Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit kell fizetni az állam felé?

Mit kell fizetni az állam felé?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok. Eddig tanultam, most munkát keresek. Nem tudom jól gondolom-e, hogy amíg nem találok, addig is fizetnem kellene pl. az egészségügyi szolgáltatási járulékot. Nem tudom ezen kívül mi az amit minden magyar felnőttnek fizetnie kell, vagy hogy ezek hol vannak leírva.

#közteher #egészségügyi szolgáltatási járulékról #nyugdíjjárulékról #állam felé fizetendő
2013. márc. 19. 11:41
 1/7 A kérdező kommentje:

Ha albérletbe megyek, logikus hogy fizetek érte.

Ha telefonálok, logikus hogy fizetek érte.

Stb.


De az államtól egyrészt nem tudom konkrétan hogy mit kapok, sem pedig hogy ezek közül mi az amit nekem kell megfizetni és mit csoportosítanak el máshonnan. Illetve hogy mi az amit nekem kell fizetni de nem én fogom látni a közvetlen hasznát...

2013. márc. 19. 11:45
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Amit kapsz: ingyen egészségügyi ellátás (TB miatt), utak javítása, közbiztonság, majd a gyerekeid ingyen iskolázása (adók)...
2013. márc. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Fizetni adókat és járulékokat kell.

Adót akkor, ha például jövedelmed van (SZJA), vagy valamilyen tulajdonod (ingatlan, egyéb), vagy vállalkozásod (társasági, vállalkozási, stb.) Ezekről a NAV honlapján tájékozódhatsz.

Járulékot az állam valamilyen szolgáltatásáért kell fizetni.

Ilyen például az egészségbiztosítási. Ha fizeted, akkor jár neked az egészségügyi ellátás, kórház, hasonlók. Egyébként csak életmentést végeznek ingyen, a többit megfizettetik veled.

A nyugdíjbiztosítás általában a jövedelem egy meghatározott része, ha munkavállalóként elhelyezkedsz, az előbbivel együtt a munkáltatód levonja. De önként is fizethetsz. Ezeket a befizetéseket összesítik, amikor nyugdíjba mész egyszer, akkor a nyugdíjad összegét e befizetések alapján állapítják meg.

Ezekről a TB vagy nyugdíjbiztosító honlapján tudhatsz meg részleteket.

2013. márc. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon sokféle adó van,ha veszel bármit akkor azon 27 vagy 18% forgalmi adó van,ha tankolsz a benzinkúton akkor pl.fizetsz jövedéki ás forgalmi adót is,ha ingatlanod van akkor házadót,jövedelmed után személyi jövedelemadót stb.

Eü járulékot levonják majd a fizetésedből és a nyugdíjjárulékot is ami most a bruttó bér 16%-ka.

Ezért cserébe kapsz mindent amit az Állam szolgáltat.

2013. márc. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
EÜ járulékot(6660 Ft/hónap) mindenképpen kell fizetni, mert a NAV behajtja!
2013. márc. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Az iskola elvégzése után 45 napig jár az ingyenes eü ellátás. Ezután fizetned kell minden hónapban 6600 forintot, amíg nem találsz munkahelyet. Szociális helyzetre tekintettel lehet kérni az önkormányzattól, hogy átvállalja helyetted. Erről ott tudnak felvilágosítást adni. Ezt azért tudom, mert én most diplomáztam és jelenleg munkát keresek illetve önálló megélhetést.
2013. márc. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor ezek szerint ha már 45 napnál több ideje szűnt meg a hallgatói jogviszonyom és nincsen munkám, akkor KIZÁRÓLAG egészségügyi szolgáltatási járulékot (havi 6660 Ft a lenti link alapján) kell kötelező jelleggel fizetnem?


[link]

(Lentről a második táblázat.)

2013. márc. 20. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!