Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki a hibás az ezreket érintő...

Ki a hibás az ezreket érintő devizacsapda létrejöttéért és mi az orvosság erre a problémára?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom , hogy az egész ott kezdődött amikor a Medgyessy kormány megszüntette a forint alapú hitelt , de remélem ennek a folyamatát részletesebben le tudjátok írni.

2013. aug. 27. 00:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Kik a hibásak hát csak azok az eberek akik mindeféle pénzügyi, logikai elöképzetség nélkül bele mentek.

A rossz oktatási rendszer aki nerm tanitja a pinz ügyi alapokat és a sok buta ember.

2013. aug. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szerintem azért ennek némileg több oka van.
2013. aug. 27. 00:51
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem volt az megszüntetve, lehetett igényelni. Nekem van rokonom, akit szinte le is hülyéztek miatta az ismerősök, de ragaszkodott a forinthitelhez, mondván ő is forintban kapja a fizetését.. Lám, nem is bukott bele...

Egyrészt hibásak a bankok is, hogy olyanoknak adtak hitelt, akiknek nem volt megfelelő jövedelmük.

Másrészt senkinek nem volt kötelező hitelt felvenni, nem kényszerítettek senkit. Azért nem kell egyetemi doktorátus annak a kiszámolására, hogy ha 150 ezer a havi jövedelmünk, akkor nem tudunk 20-30 évig 80-100 ezret törleszteni havonta - és ez változhat is akár.

2013. aug. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%

Mindig ugyanazok a gondolatok jelennek meg. De mindig... nem tartottak pisztolyt a fejükhöz... tudatlan népség... bla bla bla... A bankárok meg jót nevetnek a markukban.


Spekuláció történt. Az emberek vettek fel hitelt, de nem mindenki hülyeségre és nem mindenki úgy, hogy a bevétele 80%-a arra menjen el. Van aki mondjuk keres 160.000 forintot, felvett egy 60 ezres törlesztőjű hitelt, ami lássuk be, hogy nem olyan sok. Na ez emelkedett meg a duplájára. 160.000-ból 120.000 forint hitelre... Egyáltalán nem erről volt szó.


És akkor bemegy a laikus (mivel nem mindenki közgazdász, aki hitelt vesz fel) és hisz a banki alkalmazottnak, aki azt állítja, hogy a deviza alapú hitel ugyan ingadozik, de sokkal jobban megéri. De ha a szerencsétlen paraszt mégis forint alapút akart felvenni, luhorrogták a bankban és addig duruzsoltak a fülébe, amíg a vidéki Jóska bácsi alá nem írta a svájcifrank alapú hitelt.


Szépen betereltek mindenkit a karámba, az akkori kormány eltörölte az árfolyam emelkedésének maximális határát és szépen felment 100 forinttal a frank, fél év alatt (De tényleg. Más valuták nem emelkedtek ekkora mértékben, csak azok, amikben hiteleket folyósítottak. Egyértelmű spekuláció). Most pedig, mivel már nem éri meg, kitalálnak valamit, "megmentik" az adósokat és újra le fog csökkenni az árfolyam, a régi szintre.


Ezek után ki a felelős? Az aki felelőtlenül adogatta az ilyen megbízhatatlan hiteleket. Nem a szerencsétlen Pista bácsi és Marika néni. Még egyszer leírom. Nincs mindenkinek közgazdasági végzettsége, aki hitelt vesz fel.


és komolyan mondom, ezt most elmentem és mindig ezt fogom bemásolni az ilyen kérdésekhez, mert már elegem van a demagógiából.

2013. aug. 27. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Az volt a h.ülye aki felvette. A bankra sem lehet azt mondani, hogy nem tájékoztatott megfelelően, csak el kéne olvasni az apró betűt is.

Ha valaki pár év futamidőre vett fel devizában hitelt, akkor Istenem, megpróbált nyerészkedni, nem jött be. De az olyan majmokat nem tudom megérteni, akik 10-20 éves futamidőkre vettek fel olyan hiteleket tök fölösleges dolgokra úgy, hogy a hitel felvételének időpontjában a fele fizetésük rámegy a visszafizetésre. Ők mégis mit gondoltak, két évtizedig biztosan lesz munkájuk és a devizaárfolyam sem változik soha?

2013. aug. 27. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a svájci frank alapú hitelezés idején nem nőtt meg Magyarországon a svájci frank beáramlása, bizonyítható hogy összességében csalás történt (állítólag).


De az egyes szerződések tekintetére ezt nem lehet leosztani.

2013. aug. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

#4: hát hogyne, a globálisan körömpiszok méretű magyar (meg szlovák, meg cseh, meg úgy en bloc közép-európai) banki piac kibumlizta Londonban meg Frankfurtban, hogy a budapesti haverok kedvéért ugyan döntsék már be a frankot, mert ugye az nekik jó, a tízezerszeresen vesztő nyugati befeketetők meg kit érdekelnek.


Nevetséges ez az önmentegetés. És ki az a barom, aki olyat ír, hogy 160-as fizetésre 60 törlesztő nem sok? 37,5% nem sok, te isten barma? A nyomorult Pistabácsi meg Marinéni évtizedes negatív csúcson (mert kedvesem a frank nem bedőlt, csak a sokéves forintrekord tűnt el szépen és jött be a helyére a 200 fölötti folyamatos frankrekord a gazdasági világválság miatti dollárban, euróban megrendült hit miatt.


Felejtsétek már el ezt a hungarocentrikus világképet, ami minden politikai okoskodó fejében ott figyel. Nem, nem "döntötték" be a frankot, hogy párszázezer magyarral kib.sszanak. Nem azért, mert ne tehették volna meg, hanem mert a rajuk kapható haszon lósz.r se nemzetközi szinten.

2013. aug. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Minden szereplő egyformán hibás.

1. A kormány, aki ezt odadobta az embereknek mint jó lehetőség, pedig tudta a kockázatát. Nem az embereknek akartak jót tenni, hanem a devizaforgalmat akarták erősíteni.

2. A bankok, akik ebből hasznot akartak húzni, ha kell, olyan szerződésekkel, amivel minden eshetőségben csak ő jár jól

3. Aki felvette, hiszen tudta hogy kockázatos. A bankok általában fel is hívták rá a figyelmet, de az embereket csak az érdekelte hogy olcsóbb.


A megoldás az lenne, ha mindhárom szereplő együttesen, egyformán venné ki részét a hitelek helyreállításában, normális mederbe terelésében.

Az viszont a legrosszabb megoldás, ha elengedünk tartozást. Ez ugyanis diszkrimináció, mert akkor nekem, forinthitelesnek is engedjenek el valamennyit. Nem szabad ilyen megkülönböztetést tenni főleg a ne devizások kárára.

2013. aug. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%

# 7:

Nem tudom mire a személyeskedés, de jó. Akkor legyen az, hogy bedől minden hitel és még nagyobb szarba kerül az ország. Ha neked ez kell, ha mindenáron azt akarod, hogy neked legyen igazad, akkor oké...


Egyébként szerintem még mindig nem rossz az a 160.000 forintból 60.000 forint, ha mondjuk házra veszed fel. De én vagyok isten barma, úgyhogy nem tudhatom... :3

2013. aug. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

4-es!


2007. évben egy család albérletre is kifizetett 60 000,- Ft-ot, sőt többet is.

Gondolkodj mielőtt felelőtlennek nevezed a hitelfelvevőket.


Ha 60 0000,- Ft hitel a válság előtt elvitte a havi jövedelem 1/3-át, akkor most a válság után elviszi a jövedelem 2/3-át, mert a havi törlesztő minimum a duplájára nőtt, de a jövedelmük jó ha nem csökkent. Ez okozza sok család anyagi ellehetetlenülését.

2013. aug. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!