Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lenne jó ötlet...

Miért nem lenne jó ötlet kivonni a 20ezrest a forgalomból?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert már nagyon ritkán használják, boltban nem fogadják el, mert még a 10ezresből is nehéz visszaadni, nagy tételnél meg általában 10 emberből kb 8-9 kártyával fizet vagy átutalással.


Miért lenne rossz ha kivonnák?

Pénzt is lehetne spórolni, h nem kellene gyártani.


2013. márc. 17. 22:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Meg észrevettem, hogy már az ATM is 10ezresekben adja ki a felvett összeget.
2013. márc. 17. 22:30
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig sokan fizetnek azzal. Csak nem a sarki közértbe kell menni, hanem mondjuk elektronikai cikkeket árusító boltba, a Nagybanira, a Használtcikk piacra, vagy a készpénzért megvásárolt autókat. Én is, mikor a lakásomért fizettem az előleget, akkor 20ezresekkel fizettem.
2013. márc. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az ATM-ek meg ezek akkor az összeget miért max 10ezresekben adják ki? Pedig ha levesz valaki mondjuk 40ezret akkor egyszerűbb lenne 2 db 20ezres, mint 4 10ezres.


Én pont azt láttam, pl a Metro-nál, meg az efféle nagy áruházakban, hogy mindenki aki teheti, kártyával fizet.

2013. márc. 17. 22:34
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Áruházakban tényleg kártyával fizetnek, de ha kijön hozzád a kőműves/hidegburkoló fürdőszobát felújítani 100+ ezerért akkor jól jönnek a 20000-esek.
2013. márc. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az atm olyan ki amilyen van benne és az egyszerűségre törekszik a program, de ha elfogyott valamelyik bankó akkor figyelmeztett hogy pl:az atm csak ezreseket tud kiadni, folytatja? Egyébként megnyugodhatsz nemsokára piacra dobják az ötven ezrest is mert a legnagyobb pénz utáni következő bankó terve mindig bevetésre készen van és ahogy romlik a forint csak idő kérdése.
2013. márc. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nee....tényleg bevezethetik az 50ezrest?
2013. márc. 17. 23:09
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen alapon az összes luxusautót is ki lehetne vonni a forgalomból, mivel kevesen használják... Sokba kerül a gyártásuk, sok bajt okoznak, nagy terepjárók balesetkor kinyírják az olcsó autókban ülőket..


Igenis van egy réteg, aki nap mint nap használ 20 ezrest. Tankolásnál, ebéd, vacsora, ruha, utazás, wellness, ékszer, hétvégi buli, zsaruk lefizetése, elektronikai eszköz vásárlása, konditerem bérlet, stb.. Csak magyarországon rengeteg csóró ember van, de mitől is ne lenne, mikor szaros 100 ezres fizetéseket osztogatnak. Persze, hogy abból nem ad senki se egyszerre 20 ezrest oda.. Ezért is látod így.

2013. márc. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Így van utolsó.


Egyébként üzletet vezetek, ott napi szinten 1-2 húszezressel fizetnek (100-3000 Ft termékeim vannak).

Hacsak nem reggel 2-3an egymás után csinálják akkor örülök neki, kisebb köteggel kell bankba járni.

2013. márc. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!