Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Konkrétan mi volt hasznos a...

Konkrétan mi volt hasznos a magyar társadalomnak az eltelt 22 évből, melyik év vagy hónap, milyen intézkedés, pontosan mi vagy mik?

Figyelt kérdés

2013. febr. 27. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Az önmagában mindennél hasznosabb volt, hogy felteheted azt a kérdést, hogy miért volt hasznosabb. Merted volna akár csak a puha Kádár-érában megkérdezni, hogy mi haszna van ennek meg annak, ha nem is csuktak volna börtönbe, ellehetetlenítettek volna.
2013. febr. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor a jelszavad szabadon éhen halni?


Ez csak duma.

A Kádárrendszer végén te már pofázhattál, berekedtél.

A a legrosszabb lehetett hogy bevittek elvertek aztán hazazavartak. Most meg gumilövedékkel lőnek. Melyik a jobb? Viszont sokkal jobban élt az átlag magyar. Apám 3 házat épített fel, 3 gyereket nevelt, és mindig volt minden, nem volt gond a rezsi, stb stb. Igaz dolgozott keményen egész életében. Ma ez már nagyon nagyon kevés!

Ami a legdemoralizálóbb ma, hogy nincsenek, nem lehetnek céljaid mert szinte a legcsekélyebb is elérhetetlennek tűnik. A Kádárrendszerben egy ház felépítése önerőből nem álom volt vagy utópia, hanem természetes. Az hogy kifizeted a rezsit, táplálkozol bőséggel és mellette megtakarítasz a céljaid érdekében, az természetes volt.


Ne akard megmagyarázni, én éltem a 80as években mint fiatal felnőtt, láttam tapasztaltam a lehetőségeket.

2013. febr. 27. 14:20
 3/6 Crisopher ***** válasza:

Első jó nagy közhelyet írt, na hagyjuk is.

Szerintem voltak azért hasznos és jó dolgok. Például a határon túliaknak a kettős állampolgárság megadása. Autópálya építések, vasútfejlesztések.

2013. febr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A társadalom fejlődik, politika fejlődik, elvárások és igények is fejlődnek. Egyre gyorsabban.. Nem az elmúlt 22 évről beszélek hanem úgy ámblok az emberi faj szociális igényeiről. A fenti dolgok minden korban mások voltak, úgy passzoltak össze. A szocializmus politikája az akkori elvárásokhoz passzolt. Amikor az elvárások és igények kinőtték az adott rendszer határait, jött a rendszerváltás. Viszont egy biztos, ha az elmúlt évszázadok tendenciáját nézzük, mindig csak rosszabb rendszer követte az azt megelőzőt, tehát a következő rendszerváltás minden bizonnyal rosszabb körülményeket eredményez majd. Az is szabályszerűnek tűnik, hogy hátrahagyott rendszereket nem szoktak újrapróbálni, hiába nosztalgiával tekintenek vissza, mert az igaz rá amit fentebb írtam: az igényeknek és elvárásoknak már nem tudnának valóságban megfelelni.
2013. febr. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a felsorolt igények simán megteremthetők ma is, céljaid is lehetnek, sőt, igazán csak akkor boldogulsz, ha vannak céljaid. Én a 80-as években gyerek voltam, végigéltem a rendszerváltást, láttam a családon, hogy hogyan alkalmazkodunk az új helyzethez. Csak akarni kell.
2013. febr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

" Kérdező, a felsorolt igények simán megteremthetők ma is, céljaid is lehetnek, sőt, igazán csak akkor boldogulsz, ha vannak céljaid. Én a 80-as években gyerek voltam, végigéltem a rendszerváltást, láttam a családon, hogy hogyan alkalmazkodunk az új helyzethez. Csak akarni kell.



Milyen érdekes hogy akkoriban az emberek 99% képes volt, ma meg max a 40% akinek sziluettjében sikerül.

2013. febr. 27. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!