Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhetőnek tartod, hogy...

Elképzelhetőnek tartod, hogy az emberek a közeljövőben visszatérnek az önfenntartó gazdálkodáshoz?

Figyelt kérdés
Földművelés, állattenyésztés
2013. júl. 26. 18:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
Kizárólag ez elképzelhető, ha életben akarnak maradni.
2013. júl. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Falusi ember vagyok, tapasztalatból mondom. Régen itt ugye mindenki ebből élt, földből,állatból, boltban nagyon kevés dolgot kellett venni a régi parasztembernek. Aztán ezzel a fiatalabb korosztályok felhagytak, de most úgy látom, hogy ismét dolgoznak a veteményesben, tyúkokat vesznek, és sok a városból ide települt ember is elkezdett gazdálkodni. Mondanom sem kell, a magas élelmiszerárak is közrejátszhatnak ebben.
2013. júl. 26. 18:08
 3/25 anonim ***** válasza:
Kizart dolog, kiveve ha valami megsemmisiti a modern civilizaciot, mittomen atomhaboru.
2013. júl. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Szerintem ez jó dolog és ma már sokkal könnyebb, mert,

vannak traktorok meg modern gépek hozzá ,permetszer....stb

2013. júl. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
73%
Ahhoz rohamos népesség csökkenés kell ez az önfenntartó gazdálkodási 7.000.000 főnél volt ideális és az a 7 milla is egy 3X ekkora országban volt az ideális...sajnos ez nem elképzelhető pedig én is szívesen élnék így, de hát ez nem lesz így valszeg...
2013. júl. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
38%
Igen, elképzelhetőnek tartom, hisz ez máig működik a falukban. De nem mindenki használja ki ott se az adott lehetőségeket. Csak el ne adják a maradék földet külföldnek.
2013. júl. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
62%

Nem. Túl sokan vagyunk hozzá. Tisztán önfenntartó módon nem tudnánk megélni. A modern mezőgazdálkodáshoz kellenek gépek, kell üzemanyag, ami nem a levegőből jön - üzemanyaghoz, gépekhez kellenek gyárak.


Ha a középkori, gépek nélküli mezőgazdaságot akarod visszahozni, az meg hatalmas éhínségeket okozna, és a népesség visszaesne a középkori színvonalra, ergo lenne a világon maximum 1-2 milliárd ember. De inkább jóval kevesebb.

2013. júl. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
74%

Igen, egyes emberek visszatérnek, mások abba se hagyták, és megint mások maradnak a boltnál.

Szerencsére az emberi cselekvés sokféle. De az kétségtelen, hogy ezeket a cselekvéseket befolyásolja a társadalmi helyzet, és ma nálunk sokan kényszerből is ezt teszik.

De a normális az lenne, ha maradna egy értelmes munkamegosztás, mert bármilyen tevékenységet nézünk, egy bizonyos szint felett csak élettevékenységként lehet folytatni. Hobbi szinten persze sok minden megtehető, de nagy szervezettséget igénylő tevékenységeknél (atomerőmű, járműgyártás és társai) jobb, ha maradunk a munkamegosztásnál.

2013. júl. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
@2, en amugy annak ellenere, amit irtam (3. vagyok) ennek örülök. En varosi vagyok es mindent videkrol veszek, amit csak tudok, mert pl. utalom az ilyen pick szalamikat. A gond szerintem azzal van, hogy a gepiesites elorehaladtaval - mint mindenhol - a mezogazdasagban is csökken a ketkezi munka iranti igeny, igy nincs annyi munkasra szükseg, hogy mindenki gazdalkodni tudjon. Ha tenyleg igy van, ahogy irod, en ennek csak örülni tudok, mert ezzel kellene foglalkoznia a magyarnak, nem gumiabroncsgyartassal.
2013. júl. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Félre ne értsetek, nem arra gondoltam, hogy most egyből mind a 10 millióan nekiállnánk gazdálkodni :) Csak arányaiban többen. Gyerekkoromban nem volt olyan ház szinte, ahol ne lett volna 1-2 disznó meg 10-20 tyúk,kacsa stb. Aztán szépen elfogytak, az öregek már nem tudták csinálni, a fiatalokat meg nem érdekelte, elmentek városra. Mostanában meg azt látom, hogy települnek vissza az emberek, mert elegük is van a városi életből, meg pénzük sincs már nagyon. Egyre több háznál vannak megint állatok, kiskertek. Egy ilyen hátsó kert simán fedezi egy család zöldség-gyümölcs szükségleteit. Persze ha nem veri el a jég, vagy nem teszi tönkre az idő, mint amilyen most van.
2013. júl. 26. 18:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!