Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baloldali lejárató kampány...

Baloldali lejárató kampány mennyire lesz sikeres?

Figyelt kérdés

Kiemelnék pár kijelentést, melyet gyakran használnak ( éhezés, rezsim, diktatúra)

Mikor az mszp volt hatalmon akkor mennyivel volt jobb az élet? Mert én még Budapesten nem láttam ennyi felújítást 20 év alatt mint most, pedig Európa hanyatlóban van!



2013. júl. 23. 17:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%
Európa hanyatlóban és Jövőre végre nyer a Jobbik.
2013. júl. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem sikeres. Valakinek valóban jobban megy, de azért a válság eléggé visszavetette az országot.


A kérdés, hogy elég lesz-e azt szajkózni, milyen rosszul állunk ("rosszabbul élünk, mint négy éve" :) ), vagy az embereknek ez kevés lesz és csak olyan pártra lesznek hajlandók szavazni, akik egy értelmes, jó és megvalósítható programmal állnak elő.


Közvéleménykutatások szerint a felnőtt lakosság 52%-a kormányváltást akar, de a jelenlegi baloldalnak eddig még nem sikerült meggyőzni a szavazókat, hogy erre ők lennének alkalmasak.

2013. júl. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
45%

Sokan kormányváltást akarnak ,de nem hisznek a baloldalnak ezért vagy nem szavaznak, vagy marad a Fidesz.


Ez a baloldal már nagyon lejáratta magát.

Én sem szeretném viszont látni , soha.

2013. júl. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
Hány éves vagy Kedves kérdező? Európa hanyatlóban van? Ezt mire alapozod? Egy kérdés: Te tartod el saját magadat vagy még anyukádék? Mert csak olyanokkal szabad ám erről a kérdésről vitatkozni, aki tudja is miről beszél? Én, én tartom el magam és a kislányomat és főiskolai diplomát is úgy szereztem, hogy munka mellett, egyedül fizettem az esti iskolámat, angolt, könyveket, stb... Voltam kisdobos és úttörő, amikor ingyen (na jó pár szendvicset azért be kellett pakolni) mehettem táborozni, programokra, stb. Ma meg ha van erre háromszor 50.000 Ft-od, akkor tudod a gyermekedet egész nyárra hasznosan lekötni. És igen. Remélem eléggé sikeres lesz a lejárató kampánya a baloldalnak. Én tisztelem Orbán Viktort, mert nem keveset tett a hazáért a rendszerváltásért, és utána, valami újat, jobbat szeretett volna. De az az ember már nincs sehol, az a jóra való törekvés nem látszik. És. Nagyon könnyű bezsebelni az elismerést olyan városszépitő programok végrehajtásáért, amiket még az MSZP inditott meg, csak most realizálódik, mert nem volt elég idejük. Látod? Ez a baj. Amig a tudatlan embertömeget a látszattal meg leht fogni, addig bármit meg lehet tenni velük.Igen. Remélem sikeres lesz a baloldal lejárató poltikája, mert az emberek nem érzik jól magukat a mai állapotok szerint. Az egészségügy, az oktatás romokban, az emberek rettegnek, hogy lesz-e munkájuk, a kisebb és középvállalkozókat, főleg az épitőiparban tevékenykedőket ellehetetlenitik. És én első kézből tudom, mert egy népnyúzó hivatalban dolgozom, ahol nap mint nap látom a nehézségeket. Rá lehet fogni a baloldalra, hogy ÁVO-sok hada, de kapjunk már észbe, az emberek itt nagyon kicserélődtek, már nem azokból áll, akikből verbuválódott régen. Én nem szeretnék negativ előjelet tenni a mostani politika elé sem és nagyon fáj, hogy az erők mindig a másik oldal lejáratására forditódnak, holott összefogás kellene. Ha a bal oldal tenné ilyen drasztikusan, akkor az sem tetszene. De, valljuk be, a FIDESZ nem más, mint egy nagyon erős kommunikációs hadsereg, és ezért tisztelem őket. Nekem az is vicces, hogy minden szóvivője ugyanúgy akar beszélni, mint Orbán Viktor. Vicces és ... szánalmas. És diktatórikus kicsengésű, személyi kultuszt erősitő jelleget hordoz. A szemünkre és a fülünkre, valamint hiszékenységünkre próbál meg hatni. Emellett viszont össze vissza módositja még a használható jogszabályokat is, én személy szerint ámokfutásnak érzem az erőfeszitéseiket. Nekimegy az Unio-nak, emiatt a magyart az Unio mint az óvodában a rossz gyereket, állandóan ellenőrzi, elemzi - amúgy is ez lenne a dolga és ő végzi is - leértékeli. Virtuskodni nagyon tudnak. ennek a kormánynak mindig is ez volt az ereje. A magyar virtus. Nem mondom, hogy a bal oldal ki fog húzni bennünket a csávából, mert erősen kétlem. Erősen kétlem, hogy ezt a helyzetet a mai politikai élet szinterén próbálkozó politikai erővonal bármelyike is képes lenne helyrehozni. És amig az lesz a cél, hogy ha a baloldal kap lehetőséget a kormányzásra, a FIDESZ mint egy sor csaholó kutya húzza vissza az egyik lábát, addig nagyon nehéz lesz bárkinek is valamit tennie. A bal oldal, figyeld csak meg, nem teszi ezt. Vagy nem ilyen undoritó módon, mint ez a kormány tette azt forditva. NEM a baloldalnak van elege a mostani történésekből, hanem az embereknek. Lenne még véleményem, de lehet, hogy ezt is kimoderálják. Bár ez csak egy vélemény volt, egy demokratikus országban...
2013. júl. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%

'( éhezés, rezsim, diktatúra) '


Annak ellenére, hogy az MSZP-t semmire sem tartom nem kívánom cáfolni, hogy ezen három kifejezés erősen tükrözi a jelenlegi magyarországi állapotokat. Le az MSZP -vel, le a FIDESZ-szel!

2013. júl. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Bár a 65% válaszoló elégé ingerült volt. Fogalmam sincs mi ennek az oka.

A személyeskedést egyáltalán nem értettem, de igyekszem témánál maradni.

Már ott elakadtam, hogy cáfolta, hogy Európába hanyatlik, de ezt elfelejtette megindokolni. Pedig ez valóban egy kulcs momentum. Mert nem arról van szó, hogy a szlovákoknál 12% nő a gdp és a magyaroké meg 1%, ahogy gyurcsány alatt. Hanem annyi, hogy szlovákoknál nő 1% és a magyaroké pedig csökken 1,7%. Úgy hogy közben költségvetés elsőnek lett 3% alatt és az adósság is adósság stagnál. Ellentétben északi szomszédoktól, ahol 5% a hiány és 25% nőt az adósság.

Szóval nagy a baj és ez csak az egyik bezzeg ország.

2013. júl. 23. 18:24
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy ez nem lejárató kampány, hanem a valóság.

A fidesz azt tesz amit akar, sokan éheznek és egyáltalán nem áll jól az ország, pedig elég sok pénzt lenyúltak és jönnek az újabb adók.


"Mert én még Budapesten nem láttam ennyi felújítást 20 év alatt mint most"

Igen, ezek nagy része pedig a sokat szidott és gyűlöl EU-s pénzekből vannak...


Sz*rul áll az ország, ez tény, az pedig, hogy jobb volt-e vagy rosszabb az élet az MSZP alatt teljesen mindegy.

Az a múlt, most pedig itt a jelenben vagyunk....

El lehetne lassan felejteni a mutogatást, attól nem lesz jobb a helyzet, ha azt mondogatjuk, hogy a másik még rosszabb.

2013. júl. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
3%

"Hány éves vagy Kedves kérdező? Európa hanyatlóban van? Ezt mire alapozod?



Neked baj van az agyaddal!


1, Mit szólnál hozzá ha felvetetnék veled egy valag pénzt aztán mikor fizetni kellene bejelenteném hogy üres a zsebem és old meg te magad. Sőt a gyereked leanyázna hogy miért kell spórolni hogy a tartozásaidat (amit én csináltam) kifizethesd! Igen igen te ... a mai helyzet 90% ban a balib oldal barmolásának tudható be. És bár akadtak nem jó lépései Orbánnak sőt egymást kioltó hatású ambivalens lépései is, de össze sem lehet hasonlítani a mai profi kormányzást azzal amit a barmok csináltak.


Ez a riogatás, hogy nem demokratikus meg stb stb!

Kik azok a fass.opók akik pártokat akarnak betiltani csak mert az ideológiájukkal nem egyezik? Persze az már más ugye? Örülj hogy nem a balib fűnyíró megszorításai működnek a társadalom rovására mert sokkal rosszabb is lehetne.


A kérdésre.é


Talán van annyi nem amnéziás magyar hogy azt a kutya komédiát nem felejti el amit a maszop csinált a 8 éve alatt. Azt hogy egy példátlan konjunktúra idején úgy lecsúszott az ország hogy egy évtized kell csak az adósság rendezésre. Hogy a mai megszorítások és hogy a világválság úgy kapott derékba hogy védekezni sem tudtunk anticiklikus politikával mind mind a maszop hibája!


Gondolkodni kellene, nem ideológizálni.

Írom ezt úgy hogy a Jobbikra fogok szavazni.

Mert nem vagyok politikus hogy hazudozzam, és a választók toborzása nem fontosabb mint a józan ész.

2013. júl. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Miért állunk sz*rabbul? Környezet mikor volt kedvezőbb, most vagy 5 évvel ezelőtt? mikor voltunk közelebb a régiós átlaghoz most vagy 5 évvel ezelőtt?

Ha sikeresen megválaszoljuk a kérdéseket, akkor egyértelmű, hogy jobban teljesítünk, de a körülmények nagyban befolyásolják a siker nagyságát.


Nyilván hülyeség lenne elvárni 2-3% növekedést, mikor a legtöbb országban csak hitellel és költségvetési lyukakkal tudják fenntartani a stagnálást. Ne legyünk ennyire vakok. Nálunk lyuk foltozás szóba se jöhetett Eu követelte a 3% alatti hiányt, ez pedig forrás elvonásokhoz vezet, ami pedig kihat a gazdasági teljesítményre.

Ne akarjunk olyan eredményeket elérni vizes pályán, mint a száraz pályán, mert úgy se sikerül. Megváltoztak a körülmények.

2013. júl. 23. 18:53
 10/17 anonim ***** válasza:
19%

Az Európai hanyatlás nem most kezdődött!

Nyugaton 360 éve tart, csak nem látványosan mint nálunk.

De ha egy németet vagy egy osztrákot megkérdeznél hogy mi volt amit megtehetett a jövedelméből 20 éve és mi ma, az tudna mesélni. A munkanélküliségről meg nem is beszélve, ami folyamatosan nő és egyre gyorsuló ütemben.

Igen a globálnyik kapitalizmus fagyija visszanyal, és most egy ideig a nagyon csúnya arca lesz a meghatározó.

A fejlett világ az elmúlt 4-5 évben rohamos léptekkel kezdett leépülni, és nemsoká az előző konjunktúra lendülete teljesen elvész, a tartalékok leépülnek és a rommá adósodott társadalmak és államok nagyon hirtelen negatív változásoknak lesznek kitéve.

Lesz itt még lázongás bőven, csak még néhány év.

2013. júl. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!