Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hova ment el a ledolgozott...

Hova ment el a ledolgozott idom? (magannyugdij)

Figyelt kérdés

2010-12:

"Hétfőn elfogadta a parlament a Nyugdíjreformtörvényt. Azok a magánnyugdíjpénztári tagok, akik nem nyilatkoznak a maradásról, automatikusan átlépnek az állami nyugdíjpillérbe, az esetleges reálhozamaikat azonban adó és eho-mentesen megkapják. Akik viszont maradnak, a munkáltató által befizetett nyugdíjjárulékok után később nem kapnak ellátást."

Forras: [link]


2013-06:

"Egyéni nyugdíjszámla se lesz idén, nemhogy magánpénztári jóváírás"

[link]


Mi van a jogfenntarto nyilatkozatokkal? Es precedens iteletrol tud mar valaki az allammal szemben?


A kerdes nem arrol, szol, hogy ki a felelos? Maszop vagy Fityisz, hanem arrol, hogy hogyan tudom jogilag a jogfenntarto nyilatkozattal visszaszerezni a penzemet/idomet?



#magánnyugdíj #jogfenntartó nyilatkozat
2013. jún. 12. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Félreértelmezted a cikket.

Lesz egy központi rendszer, ami várhatóan csak jövőre fog kiépülni; ezért nem lesz még rajta egyéni számla (mert egy még nem létező dolgon nem is lehet).

Amikor már meglesz a rendszer, akkor kezdik el feltölteni az adatokat: "...évek is eltelhetnek, mire a magánpénztári befizetéseket jóváírják" – Mondjuk, ez elég durván hangzik, és szerintem indokolatlan is az idő, hiszen 100.000-nél kevesebben maradtunk magánnyugdíjpénztári tagok.


Szóval nem veszett el sem a pénzed, sem az időd, a saját manyupod rendesen végzi a dolgát (vezeti a számládat); csak a központi nyilvántartó rendszerben "fáziskéséssel" fognak megjelenni az adatok.

2013. jún. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
2013. jún. 12. 14:41
 3/4 A kérdező kommentje:
2013. jún. 12. 17:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, akkor bocs, "összemostam" a _jogfenntartó nyilatkozatot_ azzal a nyilatkozattal, amit a TB-nél kellett aláírni, majd a munkáltatónak átadni.


Erről a jogfenntartóról nem tudok érdemben nyilatkozni; de szerintem valószínűleg (és sajnos) semmit nem fog érni, mehet majd a kukába...

2013. jún. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!