Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kádár János megtudná nyerni a...

Kádár János megtudná nyerni a 2014-es választást?

Figyelt kérdés
Egyszer olvastam a töri könyvemben, hogy a 70-es évekre a rendszer népszerűségre tett szert. Erre nyugati újságírók azt írták róla, hogy talán szabad választásokat is megtudna nyerni. Innen a kérdés. Nem az a kérdés, hogy helyre tudná-e állítani az országot.
2013. febr. 14. 13:11
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Írógépműszerész volt, az is ér talán annyit, mint a Kárpátok Géniuszának szakmája.

"Miféle változásokat idézne elő az ízig-vérig kádárista módszer és mennyire lenne életképes, meddig húzná, a költségekről nem is szólva?"

Na, látod, ez egy érdekes kérdés. Benned felmerül és nem vagy vele egyedül. De hidd el, azok vannak jelentős kisebbségben, akit ilyen "apróságok" zavarnak. Százezrek, milliók vannak az országban, akiknek ha fizetésemelést, adócsökkentést, adósságeltörlést, nyugdíjemelést, ingyenes tömegközlekedést, közétkeztetést, illetve olcsó benzint és sört ígérnek, fel sem merül bennük, hogy ugyan hogy lehet ezt egyszerre megvalósítani és ész nélkül arra szavaznak, aki az üres lózungokat a legjobban tudja csűrni-csavarni.

Kádár János nem tudná megvalósítani a saját rendszerét, mert most már nincs olcsó orosz olaj és gáz, olcsó külföldi hitel, valamint mindent korlátlanul, minőségi elvárások nélkül felvevő orosz piac. De a népnek elég lenne, ha csak azt ígéri valaki, hogy kádárizmus lesz és rögtön meg is nyeri a választásokat. Aztán ha nem tartja be, akkor sem kell félnie semmitől: négy évig úgysem mozdítják el a helyéről.

2013. febr. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
22%
Kádár bűne, hogy kivégeztetett embereket, és ez megbocsáthatatlan.
2013. febr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

'Na, látod, ez egy érdekes kérdés. Benned felmerül és nem vagy vele egyedül. De hidd el, azok vannak jelentős kisebbségben, akit ilyen "apróságok" zavarnak. Százezrek, milliók vannak az országban, akiknek ha fizetésemelést, adócsökkentést, adósságeltörlést, nyugdíjemelést, ingyenes tömegközlekedést, közétkeztetést, illetve olcsó benzint és sört ígérnek, fel sem merül bennük, hogy ugyan hogy lehet ezt egyszerre megvalósítani és ész nélkül arra szavaznak, aki az üres lózungokat a legjobban tudja csűrni-csavarni.

Kádár János nem tudná megvalósítani a saját rendszerét, mert most már nincs olcsó orosz olaj és gáz, olcsó külföldi hitel, valamint mindent korlátlanul, minőségi elvárások nélkül felvevő orosz piac. De a népnek elég lenne, ha csak azt ígéri valaki, hogy kádárizmus lesz és rögtön meg is nyeri a választásokat. Aztán ha nem tartja be, akkor sem kell félnie semmitől: négy évig úgysem mozdítják el a helyéről.'


Na, jó tudni, nem csak én szeretek gondolkodni, ez jól esett. De lennének még többen is, akiket zavarnának az "apróságok", ha államcsőd következne be az ilyen hozzáállás miatt, ugyanis ez a fajta magatartás elkerülhetetlenül a tönk szélére juttat mindenkit. Jól tudom én, hogy Janikánknak köszönhetően a józan gondolkodás már luxusszámba megy, mert hát ott volt állam papa és az mindenre gondolt helyetted, segged alá tolt mindent, csak ne tégy fel kellemetlen kérdéseket. Ez olyan jól sikerült, hogy még ma is érződik a hatása. Tudom, hogy sokan elégedtek meg azzal, amit a felszínen láttak akkor és nem érdekelte őket különösebben, mi van a felszín alatt. De pont ezért kérdem én, lenne értelme egyáltalán a retro fílingen kívül? Mi kéne végre, minek kellene végre történnie ahhoz, hogy belássuk, nem lehet eljátszani ugyanazt, amit Kádárék 33 éve alatt tettek? Úgyhogy jó lenne végre felhagyni ezzel az önpusztító magatartással, ha jót akarunk magunknak.

2013. febr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
7%
Kádár (Csermanek) János soha nem nyert.Ő volt az egyetlen jelölt.Hányja ki a sírja,ha ott van...
2013. febr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!