Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell politikai jelképnek...

Miért kell politikai jelképnek használni nemzeti jelképeinket?

Figyelt kérdés

Ha már kimegyek az utcára magyar tricolorban, azt hiszik jobbikos vagyok...

Miért kellett ezt felhasználnia egy pártnak?



2013. máj. 1. 15:13
1 2
 1/16 Ozmium42 ***** válasza:
45%
Miért ne?
2013. máj. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

"Ozmium42 válasza:


Miért ne?"


Talán mert nem akarom, hogy akik utálják a Jobbikot, utáljanak engem is...

Nem a Jobbik miatt vagyok oda, konkrétan semmit nem tudok a Pártról, csak annyit, hogy láttam, hogy a Magyar nemzeti színeket szeretik használni felvonulásaikon.

2013. máj. 1. 15:16
 3/16 anonim ***** válasza:
38%
Mellesleg a kérdezőnél ezek szerit elérték a célukat. Kételkedik abban hogy jó dolog-e piros-fehér-zöldet viselni, mert az talán szélsőséges. Miért lenne szélsőséges a saját hazád nemzeti színeit mutogatni itthon? Akinek ez nem tetszik az nem is ide való, nem magyar.
2013. máj. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nekem már szoltak be, hogy mit magyarkodok.

És nem romák voltak.

2013. máj. 1. 15:36
 5/16 Ozmium42 ***** válasza:
Jut eszembe. A nemzeti jelképek politikai jelképek. E célból lettek kitalálva.
2013. máj. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Érdekes, hol "magyarkodjon" az ember, ha nem Magyarországon? Na de erről beszélek, bele van ültetve az emberek -főleg a fiatalok- fejébe, hogy az gáz ha valaki "magyarkodik", nem hogy meghúzná magát... Még is mért ne lehetne büszke az ember a hazája történelmére? Csak mert azt mondják hogy az ciki?

Szerinted ez tök véletlenül alakult így nálunk? Nem, ez egy lassú de megfontolt folyamat eredménye, ami elidegeníti az embereket egymástól és saját nemzeti érzelmeiktől.

2013. máj. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mert ők úgy próbálják magukat eladni hogy aki magyar az jobbikos. Ezen az alapon teszik magukévá a nemzeti jelképeinket. Csak az a helyzet hogy a jobbiknál magyarellenesebb párt nem nagyon van. Ezek után meg valahogy nem ugyanaz egy nemzeti lobogót a kezedbe venni, hogy azzal a magyarellenesség mellett teszed le a voksod.
2013. máj. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Azért, mert nemzeti párt.
2013. máj. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Jut eszembe. A nemzeti jelképek politikai jelképek. E célból lettek kitalálva."


Erről van szó. A politika közéletet jelent görög nyelven. A nemzet ás a nacionalizmus pedig elég közéleti, társadalmi dolog szerintem.

2013. máj. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mert a politika nem ismeri fel azt,hogy már rég nem tartozik a nemzethez,a nemzet viszont nem tudja,hogy a politikához tartozna!
2013. máj. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!