Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem túl primitív ez a fideszes...

Nem túl primitív ez a fideszes 12 pont?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy én gondolkozok túl bonyolultan, de amikor elolvastam, nem akartam elhinni, hogy ez komoly lehet. De csak az, mert ez volt a szombati tüntetés fő témája, és Kósa Lajos hétfőn a parlamentbe is beviszi. Nem értem, hogy lehet ezzel mozgósítani az embereket. De ha lehet, akkor én is írok ilyen pontokat, amit hozzá lehetne tenni a 12-höz: 13. Minden önkormányzatnak joga van ahhoz, hogy kolbászból fonja a kerítését. 14. Minden önkormányzatnak joga van ahhoz, hogy a kormány komolyan vegye. Stb, stb. Van ennek így értelme? Lehet egy ilyen pártra szavazni?


Itt vannak az eredeti pontok:

1. Minden önkormányzat alapvető célja polgárainak jólétének és biztonságának megteremtése.

2. Minden önkormányzatnak joga van az élethez, sorsáról csak lakói dönthetnek.

3. A magyarok legfontosabb városa a főváros, Budapest.

4. Minden falu, város és megye a mi közös örökségünk, értékünk.

5. A legfontosabb városnak, Budapestnek kötelessége kiállni a legkisebb faluért is.

6. Minden településnek joga van az iskolához.

7. Minden településnek joga van templomához és kultúrájához.

8. Minden településnek joga van legalább egy rendőrhöz, ha ezt az állam nem biztosítja, joga van megszervezéséhez.

9. A kormány csak úgy adhat kötelező feladatot az önkormányzatok számára, ha azoknak feltételeit biztosítja.

10. Minden önkormányzatnak joga van a vagyonház.

11. Minden önkormányzatnak joga van a jövedelemhez.

12. Minden önkormányzatnak joga van az ellenállásra a törvényes keretek között, ha az állam létet, a törvényességet vagy az alkotmányosságot veszélyezteti.


2009. okt. 11. 13:55
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
90%
még szép, hogy az. de nem túl primitív az egész magyar politika tokától bokáig?
2009. okt. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
77%
és gyf híres "100 lépés programja"? az nem volt "primitív"? mi lett belőle? Lelépés. Na, köszi...
2009. okt. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
13.59: Hát ezzel most megfogtál... De ez valahogy a többi primitívhez képest is feltűnt.
2009. okt. 11. 14:14
 4/33 anonim ***** válasza:
98%
számodra mi lenne az "intelligens" cselekedet?
2009. okt. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
A 100 lépés az komolytalan volt, de mint fogalmazvány ennyire nem volt primitív.
2009. okt. 11. 14:15
 6/33 anonim ***** válasza:
88%
és azon gondolkodtál már, hogy miért íródhatott?:) Az önkormányzatok helyzete egyre rosszabb. Állambácsi azt hangoztatja, hogy "kapnak pénzt , oldják meg", az önkormányzatok meg nem kapnak elégséges pénzt, és sokszor jóval nagyobb a terhük, mint amivel meg tudnak birkózni.A "település" meg itt a kisebb-nagyobb falvakat jelenti, ahol még a polgárőrségeket se tudják rendesen megszervezni a pénzhiány miatt...
2009. okt. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy a probléma valós, csak azt nem, hogy a FIDESZ alatt mitől lenne más. Intelligens lépésnek tekinteném pl., ha megmondanák, mit akarnak kezdeni az önkormányzatokkal, hogy akarják átalakítani, másképp finanszírozni stb. De az nekem primitív, és hiteltelen, ha azt mondja valaki, hogy most qurvára nem jó, de ezután meg majd nagyon jó lesz.
2009. okt. 11. 14:25
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, mi az, hogy a magyarok legfontosabb városa Budapest?????? Na jólvan, hagyjuk már ezt a baromságot... Nem elég nagy már így is az a vízfej?

Nem akarom ledegradálni a fővárosiakat, de nem kéne e tekintetben példát venni a nyugati országokról? Ott minden nagyobb város fontos központ, nem csak a főváros.

2009. okt. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
58%
nem primitív!!!! a kormány na az primitív
2009. okt. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
98%

Félő hogy befognak dőlni!

De sok más is befog, és ami a legjelentősebb az a monetáris tanács aminek a hiánya majd csak jövő ősszel lesz leközölhető, hiszen nyáron van az elszámolásuk, és akár 300 000 000 000 is lehet.(elég aktív volt mostanság) Már most az optimistább becslések is + 2 % hiányról beszélnek, csak a pénzügyi csapdákból fakadóan. És hogy mi is lesz a vége?

2009. okt. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!