Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az alábbiak közül, melyik...

Az alábbiak közül, melyik Miniszterelnök, Pártelnök a legszimpatikusabb? (Orbán, Mesterházy, Bajnai, Gyurcsány, Vona)

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy a mindenkori kormányfő általában eléggé népszerűtlen, és mivel most Orbán van hatalmon, ezért nem lepődnék meg, ha Őt mondaátok a legkevesebben.


Várom a válaszokat. :)



2013. szept. 15. 23:48
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

őt mondanátok a legkevesebbszer- elnézést az elírásért. Itt a neten sok a Jobbikos, ezért szerintem sokan fogják Vonát választani, Gyurcsányt véleményem szerint, szinte senki se fogja írni, Bajnait írni fogják, talán Mesterházyt is, és Orbán is fog kapni talán szavazatokat. :d


Ez az én jóslatom, és a Tiétek? :)

2013. szept. 15. 23:50
 2/19 anonim válasza:
Vonán kívül már mindegyik "bizonyított". Egyértelműen Vona.
2013. szept. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
"Sajnos",szintén Vona.
2013. szept. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Vona!
2013. szept. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%
Orbán nagy csalódás lett, M, B, Gy balliberálisak, így ők kizárva. Vona politikai értékrendje viszont követendő példa lehet, így egyértelműen Vona!
2013. szept. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
45%
Vona, mert ő köztük az egyetlen magyar.
2013. szept. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A vak tyúk is talál szemet alapon lehet, hogy Vona, de pusztán azért nem megyek mocsárba, mert "ott még nem jártam". Ha megyek,azért megyek, mert oda készültem.


Egy felsorolás körülbelül semmitmondó. Van aki a szimpátiát a szemszín, más meg a magasság alapján méri. Itt politikai szempontok jöhetnek csak szóba, még a személyes szimpátia is lényegtelen.

Orbán: a hatalom megszállottja, más nem érdekli. Ritka az az eset, amikor a hatalom igénye egybeesik az ország igényével. Szóba sem jöhet.

Mesterházy: az ifjú titán, aki mindenáron bizonyítani akar. Párton belül néhány esetben sikerült, de ott csak a vezetőszerep lehetett szempont. Vajon vannak-e jó tanácsadói? Képes-e jól dönteni, és nem a régi módon (amit éppen ő takarított el a pártjában). Talonban lehet, de még nem döntenék.

Bajnai: nagyban csinálja, de tud disztingválni, ezt már bizonyította. Amikor nem volt veszítenivalója, látható volt, hogy kormányozni képes. És most? Feltűnése sokkal hatásosabb volt, mint a folytatás. Vajon ez a mostani ellenségképzős légkör, vagy belső tulajdonság alapján van-e így. ezen is van még mit gondolkodni, de ha csak ez az öt marad, feltehető, ő lesz a (nem jó, de) legjobb.

Gyurcsány: feltehetően mind közül a legjobban képes átlátni a helyzetet. És van rá szellemes reakciója. Csak éppen az országnak nem "szellemes" megoldásra, hanem "jó" de legalábbis az eddigieknél jobb megoldásra van szüksége. Ötletember. Annak nagyon jó tanácsadónak feltehetően alkalmaznám, de miniszterelnöknek... hogy naponta legyen új változat, mert kiderült, hogy az még jobb? Nem. Őt kihagynám.

Vona: konkrét - országos - lépéseket keveset tehetett, annyira még nem volt helyzetben. De azért voltak lehetőségei. Amit ígért, előre látható volt, hogy nem képes megvalósítani. Nem is volt képes. Néha azért nem, mert lehetetlenséget (szakmai szempontból dilettánsat) akart, de sokszor emellett károsat is. Mostani - eddigi - ígéretei, javaslatai is vagy semmitmondóak (kizárólag a népszerűséget célozzák), vagy kivitelezhetetlenek (kedvenc témája, a rend, nagyon áhított, de az ő módszerével azon túl, hogy megvalósíthatatlan (nincs hozzá eszköze), káros is (nem számol a külső és belső reakcióval - márpedig ez hazardírozás, ami egy ország számára megengedhetetlen).

2013. szept. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"Vona, mert ő köztük az egyetlen magyar."



Kedves Válaszoló!


Az összes személy MAGYAR ember, ez nem is vitás! És ha arra gondolsz, hogy netán zsidó, cigány stb..., amit nem hinnék, és nem tudok, akkor sem lenne szerintem baj, mert minden ember egyenlő, és én nem faji alapon teszek emberek közt különbséget!


Orbán, Mesterházy stb... is ugyanolyan ember, mint Vona (magyar).


Viszont a hozzászólásodat megköszönném, és mindenkinek megköszönöm! :)

2013. szept. 16. 10:40
 9/19 anonim ***** válasza:

Olvastam a Jobbik 2003-as alapító okiratát.

Eddig megőrizték szellemiségét.

Sajnos,eddig csak helyi szinten bizonyíthatott a párt,de a helyi lakosság megelégedésére,elgondolásaik megállták helyüket a gyakorlatban(önköltségű áram a lakosság részére,saját erőmű révén,közbiztonság emelése helyi szinten,valós közmunka program ami hasznos a településnek)

Amikor Vonára szavazok,a mögötte felsorakozó homogén pártra is szavazok.

2013. szept. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%
Chuck Norris!
2013. szept. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!