Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Várnegyed felújításával...

Pro Patria kérdése:

A Várnegyed felújításával visszaállítják a Palota eredeti, díszes kupoláját is?

Figyelt kérdés

Ez még a második világháborúban kapott találatot, és égett ki. Azóta rendezetlen tartozás a rekonstrukciója.

[link]

[link]


Sokkal esztétikusabb lenne, és emelné a város turisztikai látképét.


2013. júl. 7. 02:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, ez csak a vár alatt lévő mindenféle épületek rendezését foglalja magába sztem.

Engem nem zavar a mostani se, az is szép+már nagyon megszoktam.

2013. júl. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

EZ csak a várbazár!

Várnegyedet is tervezték felújítani, de az a következő ciklusba lesz esedékes .... illetve ott azért elég sok olyan épületben amit teljesen elbontottak leromboltak leegyszerűsítettek, szóval oda már kell az uniós forrás is... rengeteg munka

de igen eredeti állapotokat és magát a bástyákat is felakarják állítani pont mint a halász bástyát anno ...

2013. júl. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem herótom van már ezektől a visszaállítás mániáktól. Nem tudom miért kell mindig a múltba visszamenni, annak ugyanis mindig giccs az eredménye. Tovább kéne gondolni a jelenlegi állapotot, modernizálni, és nem úgy beállítani a dolgot, mintha amúgy egy több dinasztiát megélt királyi lakhely lenne, mert soha nem volt az. És nem azt mondom, hogy hagyni kell úgy ahogy van, mert az kritikán aluli. Főleg az ablakok, amiket egy újpalotai panelház is megirigyelne.
2013. júl. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Budapest vonzereje a történelmi épületeiben és kortárs művészetében van .... Én egyetértek vele, hogy a század fordulós állapotokat állítsuk vissza.... lehet azt ötvözni az új korszerű elképzelésekkel, mint ahogy a kossuth teret vagy a várbazárt is csinálják ....

Kortárs művészetnek is van helye a városban, de nem egy történelmi belvárosban ... pl arra ott lesz a 4 metró... Rendkívül érdekes és látványos az is egy igazi turisztikai látványosság lesz.

2013. júl. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

persze, hogy nem volt több dinasztiát megélt király lakhelye, mert a habsburgok felégették az eredeti Budai palotát csak így tudták kiűzni a törököt a várból ...

Nem véletlen, hogy a vár alatt millió meg egy alagút fut össze igazi történelmi szentély ez a hegy és legaláébb azt az állapotot kell visszaállítani amiről még vannak hiteles dokumentumaink ...

Budai várhegyre nem kell újat gondolni, ki lehet egészíteni a múltat, de nem kell újat alkotni.... arra ezer és egy helyszínt lehet találni, hogy valami újat csináljunk ...

2013. júl. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mert miért nem lehet újat alkotni? Elárulom, az a századfordulós állapot is volt valamikor új. Történt azóta valami, ami miatt mostantól tiltott az új építés?
2013. júl. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Bécs is modern város, noha megőrizte a múlt század arculatát (még turista lovashintók is futnak a macskaköveken). Nem azt mondom, hogy világítsunk ma is petróleummal, és mossunk dézsában, hanem hogy minden változást és fejlődést a múltra alapozva, és az értékeket megőrizve vigyünk véghez. Ha valamit csak értékrombolás útján tudunk elérni, és nem összeegyeztetni a kettőt, akkor inkább ne is lépjük meg.


Jó példa a Kossuth tér. Tévedés, hogy az eredeti állapotába állna vissza, hiszen mélygarázs épül, és kikötőblokk a Monitor múzeumhajónak. De visszaállítja ugyanakkor az Andrássy és Tisza szobrokat.


Az én megfogalmazásomban ezt jelenti a konzervativizmus. Lassú, természetes fejlődést.

2013. júl. 7. 15:57
 8/17 anonim ***** válasza:
A Kossuth tér nagyon jó példa, ezzel egyetértek, ilyesmit lehet csinálni a várnál is. De az szerintem nem jó, ha egy az egyben előkaparjuk a százéves terveket és felépítjük ugyanazt. Ezt maximum a világháború után rögtön lehetett volna megtenni, de nem most 70 évvel később.
2013. júl. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Lehet egyszerre visszaállítani a faragott homlokzatokat, és a díszes kupolát, miközben modern kiállításokat, múzeumokat és művészeteknek helyt adó épületeket, valamint európaias sétálósorokat építenek igényes üzletekkel azoknak árnyéka alatt. Bécsben működik.
2013. júl. 7. 17:10
 10/17 A kérdező kommentje:

A látványterveket végigpillantva, azt látom, hogy a kupola is visszaépül eredeti formájába:

[link]

2013. júl. 7. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!