Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti elhiszitek a kutatóintézete...

Ti elhiszitek a kutatóintézetek felméréseit a pártok népszerűségéről? Melyiket tartjátok a leghitelesebbnek?

Figyelt kérdés
Az én környezetemben mindenhol szidják a jelenlegi kormányt, mégis magasan ők nyernék a választásokat. Hogy lehet ez?

2013. szept. 6. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnézed kisbetűkkel ott van a részt vételi arány mindegyiknél a legtöbben általában az Ipsoson szoktak voksolni de ott is csoda ha 2.000-en ráadásul általában a nyugdíjasok modernebb része...ami a valóságban is úgy van az kb az LMP 3%-a meg a DK 1%-a..
2013. szept. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Sok kormányt szidó ember is a fideszre szavaz, mert még mindig jobbnak látja, mint az MSZP-t, a Jobbikot stb.


Az, hogy szidják a kormányt, még nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem szavaznak rá, csak azt, hogy találtak benne kritizálni valót.

2013. szept. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Én élőben nem láttam fideszes embert 2 éve. Elképzelni se tudom hogy tud valaki a fideszre szavazni.
2013. szept. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Eddig kevés eltéréssel jók voltak az előrejelzéseik. Amúgy meg igaz az is hogy még mindig nincs ellenfelük, a többi párt egyszerűen vicc és már leírták magukat korábban.
2013. szept. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%
szerintem meg köze nincsa valósűghoz, ezeket a szavazat felmérőket úgy megvették kilóra mint a szél.
2013. szept. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Simán hihető, hogy az ország negyede még mindig fideszbirka, és simán hihető, hogy az ország fele leszarja már az egészet.
2013. szept. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, biztos rossz környéken lakunk, mert itt is 10 emberből 2 Fideszes... :)
2013. szept. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Dick Esmen ***** válasza:
100%
Nem kéne elhinnem de eddig a legtöbb esetben bejöttek.
2013. szept. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Alapból a módszertől függ, hogy előreláthatólag mi fog kijönni, egy-egy kutatóintézet már a mintavételnél lényegében azt csinál amit akar, de akármilyen rétegzett többlépcsős mintákat vesznek, az nem feltétlenül lesz reprezentatív. Talán még akkor sem egyezne meg maradéktalanul a későbbi szavazással ha a teljes népességet megkérdezik, mert valaki úgyis kimarad, félreikszel, meggondolja magát.

Ráadásul épp a héten Sík Endre bácsiék a a Tárkinál benézték az EU támogatottságot - és be is vallották a hibát, de vajon hány ilyen hiba marad felfedezetlen?

Meg ugye ha már induláskor ki van jelölve minek kell kijönnie, mert fentről úgy rendelték.

2013. szept. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyilván nem 100%-osan pontosak, mert tökéletes módszer nincs, de az nem jelent semmit, hogy Te mit észlelsz a környezetedben.


Ők igyekeznek reprezentatív mintával dolgozni (vagy sikerül, vagy nem, vagy félig-meddig), az ismerőseid viszont egészen nyilvánvalóan nem azok .


Egyébként még soha nem volt olyan, hogy hanyattvágta volna eredményhirdetésnél a meglepetés bármelyik intézetet... szóval szerintem nem olyan rosszak.


Már csak azért is ezt gondolom, mert általában mindenki szerint azért rosszak, mert az ellenfél fizeti őket :D ( A Fideszesek szerint a baloldal, a Jobbik szerint a Fidesz stb)

2013. szept. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!