Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért gondolják fontosna...

Sokan miért gondolják fontosnak a nemzeti érzelműséghez a vallásosságot?

Figyelt kérdés

Én nemzeti érzelmű vagyok ,de egyáltalán nem vallásos.


Katolikus vagyok , voltam elsőáldozó és bérmálkozó is innentől véget is ért az egész.Ezt a kettőt is csak idősebb családtagok miatt csináltam.


A vallást nem tartom fontosnak ,tény ,hogy a kultúránk része és hozzátartozik Európához ,de vannak a vallásnál sokkal fontosabb dolgok is.


Pár ember itt az oldalon úgy gondolja , hogyha valaki nemzeti érzelmű annak automatice vallásosnak kell lennie.



2013. jún. 15. 21:45
 1/9 rémuralom ***** válasza:
78%
Azért, mert sok "nemzeti érzelmű" csak egy biten tud gondolkodni (az anyázásokat megelőzendő kiemelném a SOK szót: nem mind, csak sokan). A vallás egy biten úgy néz ki, hogy aki nem keresztény, az zsidó. Aki zsidó, az pedig nemzetpusztító világmegrontó cionista, természetesen.
2013. jún. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2013. jún. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nos a zsidók bizonyos körei tényleg olyanok , mint amilyennek az első válaszoló írta ,de a többségük nem ilyen.

Van különbség.

2013. jún. 15. 22:17
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kérdésekre mindig nehéz úgy válaszolni, hogy ne pontozzanak le. :D Na, de nem ez a lényeg. :D

Történelmi múltunk miatt nyilván erősen kötődünk a kereszténységhez. A hagyományok, meg, hogy régen is vallásosak voltak az emberek, szerintem ezzel kötik össze a kettőt.

De itt kb. vége, tovább nem tudok felhozni érveket. Hívőként mindig is egy egyéni dolog volt és lesz számomra a vallás, nem pedig egy kollektív tevékenység.

2013. jún. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Én nemzeti érzelmű vagyok ,de egyáltalán nem vallásos.


Katolikus vagyok , voltam elsőáldozó és bérmálkozó is innentől véget is ért az egész.Ezt a kettőt is csak idősebb családtagok miatt csináltam. "


Én még ennyi se, csak kiskoromban megkereszteltek, de én ateista vagyok, és ettől még teljesen nemzeti érzelmű nacionalista.

2013. jún. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez mindenkinek a magánügye.
2013. jún. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 rémuralom ***** válasza:

"Nos a zsidók bizonyos körei tényleg olyanok , mint amilyennek az első válaszoló írta ,de a többségük nem ilyen.

Van különbség."


Én ezzel tisztában vagyok, de próbáld egy egybites veszett nacionalistának megmagyarázni, hogy korántsem minden zsidó tör az életére. Egyébként pedig persze, természetesen már az sem igaz, hogy aki nem keresztény, az zsidó, hiszen van még egy rakás vallás is ezeken kívül, és persze ott van az ateizmus is.

2013. jún. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A történelem folyamán ateista alapon csakis liberalizmust meg kommunizmust sikerült építeni, azért. Ahol az egyház ellen küzdöttek, ott a nemzet ellen is.


Hogy a legközelebbi példát mondjam, Romániában a nemzetstratégia alapja az ortodox egyház erőszakos terjeszkedése. Fondorlatosan dolgoznak ellenünk. És abban igazuk is van a románoknak, hogy inkább templomba járjanak az emberek vasárnap, mint plázába.

2013. jún. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

mert ad egyfajta belső tartást és értékrendet.

nem vagyok vallásos de hiszek a Teremtőben. És a ballib "értékrendszer" egyenesen undorító számomra.

2013. jún. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!