Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Dont a magyar hadtörténelem...

Dont a magyar hadtörténelem legnagyobb vereségeként tartják nyilván. Ezek szerint Mohácsnál is nagyobb vereség volt?

Figyelt kérdés
2013. okt. 14. 10:11
1 2
 1/13 szántóvető ***** válasza:
100%
különböző történelmi korok kudarcait kéne összevetni. de milyen szempontok a fontosak?áldozatok száma?akkor Don. politikai következmény?akkor Mohács.
2013. okt. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Arányaiban is nagyobb volt a doni vereség?


A helyes sírás szakértő trolloknak üzenem hogy a kérdés (kérdőjel) érzelmezése is hozzá tartozik a nyelvtanhoz. Aki meg nem tud a kérdésre válaszolni annak nem kötelező válaszolni. Ez itt nem panasz oldal.

2013. okt. 14. 10:53
 3/13 anonim ***** válasza:
43%

Nálam Mohács mert a politikai jelentőség nagyobb egy ország sorsában. Ott nemes célért ment a harc, nem a fasiszta ideológia zsarolt csatlósaként.

Ja és 1954-es berni vb döntő veresége. Foci szempontjából Mohács.

2013. okt. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%
sose értettem aki egy nyelvtanon kiakad. Ha érthető a kérdés. Én megengedőbb vagyok a szabályokkal, mert az hogy 12 ókonzervatív tudós kitalál egy helyesírási szabályt még nem biztos hogy értelmes. Ez olyan mintha a tájszólást is tiltanánk.
2013. okt. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szerintem egy egyfajta pótcselekvés. Lehet igazi erőfeszítéseket is tenni ha valakinek szívügye a helyesírás, nem pedig itt kioktatni másokat a kérdés megválaszolása helyett. Na azért a 8:0 is komoly veresség volt.:)


Mondjuk Mohácsnál is elgondolkoztató, hogy egy cseh király védte az országot, miközben a magyar vezetőknél a széthúzás volt a jellemző...


A veresség nem a mohácsi csatamezőn kezdődött, az csak egyfajta folyatás volt. Utána Sulejmán kivonult s a magyar vezetés tovább bomlasztotta belülről az országot...


Persze jobb egy török bűnözőt okolni mindenért.

2013. okt. 14. 11:07
 6/13 A kérdező kommentje:
Vagy éppen a kérdésre adnak választ mégis? Mohácsnál is szabályos hadrendben állva nézték végig a főurak a magyar katonák pusztulását... A Donra kivezényelt teljes hadsereg részt vett a vereséggel végződő ütközetben, mohácsnál azonban a haderő nagy része - szabályos hadrendben állva - csak nézte a harcolók pusztulását...
2013. okt. 14. 12:03
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem véletlenül hívjak mohácsi vésznek mohácsi veresség helyett. verességnek azt nevezik amikor küzdünk s elbukunk nem pedig azt amikor a csapat fele nem küzd s a másik fele pedig elbukik.


kedves helyesírás szakértők, nem ártana ha a betűk mellett a tartalom is számítana.

2013. okt. 14. 12:07
 8/13 szántóvető ***** válasza:
azért ez így nem teljesen igaz: [link]
2013. okt. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Állítólag a törökök honosították meg Magyarországon a fürdőzés kultúráját.

pedig II Lajos megfürdetése tipikus rossz kezdet.

2013. okt. 14. 12:18
 10/13 szántóvető ***** válasza:
ezt nem tudtam,azt viszont igen hogy a Hunok hordtak először alsónadrágot(bugyit)
2013. okt. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!