Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kádár János megtudná nyerni a...

Kádár János megtudná nyerni a 2014-es választást?

Figyelt kérdés
Egyszer olvastam a töri könyvemben, hogy a 70-es évekre a rendszer népszerűségre tett szert. Erre nyugati újságírók azt írták róla, hogy talán szabad választásokat is megtudna nyerni. Innen a kérdés. Nem az a kérdés, hogy helyre tudná-e állítani az országot.
2013. febr. 14. 13:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Amíg ő vezette az országot, normálisabb hangnemben beszéltek a parlamentben. Már azért is megérné.

2013. febr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
88%

"Amíg ő vezette az országot, normálisabb hangnemben beszéltek a parlamentben"

Hidd el, most is normális lenne a hangnem a parlamentben, ha csak egy párt képviselői ülnének ott. Nem lenne okuk vitatkozni...

2013. febr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Miért ez a nagy többpártrenszer talán jó? X párt szidja Y-t mertaz többet lopott pármillióval.
2013. febr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Kádár János bármelyik választást megnyerné még ma is ha élne. És ez nem vicc!
2013. febr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Nem tudná megnyerni, ugyanis meghalt.


Bár simán el tudom képzelni, hogy van olyan egyén is, aki szavazna egy hullára...:D

2013. febr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Csakhogy a hetvenes nyolcvanas években a választás abban az értelemben nem volt szabad, hogy más pártok nem indulhattak. A lebonyolítás technikai részében ugyanúgy zajlott, mint most, és lehetett elrontani, nem szavazni, és sok mást is. A rontási és távolmaradási arány önkéntes volt.

A módszer, mellyel ezt elérték, a nagy tömegek számára egyrészt láthatatlan, másrészt külsőségeiben szimpatikus volt. Az eredményeként szerényebb, de biztos megélhetés "járt", bizonyos kitűnési lehetőségekkel. A mai viszonyok között ezek rendkívüli előnyök ahhoz az elvi előnyhöz képest, amellyel valaki nem tud élni. Akinek esti vacsoragondjai vannak, netán lakhatási is, vajon megkülönbözteti, hogy azért nem mehet külföldi luxusnyaralásra, mert nem kap útlevelet, vagy mert nincs rá pénze?

A kérdés azért történelmietlen, mert azt a módszert, amellyel Kádár nyert, nem lehet megvalósítani. Azért nem, mert azóta az emberek sok mindent megismertek, amit akkor nem tudtak. És mert már nem hisznek semmiben. Kádár azért tudott volna akkor nyerni, mert vagy tíz év alatt bizalmat szerzett, ma nem kapna. Híres volt arról hogy azzal kérkedett, kíséret nélkül mehet a nép közé, szeretik. Néha meg is tette, a testőrök és PB legnagyobb rémületére. Más pártvezetők ilyen nem mertek volna megtenni, alapos okkal. Talán Dubcek volt kivétel rövid ideig.

2013. febr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon érdekes kérdés. Annyira, hogy most engem is elgondolkodtatott.

Szerintem ezt érdemes lenne a közvélemény kutatásokon megvizsgálni valamilyen formában.


Szerintem, ha Kádár János egy az egyben "vissza térne" és választáson indulna, az ő személye minimum 25-30 %-ot jelentene, de a gazdasági helyzettől függne, akár nyerhetne is. Nem vagyok benne biztos, hogy a XX. századi magyar történelem másik nagy alakja, Horthy Miklós, akár fele annyi embert megmozgatna, főleg ha Kádár a rivális. Persze ez csak elméleti fejtegetés.

2013. febr. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
49%
Ha élne és elindulna, úgy megnyerné, mint a szél. Iszonyú sok az olyan proli, akik mindent az államtól várnak.
2013. febr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Na, ez valóban érdekes felvetés. Tegyük fel, hogy Kádár apánk valahogy feltámad, vagy olyan politikus lép porondra, aki vele egyenrangú karakter ugyanolyan, vagy hasonló programmal és választást nyer. Egyáltalán képes lenne megváltozott körülmények között is arra, amire ama 33 év alatt sor került? Ne feledjétek, most nincs itt Iván keletről, hogy mindenbe jótékonykodóan beleszóljon és minden támogatást megadjon, az a korszak már elmúlt. Miféle változásokat idézne elő az ízig-vérig kádárista módszer és mennyire lenne életképes, meddig húzná, a költségekről nem is szólva? Amúgy én még az EU és a szomszédaink (főleg rájuk) reakciójára is kíváncsi lennék, milyen vélekedéseket váltana ki egy olyan kormányzat, amely hipp-hopp, egyszercsak fogja magát és a pártállam intézkedéseit kezdi alkalmazni. Nehogy feldühödjetek, de őszintén szólva, lehet, hogy a többiek majd úgy néznek ránk, mintha az a maradék józan eszünk is elpárolgott volna és inkább a nosztalgiánkra akarunk alapozni, mint a realitásra és az értelemre. Bocsesz a litániért, de sok mindent meg kéne gondolni, fontolni.
2013. febr. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Milyen szakmája is volt a Jánosnak? A románoknak legalább volt egy cipészük.
2013. febr. 15. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!