Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit ért Bogár László "több...

Mit ért Bogár László "több ezer éves pusztító világerő" vagy "parazita" alatt?

Figyelt kérdés
"A rendszerváltás bukása" című könyvében (16-17-18 oldalakon) sejtelmes utalást tesz rá. Utal rá, hogy sem teológia értelemben, sem evolúciós, sem kreacionista értelemben nem létezhetne ez a pusztító "parazita", mégis van. Szerintem Bogár egy elég földhöz ragadt közgazdász filozófia színezettel, de mégis úgy érzem, mintha itt valami emberen (esetleg Földön) túli erőre utalna. Szerintetek? Sajnos nem fejti ki bővebben, pedig érdekelne mire is gondol.
2013. júl. 25. 20:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Az egyik parazita éppen ő, aki 12 évig az MSZMP tagja volt, majd az MDF-be lépett be, aztán a Fidesznek dolgozott, most meg a Jobbik szája íze szerint írja és mondja a hülyeségeit.
2013. júl. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

ma 20:28


Köszönöm de sajnos a kérdésemre nem válaszoltál, ellenben azt gyanítom, hogy egy könyvet nem olvastál el tőle. Különben tudnád, hogy Önmagával szemben is kritikát gyakorol. Valószínűleg néhány youtube videót pörgethettél végig felszínesen amiben Ő beszél. Az általad említett paraméterek miatt az egész Parlamentet kiüríthetnénk. Továbbá nem mindegy, hogy a Jobbik szája íze szerint fogalmaz, vagy a Jobbik kapta fel, mert tud azonosulni a gondolataival. Nagyon nem mindegy, mint ahogy az sem, hogy ettől Ő most rossz vagy jó gondolatokat közvetít.

2013. júl. 25. 20:35
 3/16 anonim ***** válasza:
41%
Ez az idézet értelmetlen szócséplés, csak Bogár tudja mire gondolt. Ne keress benne értelmet.
2013. júl. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

ma 20:42


Lényegében azzal zárja, hogy akit érdekel keressen rá a neten. Bizonyos dolgokat nagyon nem mer megfogalmazni, udvariasan kerüli a megbélyegzettséget és azt, hogy esetleg egy túl merésznek tűnő gondolata miatt komolytalannak tartsák esetleg olyanok is, akik egyébként nyitottak a gondolataira. Sajnos ezzel pont saját magát zárja be az általa is emlegetett rossz útra terelt diskurzus mezőbe. Pedig nagyon érdekelne mit gondol erről, mert egyébként értelmes gondolatai vannak. Persze ez szubjektív és megítélése erősen politikai beállítottság kérdése is.

2013. júl. 25. 20:48
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

látókörömet szélesítendó meg szoktam hallgatni az Echo Tv Háttér.kép c. műsorát (mindig akkor főzöm az ebédet), és abban Bogár Bayer Zsolttal és Boros Imrével folyvást a globális világuralmi rendszert, becenevén a globaligazdit emlegetik mint a világ minden bajának okozóját. Régebben ment a zsidózás is, de mióta az Echo Tv is a Fidesz talpát nyalja, azóta ezt finoman körülírják.

Nekem meg az az érzésem, kérdező, hogy te sem holmi Földön túli erőre gondoltál :)

2013. júl. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

1. az emberi természetből, genetikai adottságokból fakadó negatív tulajdonságok, (emberi/állati) ösztönök


lásd: Madách: Ember tragédiája

Minden színben ugyanazokba a "hibákba" (bűnökbe) esik az emberiség, történelmi kortól, földrajzi helyzettől függetlenül, az egész emberiség történelmén átívelő sztorik.


A görögök úgy mondták: nincs új a Nap alatt.



2. transzcendens (sátán?)

2013. júl. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Kedvenc komédiásom Bogár László.
2013. júl. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Bogár szerint létezik egy a háttérben erősen összefonódott és összejátszó, a világot kihasználó gzadasági erő, amely a civilizált társadalmak kialakulása óta jelen van (persze nem változatlan formában), de lényegében mindig is parazita módon kihasználja a földet és az embereket mint őt életető, megtartó és erősítő erőforrásokat
2013. júl. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%

Vagy a zsidók vagy az UFO-k :D

Az én kedvenc szavam tőle a szakrális. :D Szerintem még ő sem tudja, hogy mi az és mire jó, de olyan fenségesen hangzik, hogy muszáj nyomatnia, hiszen amikor kimondja, akkor a sok jobbikos proli egész biztosan azt gondolja, hogy "eeez iiigeeen, ez már tud valamit, egy nagyon értelmes ember, imádom őt!!!".


Igazából nem lenne rossz, ha nem tolná az ezoterikus baromságait, amikre semmi szükségünk nincs...

2013. júl. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

# 5/10

"Nekem meg az az érzésem, kérdező, hogy te sem holmi Földön túli erőre gondoltál :)"

Nekem nem világos, mivel olvastam David Icke könyveket is. Simán lehet akár emberen túli (nevezzük így) erő, ha elfogadjuk az alternatív véleményeket. Persze Bogár lehet nem erre gondolt, de ettől még nekem nem egyértelmű.


# 9/10

A "szakrális" kifejezést elég egyértelműen használja. Bár szerintem is túlcimkéz, de ettől még érthetetlen számomra, hogy miért kell félremagyarázni. Könyveihez némi előolvasottság sem árt, különben csak pislog a sok értetlen és néhány kiragadott youtube videóra hivatkozva csóválja a fejét.

Aki valóban vette a fáradtságot és elolvasott tőle legalább egy könyvet az talán rudja, hogy a "szakrális" kifejezést egy ősi összetartó erőként nevezi. Európában a kereszténységre gondol, de lehet bármi más, ami a múltból ered és a Nemzet összetartozását, összefogását szolgálja, erősíti. Van aki azt vetette egy fórumban a szemére, hogy túlzottan konzervatív, mert csak a kereszténységben lát alternatívát. Én ilyet nem olvastam tőle, de szerintem az sem aki írja. Sőt, a kritizálói jó része nemhogy nem olvasott tőle, hanem még egy videót sem nézett végig vele kapcsolatban. Pl Japán esetében mikor szakrálist emleget nyíilván nem a kereszténységre gondol.

2013. júl. 26. 08:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!