


"Aki álomnak tart mint vállalkozó napi 10e ret, azt hogy lehet nevezni. Haver az havi 200-220e, fogod?"


Szóval tenálad 20-22 munkanapból áll egy hónap .És persze 8 óránál egy perccel se többet dolgozni naponta.

Hol élsz? Melyik dimenzióban?

Amikor , mint én ,örömed leled a munkádban(MERT AZ ALAP) még vasárnap délelőtt is csinálod(ha bénhagynak néha még délutáni is.Éjszaka felébredsz és számolsz, költséget számítasz, tervrajzokat, sablonokat ,mintákat készítesz.Mert én igen.

Tavaly volt 5 olyan vasárnapom ,amikor egy kicsit se dolgoztam plusz egy hét tenger ,egy hét Erdély.

írod hogy igénytelen vagyok.Nem tudom melyikünk jár a tescóba vásárolni ,nem tudom melyikünk zabál meg minden műcart mert az 25ft-al olcsóbb?

De az biztos ,hogy amikor az egyik kliensem ideadta az Audi cabrióját, (mert az én jó öreg WW-m pont meghalni készült) kvára nem éreztem magam jól benne.


2001ben volt az első kliensem aki arról számolt be, hogy bankkölcsönös pénzből fizet ki.Aztán elszabadult a pokol!Csak úgy rohanták le a bankokat a népek, mindenféle indokolatlan igényeik lettek, olyan versengés, nagyzolás, flinciflanciságokra , státuszszimbólumokra (valszeg státusz híján)lett gusztusuk, hogy csak néztem.Már azt se tudta a paraszt hova carjon ,kínjában!

2010ben volt az utolsó ilyen bankos kliens és visszaállt minden a helyére.A sok nagyzolós ,most fő meg abban amit főzött.

Közbe rinyál.

Mert van az egyik fajta ember aki rinyál okkal ok nélkül mert azt hiszi,vagy régebben úgy tapasztalhatta ,hogy akkor hóna alá nyúlnak.Pl te.


Van a másik fajta ember aki akkor se adná fel az emberi büszkeségét ,akkor sem ejtene egy zokszót sem ,ha sokkal rosszabbul menne csak teszi a dolgát ahogy a szüleitől látta és tudja ,látja napról napra tapasztalja ,hogy nemhiába fáradozik.Ám neki ez nem fáradság, hanem örömforrás.Pl én.

2013. febr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!