Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormányaink mikre és miért...

A kormányaink mikre és miért veszik fel hitelek tömkelegét? Miért taszítják Magyarországot adósrabszolgaságba?

Figyelt kérdés
2013. máj. 12. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

kamatkiadásra, de idén kevesebb hitelt vettünk fel, mint amneniy kamat kiadásunk volt ... vagyis ,ha kisebb lett volna a kamat akkor nem lett volna recesszió sőt ....

1200 milliárd ment el csak a kamat kiadásra még a éves hiány 500 milliárd környékén volt ...

2013. máj. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan azért, amiért az emberek vesznek fel hitelt.

Valamiből fizetni kell az oktatást, egészségügyet, nyugdíjakat, közszolgák és köztisztek fizetését minden hónapban. Ha nem folyik be annyi pénz a kincstárba, mint amennyit ki kell fizetnie, akkor valahonnan pótolni kell, különben államcsőd.

2013. máj. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak Magyarország vesz fel hitelt, hanem más ország is. De ettől még nem lesz rabszolga. Gazdasági manipuláció. Néha jó hitelt felvenni, néha rossz. Hosszú távon lehet haszon is ebből és kár is. Azért tartjuk a pénzügy (gazdaság-ügy) minisztereket, Nemzeti Bank elnököket, hogy ezt megoldják és jól bánjanak a pénzünkkel.
2013. máj. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 The Evil Twin ***** válasza:
100%

Adósrabszolgaság az, ha ingyen kell dolgoznod, amíg a hiteled ki nem fizeted a munkáddal. Ilyen a nemzetközi hitelpiacon nincs, ha egy ország nem tud fizetni, nem "dolgoztatják", hanem általában elengedik az adóssága egy részét azért cserébe, hogy felvállal bizonyos megszorításokat, hogy a maradékot biztosan tudja törleszteni.


Lásd.: pl. Lengyelország a '90-es években.


Azért kellenek a hitelek, mert a kormány olyan költségeket vállalt, amiket aztán nem tudott másból fenntartani, csak hitelből, mert az adóbevételek nem fedezik.


Ideális esetben az ország kevés hitelből működik, a költségvetési hiány pár százalékos csak, és a GDP-növekedés miatt így a hitelfelvétel kamatkiadásai részben megtérülnek.


Magyarországon viszont a hitel szavazatszerzésre lett felvéve, jóléti kiadásokat pénzeltek vele, ami nem okozott túl nagy gazdasági növekedést, és így szépen a kamatkiadások kezdtek terhelőek lenni.

Ráadásul Magyarország egy rendkívül költséges és egyre fogyó forrású nyugdíjrendszert üzemeltet, amelynek évről évre több a kifizetettje, de egyre kevesebb a befizetője.


Alapesetben a hitelfelvétel egészséges része a gazdaságnak, azonban mint minden ami egészséges, túl nagy mennyiségben, és rosszul felhasználva káros is lehet.


És lett is.

2013. máj. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Elkölteni azt a pénzt amit majd gyerekeink fizetnek vissza jó ötlet. A politikusok és a legtöbb ember arról álmodik, hogy jobban élhet, mint amit a napi bevételei lehetővé tesznek. Majd mindenki növekedésről beszél. Nagyobb autót, lakást, fizetést, farkat akar majd mindenki. A realitások nem túl sok politikust foglalkoztatnak. Növekedésről beszélnek miközben évente a dolgozók 2%-a elmenekül az országból. Persze jönnek, majd a jó ötletek. Dolgozzon heti 7 napban napi 24 órát az egy szem országban maradt dolgozó, hogy mi naplopók továbbra is jól élhessünk. A másik rész a korrupció árnyéka. Simor befolyásának csökkentésével sikerült csökkenteni az MNB alapkamatot és az állampapír aukciók hozamait. Sikerült elkerülni azt az utat amelyet az IMF hálójába került országok járnak. Miért küzdött Simor és az MSZP foggal körömmel a 10%-os alapkamatért és az IMF hitelért?
2013. máj. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyikrésze a kőltségvetési hiány. A másik a fwjlwaztéawk autppályak vasuz vonalak kőltség hatékonyab áállami épületek gazdaság élonkités. Sajnos magyarországon luxuszfürdőkre ficipályákra kőzterekre kampányra ment ezek nem hoznak hasznot igy megy az adóság spirálunk.
2013. máj. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
A 2002-2008 közötti államadósság-növekmény jelentős részben a fedezetlen nyugdíjkiadásoknak köszönhető.
2013. máj. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 The Evil Twin ***** válasza:
51%

"A 2002-2008 közötti államadósság-növekmény jelentős részben a fedezetlen nyugdíjkiadásoknak köszönhető."


Ez nagyon igaz.


Az MSZP-nek volt ilyen svájci indexálás nevű módszere, amivel nyugdíjat számoltak. Ezek szerint ugyanis a nyugdíjakhoz évente még hozzácsapták a GDP növekedést is, és így szép nagy összegekkel nőtt a nyugdíj, csak éppen erre nem volt szükséges fedezet.


Hozzátenném, hogy a jelenlegi kormány is hasonlóan sok pénzt költ a nyugdíjak növelésére, csak nekik nagyobb a mozgásterük, mivel kivágtak sok embert a rokkantnyugdíjasok és a korai nyugdíjasok közül. Ez nem feltétlenül rossz, csak jelzem, hogy elodázása a problémának, mivel a befizetők körét nem sikerült így sem érdemben növelni.


A magyar nyugdíjrendszer egy ketyegő bomba.

2013. máj. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!