Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tiltakoznak egyesek a...

Miért tiltakoznak egyesek a szegregáció ellen?

Figyelt kérdés
Jó már, hogy nem azt akarják, hogy a gyépéseket vonják össze a kitűnő tanulókkal. Egyébként az általános iskolámban ez történt és pár éven belül olyan szinten tönkrement az iskola a hagy ne mondjam, milyen származású emberek miatt, hogy a fél tanári kar elment és sorban iratkoztak ki a gyerekek. Egyes pletykák szerint az igazgató leveleket írt az iskoláknak, hogy a negyedikeseket ne vegyék fel, mert annyira kevés volt már a diák, szinte csak c típusú állampolgárok maradtak. Amikor én oda jártam, még voltak diákok, de nagyon nagy volt a terror. Kötelező volt lemenni az udvarra és ott a tanárok magunkra hagytak minket és gyépések azt csináltak velünk, amit akartak. Félelemben telt az a pár év. Néha a szekrényekben kellett bujkálnunk, hogy ne verjenek meg. Az egyik osztálytársamat be is zártuk a szekrénybe, amikor hetesek voltunk, mert meg akarták verni. De nem sikerült az akció, mert végül betörték az orrát és ki lett íratva. És még mesélhetnék. De a probléma végül megoldódott, az iskola újra fellendült, mert elvitték onnan a gyépéseket. Újra vannak diákok és nincs akkora terror. Úgyhogy bekaphatja a sok barom, aki a szegregáció ellen tüntet. Ilyen gyerekkort akarnak a leendő gyerekeiknek? Megnézném az arcukat, miután a gyereküket pszichológushoz kell vinni, mert a szünetekben agyon terrorizálzák és a képébe nyomták a vajas kenyeret, meg hasonlók. Erre is volt példa.

2013. máj. 24. 09:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem.Ilyen környékben nőttem fel én is.Ezek nem emberek.Az állatok különb és civilizáltabb lényeket ellenek,mint ez, a magát az emberiség gyöngyszemének tartó parazita faj.
2013. máj. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
a cigányok már csak ilyenek
2013. máj. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 ConnectCare ***** válasza:
73%

Érdekes szerintem ez a kérdés, mert mind a két oldal jó érveket tud felhozni. Én szegregációellenes vagyok, de megértem a másik oldalt is.


Teljesen érthető, hogy valaki nem akarja, hogy a gyereke olyan közösségbe járjon, ami szerinte veszélyes a gyerekre nézve. És az is érthető szerintem, ha egyes tanulók eltávolítását kérik a közösségből, mert agresszívak, rossz hatással vannak a többiekre stb. Ezekre a diákokra szerintem lehet mondani, hogy speciális nevelést igényelnek és így indokolt lehet a szegregáció.


Ami viszont nem indokolt, az a pusztán arra alapozott szegregáció, hogy a diák cigány. Tehát mikor esetenként már a beíratásnál szétválasztják a gyerekeket, anélkül, hogy ismernék őket. Ez viszont egy előítéletes magatartás, ami sérti az egyenlő elbánás alapelvét. Ez állami szervektől, iskoláktól pedig elfogadhatatlan.


Elfogadható lenne, ha minden cigány gyerek egyformán, 100% valószínűséggel lenne agresszív. De amíg megvan az esélye, hogy van olyan, aki normális és így indokolatlanul megkülönböztetésre kerül, addig nem elfogadható.


El kell kezdeni simán a sulit és akire év közben panasz van és a közösségben tartására nincs lehetőség, azt át lehet tenni másik osztályba. De csak amiatt, mert cigány nem szabad a kezdetektől szétválasztani.


Aki tiltakozik, az az ilyen ok nélküli szétválasztás ellen tiltakozik. Természetesen amúgy nem várhatja el senki mástól, hogy a gyerekét "gladiátorképzőbe" járassa.

2013. máj. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

Azért az új javaslatokból nekem mégis mintha hiányoznék valami, ilyen szempontból megértem az aggodalmakat.

Amire én gondoltam, az valami biztosíték lenne arra, hogy különbséget tesznek két szerintem nagyon különböző jelenség között.


1) Az Általad is leírt terror légköre. Ebben mondjuk lehet hogy tényleg jobb lenne valami zéró tolerancia: mindenfajta dolgot, ami traumát, terrort, megfélemlítettséget, lelki zúzódást okozhat, azt azonnal és hatékonyan kivizsgálni, az áldozat érdekét előtérbe helyezve, a további roncsolódást azonnal megállítani, a hosszútávú eszközökkel mellett az azonnal az áldozat érdekét szolgáló intézkedésekkel is.


2) Ettől függetlenül attól tartok, mégsem szabadna a nyakló nélkül teret nyitni a szegregációs tendenciáknak. Én azért a cigánytelepen sok olyan gyereket láttam, akik ugyan nyilvánvalóan marginalózálódva vannak, kicsit furcsán beszélnek, ki vannak maradva az iskolából, türelmetlenek vagy érzelmileg ingadoznak, de azért mégsincs meg bennük alapból az erőszak, szóval vágyaik vannak, sokszor nemes vágyaik is, meg vágynak arra is hogy tanuljanak (mégha le is vannak maradva). Van olyan gyerek aki furcsán beszél, nehezen illeszkedik be, nincs jó ruhája, de látszik az is, hogy attól még lehet belőle jó közösségi társ. Szóval szerintem mégis kellenek valamiféle szegregációellenes biztosítékok is, mert enélkül csak az lenne, hogy pont a legszegényebb, legfurcsább viselkedés gyerekeket különteszik, miközben meg az igazi terrorizáló gyerekek egy része meg úgyis olyan, hogy a tanárok sem tudnak a tetteikről, mert titokban csinálják, tehát ezek meg egy szegregációs rendszerben is bennmaradnának. Inkább az iskola életét kéne valahogy átláthatóbbá tenni, elérni azt, hogy a gyerekek merjenek a gondokról nyíltan beszélni, a felnőttekben meg tudjanak bízni, a disznóságok azonnal kiderülhessenek, a terror eseteket mondjuk tényleg azonnal kivizsgálni és azonnal leállítani, akár elkülönítéssel is, de az ártalmatlanabb, szóval mindössze csak furcsa gyerekeket meg viszont annál inkább befogadni, jó légkört csinálni hozzá.

2013. máj. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
(Amíg gépeltem, még nem olvashattam az előző választ mert hosszan gépeltem, akkor még az nem jelent meg)
2013. máj. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
3 Igen, elég szélsőséges az, hogyha valakit a faji hovatartozás alapján ítélnek el anélkül, hogy tudnák, milyen ember válhatna belőle. A mi iskolánkban ez az egész olyan szándékkal indult, hogy majd a jók felhúzzák a rosszakat. hát ez pont nem így történt, mert csak az húz bárkit bárhova, aki erősebb. Ezért kellenek erős intézkedések, mert már nagyon elfajult a helyzet néhány helyen. Azzal meg az a baj, hogy aki akar valamit kezdeni magával és rossz helyre születik, az a többi rossz életű miatt szívja meg, mert lehúzzák. ismerek ilyen cigány családot, nehéz volt kitörniük, de végül sikerült és a lány most fősulira jár. Szerintem máshogy kéne segíteni ezeken a kitörni akaró embereken, nem úgy, hogy összekeverjük a jó tanulókat a rosszakkal, mert sajnos több a link ember, mint a normális, ez mindenhol így van, ez nem megoldás. Amúgy meg ez az egész szociális rendszer úgy el van cseszve, ahogy van, nem így kéne a rosszakat felzárkóztatni, hogy mindent elnézünk nekik és még segélyt is kapnak. Nagyobb energiát kéne belefektetni ebbe az egészbe, csak az a baj, hogy ennek az országnak más problémái is vannak, nemcsak ez.
2013. máj. 24. 13:51
 7/15 A kérdező kommentje:
Ja, ezt nemcsak 3-nak szántam, hanem 4-nek is.
2013. máj. 24. 13:52
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez méjitené a problémát . Sajnos nem tudjuk egész életükbe elküliteni a cugányokat és az emberket. ara a 16 évre tegyük fel elkülőnitjuk őket mig leteszk az általános de ez is csak nap 6-7 ora elkülüniés lene. Enek erdménye ként kapnánk egy csómó átlaos cigánynál is hüjéb egyedet az ijeneknek akors lene séjuk elhejzekedn ha akarnának bünőzésből tartanák fen magükat. Tehát ösztőnőznénk a büőzésre vele őket az egész jhátra lévő életükre. Hiába tezük fére 16évre ha a kővetkező 50re meg még problémásab lesz.


A problémás gyerekeknek meg ott a kisegitő ahova kerülhetnek .

2013. máj. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Rumli bátya véleménye a deszegregációról:


http://www.youtube.com/watch?v=A_-BRT5gSS8

2013. máj. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%

Nagyon egyszerű a helyzet. Akár cigány, akár nem, a mocsok, erőszakos gyereket szanaszét kell ütni. Hadd ordítson a fájdalomtól. Ha lehet, akkor az áldozata kezébe kell adni a botot, hogy hadd üsse, megérdemli az alávaló féreg.


ne féljetek, olyan rend lenne ott pár hét alatt és úgy felhúznánk az intelligens, de önbizalomhiányos tanulók magabiztosságát, hogy csak na.

2013. máj. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!