Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van liberalizmus annak ellenére, hogy jobboldali párt kormányoz gyakorlatilag tejhatalommal?

Figyelt kérdés

A pozitív diszkrimináció óriási mértékeket ölt...

Ez semmit nem változott , a szociálliberálisok idején is így volt.

De, vannak más dolgok is...



2013. aug. 12. 22:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
37%

Most lehet, hogy meg fogtok lepődni, de ma Magyarországon az összes ismertebb párt, beleértve a Jobbikot is, a szó klasszikus értelmében LIBERÁLIS. Bezony. Mit is tűzött ki célul a klasszikus liberalizmus? Általános választójog, jogegyenlőség, parlamentarizmus, szabad választások, polgári jogok érvényesülése stb. Ezeket ma itthon az összes párt támogatja, annyira alapérvényű dolog, hogy még hangoztatniuk sem kell. Melyik párt az ma az országban, ami ma nyíltan kampányol amellett, hogy töröljék el a választásokat, a polgári jogokat, szüntessék meg a bíróságokat stb? Egyik sem. (Illetve pár defektes lüke mindig úgy véli, hogy az aktuális kormánypárt ezt akarja, de most ezeket az elemeket hagyjuk figyelmen kívül.)


Amit viszont ma liberalizmusnak neveznek, az valójában neo-libralizmus, ami egy torzszülött személyes véleményem szerint. Ez már tényleg nem szól semmiről.

2013. aug. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

A neoliberalizmus tekintetében egyetértek a 11-essel. A neoliberalizmus lényege, h sárba tiporjuk a hagyományokat, gyűlöljük a saját nemzetünket, és kirekesztünk mindenkit, aki nem ért egyet velünk. Ez minden magyarországi pártra igaz a Jobbikon kívül.

Egyébként a Fidesz sztem se jobboldali. Sőt, egyáltalán nincs egyértelműen jobb- v baloldali párt Magyarországon.

2013. aug. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
#12-nek: " Ez minden magyarországi pártra igaz a Jobbikon kívül. " Kivéve a Gyevi birot?
2013. aug. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 ConnectCare ***** válasza:
90%

"A neoliberalizmus lényege, h sárba tiporjuk a hagyományokat, gyűlöljük a saját nemzetünket, és kirekesztünk mindenkit, aki nem ért egyet velünk"


Sárba tiporjuk a hagyományokat - Szerintem nem cél a hagyományok eltörlése, azonban észre kell venni, hogy egy országban mindig vannak, akiknek az adott hagyomány értéktelen és rájuk nem szabad ráerőltetni a hagyományokat. Természetesen nem olyanokra kell gondolni, minthogy pl. egy sporteseményen énekeljük a Himnuszt, mert az egy széles támogatottságú dolog és senkinek nem árt. De pl. ha azt mondjuk, hogy a házasság egy férfi és egy nő szerződése hagyományosan, akkor már neki lehet menni, hogy ez valakinek hátrányt okoz és ezért szeretné ezt a hagyományt megszüntetni. Ne felejtsük el, hogy volt, mikor a boszorkányégetés is hagyomány volt!


Gyűlöljük a saját nemzetünket - Semmi értelme nem lenne a saját nemzetünket gyűlölni. Itt születtünk, itt élünk, itt él a családunk is, magyar oviban festettünk márc. 15-én nemzeti lobogót stb.. Viszont én magam is érzem néha úgy, hogy utálom az államunkat. Azt a hatalmat, ami a törvényeket hozza, ami beleszól abba, hogy hogyan éljem az életem. Magyarországon ennek az államnak sajátossága az is, hogy szocializmusban gondolkozik, nem azt nézi, hogy azé legyen valami, aki megdolgozik érte, hanem, hogy a társadalom általános életszínvonala (vagy ismerősöké) emelkedjen és ezért beáldozza az egyént. Ilyenek miatt lehetnek az embernek ellenérzései, de nem a magyarsága ellen, hanem a magyar állam ellen illetve részben az ehhez asszisztáló, a butaságot észre nem vevő többi magyar ellen. Pl. tegnap rühelltem azt a taxisofőrt, aki hosszan ecsetelte nekem, hogy milyen jó az a taxisrendelet, ami több kollégájától elveszi a kenyerét. Vagy azokat, akik szerint az új dohányboltok, amik igazságtalanul vették el emberek vállalkozásait, "cukik".


Kirekesztünk mindenkit, aki nem ért egyet velünk- A liberalizmusnak vannak értékei, mint pl. az egyén szabadságának elsődlegessége. Aki ezt támadni akarja, diktatúráért tüntet pl., az értelemszerűen "ellenség" lesz. Liberálisként nem lehet rengeteg dolgot elfogadni. Nincs más lehetőség, mint beinteni olyankor. Esetleg, ha valaki lelkesebb, magyarázni, hogy miért tartjuk hülyeségnek az adott dolgot. De ha holnap jön valaki, hogy pl. a vörös hajúakat ki kell utasítani, akkor én azzal nem fogok tudni kompromisszumot kötni vagy hasonlót csinálni, csak odaállni és skandálni, hogy "Hülyék vagytok!" Mert mást mit tehetnék?

2013. aug. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!