Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ámul el mindig az...

Granulátum kérdése:

Miért ámul el mindig az aktuális kormánypárt, ha ellene merészelnek tüntetni?

Figyelt kérdés

Olyan fejeket tudnak vágni, mint akik komolyan elhiszik, hogy ők tökéletesek és tökéletes munkát végeznek.

És ez már az Antall-kormány óta így van.



2013. márc. 8. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Olyan képviselőktől akik azt hiszik hogy 90 forint a kenyér , olyanoktól mit vársz?
2013. márc. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Azért mert az aktuális kormány tagjai és képviselői nem az átlag emberek között járnak, hanem a saját szimpatizánsaik istenítését hallgatják. Így meglepődnek azon, hogy a többség elégedetlen hiszen ők csak a dicséretet hallották eddig.
2013. márc. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
16%

Nem nevezném tüntetésnek, amikor egy eszét vesztett csőcselék TV székházat rombol, autókat, kukákat gyújtogat, telefonfülkéket dönt, tűzcsapokat nyitogat, ajtókat, ablakokat tör be és zúz szét. Nem nevezem demokratikus magatartásnak, ha a felajánlott tárgyalásra nincs egy képviselő, aki értelmesen elmondaná, hogy mi a célja a tüntetésnek, mit szeretnének elérni a megtörtént rombolásokon kívül.

Én is elégedetlen vagyok a kormányok eddigi teljesítményével, de negyven éven át az én munkám adóforintjaiból épült az ország, amit a mindenkori csőcselék, a hitvány lumpen elemek, aljas rombolással tönkretesznek és tüntetésre hivatkoznak.

Ezt a kormányt az ország kétharmada, demokratikus, szabad választással bízta meg. Az ellenzék egyharmadának kötelessége a többség akaratával egyezően tevékenykedni. Ha a vezetés nem bizonyul megfelelőnek, akkor a következő választáson jobb vezetőket kell a többségnek választani.

2013. márc. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ma 12:11:


Tökéletesen egyetértek azzal, amit leírtál, kivéve egyetlen dolgot. Az ország kétharmada választotta meg a mostani kormányt? Ez most komoly? Nem hiszem el, hogy ezt bárki is elhiszi.


Tények:


A részvételi arány az első fordulóban 64%, a másodikban 46% volt. A fideszre 2.700.000-en szavaztak, azaz a magyar népesség alig több, mint egynegyede. [link]


Ezért igaz, amit nemrég hallottam valahonnan, hogy a fidesz csak egy hangos, önző kisebbség. Csakis a magyar választórendszeren múlt, hogy olyan párt szerezzen 2/3-ot, amelyikre a szavazók alig 53%-a voksolt. És 2014-ben már nem is lesz 2. forduló, meg ki tudja, addig hogyan írják még át a szabályokat.


Üdvözöllek a valóságban.

2013. márc. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is sok mindenben egyetértek a #3 válasszal, de:

"Az ellenzék egyharmadának kötelessége a többség akaratával egyezően tevékenykedni." a demokráciafogalom tökéletes félreértése. A többséggel megválasztott vezető csak arra kap lehetőséget, hogy az egész érdekeit a saját módszereivel valósítsa meg. Arra nem, hogy bármit tegyen. A kisebbség mindenkori elemi joga, hogy a célokat és ahhoz választott módszereket bármikor számon kérje, sőt, kikényszerítse a megfelelőket. Az viszont nem mindegy, milyen módon és eszközökkel.

2013. márc. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!