Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elkezdődött Magyarországon a...

Elkezdődött Magyarországon a jólét elleni harc, újra a multik akarják vastagítani a saját pénztárcájukat. Milyen lehetőségei vannak a kormánynak megvédeni a rezsicsökkentést?

Figyelt kérdés
"Az Európai Bizottság levében érdeklődött a magyarországi rezsicsökkentéssel kapcsolatosan, s ha a kérdésekre adott válaszokat nem fogadják el, akkor kötelezettségszegési eljárás indulhat Magyarország ellen, írja a Népszabadság és a Magyar Nemzet."

2013. okt. 8. 06:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
"Magyarországon a jólét elleni harc" Nehéz olyan ellen harcolni ami nem létezik ...
2013. okt. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

A rezsi csökkentés CSAK választási propaganda! Az Európai Bizottságnak igaza van! Miért nem fagyasztották be 2010-ben az energia árakat? Miért engedték, hogy évente 10-20 %-kal emelkedjenek? Három éven keresztül nem volt fontos a rezsi, csak most a választások előtt?

Ez a kormány már eddig is sokat ártott az országnak, ez csak rá tesz egy lapáttal.

Nem a Fidesz propagandáját kellene elhinni!

2013. okt. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

A rezsicsökkentés egy nagy humbuk, egy propaganda, ahogy az előttem szóló írta.

Magyarországon nem az a baj h magas a rezsi, hanem alacsonyak a bérek. A rezsicsökkentés csak egy ragtapasz a sebre, de nem ez a megoldás.

A valódi megoldás az lenne, ha a kormány támogatná az energetikai korszerűsítéseket, amivel 20-50% energia is megtakarítható. Amikor a világon mindenki azért küzd, hogy minél kevesebb energiát használjon, a kormány pedig szinte teret ad a pazarlásnak azzal, hogy csökkenti az árakat. Még a Gyurcsány kormánynak is volt annyi esze (pedig utálom Gyurcsányt), hogy a lakások energetikai korszerűsítésére folyamatosan adjon pályázati lehetőségeket a lakosságnak. Az én lakásomat is akkor újítottam fel, és 40%-kal csökkent a fűtés számlám, és ez 50 év múlva is 40%-kal kevesebb marad, míg a rezsicsökkentéssel meg a fene tudja...bizonytalan.

Elárulom a kedves kérdezőnek, mert munkám miatt ezt pontosan tudom, hogy az energiaszolgáltatóknak nincs extra profitjuk, és nem a saját zsebüket tömik. Az energiaszolgáltató cégek úgy működnek, hogy a profitot visszaforgatják olyan fejlesztésekbe, amivel olcsóbbá tehetik saját működésüket. Ebben a versenyhelyzetben nem is engedhetik meg maguknak a profit halmozást, met akkor a fejlesztések is lemaradnának, és nem kockáztathatják meg azt, hogy egyre többen tartozzanak nekik.

Most nem a szolgáltatókat akarom védeni, de nekik valóban nincs olyan zsebrevágott pénzük, amit el lehet csak úgy venni tőlük. Varga Mihály is elismerte Békéscsabán a közgazdász vándor gyűlésen, hogy az elkövetkezendő években az energetikai szolgáltatóknál visszaesnek majd a beruházások.

Ennyit a rezsicsökkentés negatívumairól.

2013. okt. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Eddig nem tudtam, hogy az Európai Bizottság egy multi, de ezért járok ide, mindig tanulok valami érdekeset.
2013. okt. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Ne félj semmit. Majd Viktorvitéz kirántja a kardját és jol megmondja az EB-nek, hogy coki! Akkor majd megnézheti magát az EB a sza-os gatyájában!
2013. okt. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%

"Eddig nem tudtam, hogy az Európai Bizottság egy multi, de ezért járok ide, mindig tanulok valami érdekeset."


Az európai bizottság tényleg nem egy multi, hanem inkább a multik s*ggnyalója és bérence!

2013. okt. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
9%
A rezsicskekntés meg nem egy humbuk, a rezsicsükkentés egy reális dolog!
2013. okt. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a jólét elleni harc igazán 2010-ben kezdődött. Igaz, nem mindenki számára, egy szűkebb réteg éppen a harc gyümölcseit élvezi. A multi a kormány vesszőparipája, mert hosszú ideje dolgozott azon, hogy elég sokan elhiggyenek neki mindent. Ehhez képest isten szava semmi.

Persze lehetne adatokat begyűjteni, hozzáértőknek kiszámolni a bevételeket, költségeket, okosan határt húzni és aztán változtatni. Lehetne megvizsgálni a kenyér és az alma árát, a gyógyszer árát, a ruhák minőségét és a hozzá tartozó árat. De ez macerás, meg aztán nem is értenek hozzá, de főleg ezt nem akarják. Hogyan lehet akkor azt a sok pénzt kitermelni, amivel a szavazatokat megvásárolják, mindenki mást ellehetetleníteni változatos formában.

Meg sem említem, hogy a rezsi fogalma kicsit más, mint amit említenek. Aki csak 10 másodpercig gondolkozik, látja. Persze akinek ez sok...

2013. okt. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!