Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon nagyobb az...

Magyarországon nagyobb az emberek egymás iránti rosszindulata, mint más országokban?

Figyelt kérdés
Tegnap erről beszélgettünk az egyik haverral és szerinte igen. Élt kint Svájcban fél évet és azt mondta, hogy nem áskálódnak, nem tahóskodnak annyit az emberek, mint itthon. Tényleg így van?

2013. máj. 7. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Igen, a magyar jobban örül más kárának, mint a saját sikerének.
2013. máj. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Hát sajnos én is ezt tapasztalom, h itthon egyesek inkább felgyújtják a saját házukat, csak a másiknak nehogy jobb legyen.

A külföldiek nem tudom milyenek.

2013. máj. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Én már sok éve élek Németországban, itt az emberek kimondottan segitenek másoknak (idegenekenek is) és ismeretlen a rosszindulat, ami MO-on "normális".
2013. máj. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Magyarország csak egy van. Más ország sok. A sok más országgal összehasonlitani egy jelzövel nagyon lehetetlen kemény általánositás nélkül.
2013. máj. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Van benne valami, de ez nem jelenti azt, hogy más országokban azért nincs ilyen.
2013. máj. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%

Tudod én dolgoztam a németeknél és nem egyszerűen dolgoztam hanem kidolgoztam 2× a németeket meg a lengyeleket stb.

Még is sokkal kevesebb jutott mindig a zsebembe.

És igen a k anyukat!


Vagy itt vannak az amcsik!

20 évig rimánkodtak nekik hogy a természetvédelmi egyezményeket írják már alá! Nem mert a profit stb.

És akkor most sajnáljam őket a Katrináért és sok egyébbért?


Ne vicceljünk!


Nem hinném hogy a magyar kárörvendőbb mint más nemzet, de valljuk be hogy sok okunk sincs az örömujjongásra hiszen együttérzésből sem kapunk! Arról hogy itt nálunk a szolidalitás = 0 meg ne is beszéljünk.

2013. máj. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6-os, én az egymás iránti tiszteletről beszéltem, nem a más népek iránti szolgálatkészségről. :)
2013. máj. 7. 13:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát az, hogy a haver szerint a svájciak ilyen jó arcok nem jelenti azt, hogy mi meg nem vagyunk azok :D


A magyar emberek valamiért csomó minden negatív személyiségjegyet általánosítanak magukra! "a magyarok a leg ... (valami negatív jelző)" mondja ezt egy 50 éves melós, aki életében ha 3 országban volt :D elég viccesek, főleg amikor olyan dolgokat mondanak amit más országok ugyan ilyen értelmi szintű parasztjai is lazán elmondanak magukról valszeg! :D

2013. máj. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az úgy van, ha valakinek tartósan jól megy, akkor nincsenek napi gondjai, képes mást is észrevenni. Kultúrát, szépséget, miegymást. És nyugodt, mert tudja mi lesz holnap. Ez önbizalmat ad, a magabiztos ember nem foglalkozik mások gondjaival, ha kérik, megengedheti magának, hogy segítsen. A többség meg is engedi.

Ha pedig valakinek tartósan rosszul megy, folyamatosan átverik, legfőbb gondja, mi legyen estére a vacsora a családban, az bizony egyik napról a másikra gondolkodik, nem is nagyon képes másra. Őt csak a következő perc érdekli, a környezete sivár lesz, a lelke is, és attól is ideges lesz, ha a nap nem akkor és úgy süt, ahogy szeretné. Hát még ha azt látja, ő eszméletlenre gürizi magát, a szomszéd meg jól él. Nem az irigység vezérli, mert ahhoz gondolkodni kellene, arra már nem képes a fáradtságtól. Az elkeseredés vezérli, és csak kevesen érzik át hogy a másik esetleg még rosszabb helyzetben van.

És a lecsúszás a legrosszabb. Foggal körömmel küzdünk, mégis azt látjuk, helyzetünk egyre reménytelenebb. Ilyen hangulatban nem lesz jó annak, aki hozzánk szól.


Próbáld a magabiztos svájcit az itteni életre kényszeríteni, az elkeseredett magyarnak adj svájci életminőséget. Nem adok pár évet, és a svájcit magyarnak, a magyart svájcinak nézik.

2013. máj. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!