Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 20. század sok vihara után...

Populistafiu kérdése:

A 20. század sok vihara után a Kárpát-medencében az összlakosság 40,5 százaléka vallotta magát magyarnak, szerintem ez azért nem olyan rossz arány, szerintetek?

Figyelt kérdés
Ennyi volt 1848-ban is

2013. máj. 11. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:

A Kárpát-medence összlakossága: 26'5 millió fő.


Azt kéne tudni, hogy hány magyar él a Kárpát-medencében.


Innentől egyszerű matematikai művelet.

2013. máj. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudom hogy képzeled el, de ez kevesebb, mint a fele.
2013. máj. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát annyi katasztrófa után szerintem lehetne rosszabb is, ráadásul ugyanennyi volt az arány 1848-ban is. A Rákóczi szabadságharc óta kevesebb az arány, mint a fele. 1867 után indult meg egy magyarosodási folyamat, de ennek véget vetett trianon
2013. máj. 11. 20:40
 4/8 anonim ***** válasza:
38%
Véget vetett trianon? Ugyan minek vetett véget? Trianon a nemzetiségek nacionalista mozgalmainak betetőződése volt. Azt hitted franciaországban kitalálták, hogy neszenektek cseszlovákok itt egy állam kérlekalással.
2013. máj. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a magyarosodásnak vettet véget
2013. máj. 11. 20:56
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
adok egy tanácsot vegyél egy általános iskolás törikönyvet...
2013. máj. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
megmondom őszintén nem értem miről beszélsz, abban is benne van, hogy 1870 és 1910 között majdnem 55 százalékra nőtt a magyarság aránya, de trianon után logikusan következett, hogy ez megszűnt, mert nem a magyarsághoz asszimilálódtak az emberek hanem az utódállamok többségi népeihez
2013. máj. 11. 21:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Legnagyobb arányban a németek és zsidók magyarosodtak.

Utána jöttek a szlovákok meg a szerbek.

De viszont a nagy etnikai tömböket nem lehetett kikezdeni.

Azt a hűdenagy asszimilációt nem sikerült elérni.

A lakosságnak kevesebb mint fele tudott magyarul.

De viszont olvastam hogy a szlovákok Trianon után nem sokkal felajánlották hogy nem szakadnának el Magyarországtól hanem perszonálúnió fejében hozzánk tartoznának.

Viszont mint tudjuk ez meghiúsult.

2013. máj. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!