Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ilyet szabad? Szabad így...

Ilyet szabad? Szabad így védekeznem?

Figyelt kérdés

[link]


Szóval egy ilyen tilos.


De mi a helyzet azzal hogyha szögeket verek egy deszkába úgy hogy kiálljanak belőle rendesen és elhelyezem az ablakom alá , így a betörő belelép.Vagy , ugyanilyen deszkákat rakok a kerítésemhez sötétedés előtt , tehát nappal nem lenne ott.


Meg nem hal senki de az biztos hogy nem ugrálna pár napig.


Ez büntetendő?Vagy szabályos védelem?


Főként a kisebbségiek miatt kellene ilyen itthonra.Még nem volt betörés , de jobb félni mint megijedni.



2013. márc. 11. 19:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
hidd el, belekötnének...sajnos legtöbbször a betörőnek több joga van, mint a sértettnek, viszont biztos nagy sajtóhangja lenne, ha téged is meghurcolnának ezért, vagy ha mégsem, el bírom képzelni, hogy másnap jön az egész család, de egy próbát megér.
2013. márc. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8%
Ajánlanám a medvecsapdát is jól álcázva,utána lehetne azzal védekezni hogy a medvék ellen volt.áshatsz jól álcázott gödröket is amibe az emlitett szöges deszkákat teszed.
2013. márc. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De vannak szervezetek akik megvédenek nem?

Ott a Jobbik.Van már ekkora befolyásuk nem?


Hisz ezekkel a szöges deszkákkal nem lehet megölni ,mint azzal hogy áramot vezet valaki a kerítésbe.

2013. márc. 11. 19:49
 4/12 anonim ***** válasza:
24%
Igen, ilyet szabad. Nem köthetnek bele, mert a te ingatlanodon belül csinálod. Nézd meg mennyi kerítésnek a tetején van üvegszilánk vagy hegyes vas díszek!
2013. márc. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 50felett ***** válasza:
100%

Erre a szöges dologra már én is gondoltam, de természetesen a keritésen belül, senki nincs aki bizonyitja hogy direkt van ott. nem kell be ugrálni senki portájára.

jó megoldás a jó fogós kutya csak kikel irni,hogy kutyával örzött terület,csak a bibi ott van hogy az elkövetők nagy százaléka nem tud olvasni

2013. márc. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 tetro ***** válasza:
96%
Csak nehogy véletlen a saját gyereked lépjen bele, mikor este kilóg, aztán reggelre meghal vérmérgezésben... Komolyan azt hiszed, hogy ez megvéd bármilyen betörőtől?
2013. márc. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6.


A cigány betörők olyan primitívek ,hasukra csapnak és mondják legyen ez a ház.

Nem szervezik meg előre , nem terveznek.

2013. márc. 11. 19:53
 8/12 ConnectCare ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Bár nem vagyok 100 százalékig biztos abban, hogy ez így van, de ha az áramot kerítésbe vezetőt emberölés kísérletével vádolták, akkor nem lehet, hogy téged pedig testi sértés kísérletével vádolnának?


Az pedig, ha a seb 8 napon túl gyógyul már súlyos testi sértés kísérlete lenne, amivel vádoltnak lenni szintén nem kellemes dolog. Ezért én meggondolnám a dolgot és nagyon utána néznék, mielőtt kiraknám a szögeket!

2013. márc. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Miért hurcolnák meg? eGY SZÖges deszkát mindenki tarthat az életben nem lesz bebiztonyitva hogy csapda volt.
2013. márc. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legjobb megoldás a kutya, mert az nem csak megtámadja az esetleges betörőt, hanem elriasztja, mert nem oda fognak betörni, ahol 2 roti őrzi a portát... Ez a szöges megoldás szerintem veszélyes lenen az állatokra nézve, valamint rátok is, de ennek ellenére szerintem legális:D
2013. márc. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!