Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy egyre több magyar szerint Rákosi jó ember volt, a padlássöprések igazságosak voltak, valamint 56 ellenforradalom volt, és a Horthy-korabeli arisztokraták szervezték?

Figyelt kérdés

2013. okt. 23. 21:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
26%
Ezt honnan vetted? Ez is elhangzott a Műegyetem rakparton? Vagy az ATV-n? Mert nem csodálkoznék.
2013. okt. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Ozmium42 ***** válasza:
95%

"Egyre több"


Sorolj fel hármat név szerint.

2013. okt. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha az "egyre több" alatt azt érted, hogy eddig egy sem volt, most meg van egy, akkor lehet, hogy igazad van. Sok történelmi eseményt kérdőjeleznek meg manapság, de az 56-os forradalom nem tartozik közéjük.
2013. okt. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

"Rákosi jó ember volt"

"A padlássöprés igazságos volt"

Szerintem kérdezd meg azokat, akik akkor éltek, ha csak nem ávósok voltak, akkor nem fogják osztani a véleményed. Nagyszüleimtől mindent elvettek, nagyapámat kuláknak nevezték, ütötték-verték. Olyan beszolgáltatást kellett volna csinálni, amit lehetetlen volt teljesíteni.

2013. okt. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
Mire alapozod az állításodat, miszerint egyre több az ilyen ember, akinek ez a véleménye?
2013. okt. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

Nem azzal téveszted össze, hogy egyre több ember kezdi magát újra abban a korban érezni? Hogy a a Békemenet az akkori (kötelező) Vezért dicsőítő felvonulásokra hasonlít? Mert ez igaz.

Én éltem abban az időben, és ismertem néhány "hithű" kommunistát. De ők is féltek tőle, főleg a Rajk-per után. Az ő életük, egzisztenciájuk sem volt biztonságban. Nem véletlen, hogy a Kreml leváltotta még 56 előtt. Rákosit.

Rákosi szerint volt csak "igazságos" a padlássöprés, mert kellett a pestieknek az élelem.

De nem csak a parasztok szerint nem volt az, hanem a többi ember szerint sem. Sőt! Elég sok paraszt ismerősöm volt, aki Nagy Imre kivégzésekor azt mondta, hogy utolérte Isten büntetése. (Ő volt Rákosi begyűjtési minisztere, ő adott utasítást a padlássöprésekre.)

Ezért nem tartom hősnek, csak köpönyegforgatónak.

2013. okt. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
Az egyre több ember alatt azt érted, hogy van itt GYK-n egy szerencsétlen nyomorult, aki az utóbbi héten feltett összesen 5-6 kérdést, amiben 56-ot ellenforradalmazta, meg ilyenek?
2013. okt. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%

Hát hogy '56 mi volt, arról nem érdemes vitázni, nem is nagyon szoktak még a szakértők se, mert mindig rendszerfüggő volt, hogy éppen minek nevezték...

Először népfelkelés volt, aztán lett forradalom, aztán volt ellenforradalom és most a demokráciában megint forradalom... ennek majd akkor lesz jelentősége, ha a nyugdíjba is beszámítják, mert nem lesz mindegy, népfelkelő vagy, vagy sz@r ellenforradalmár, tehát majd számítani fog, hogy az utcán mikor lőttél, délelőtt vagy délután...ahogy Hofi mondaná...

A kérdésedről véleményt nem lehet mondani, de annyit bizton lehet állítani, hogy azok akik Orbán Viktort "élő istennek" nevezik, hát azokból simán ki lehet nézni, hogy azt állítják Rákosi jó ember volt...

2013. okt. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
15%

Rákosiról én olyasmit hallottam csak hogy Kádárnál nem volt rosszabb.azaz pontosítva:

a kortársak beszámolói szerint naná hogy jobb volt élni a kádári gulyáskommunnizmusban(aminek hitelét az utókor nyügi) mint a rákosista padláslesöprős időkben de ez csak egy szubjektív szegmens.

Ugyanis ha összetettebben vizsgáljuk a kérdést rájöhetünk arra hogy míg Kádár teljesen lefeküdt a szovjeteknek kvázi magyarul beszélő kommunista nép vagyunk elv felé haladva, addig Rákosi 50 milliós magyarságban gondolkodott.képzeljétek el most mekkora tényező lenne itt a Kárpát medencében 50 millió magyar.hogy értsétek amit mondok 45 után nem vett 180 fokos fodulatot a gondolkodásmód. még megvolt az egészséges ellenszenv a csehszlovákok románok jugók irányába.pl felvonuláson Sztálin hasonmás láncon vezetett egy Tito hasonmás azzal a szlogennel hogy Tito a láncos kutya.aztán Tito bepanaszolt minket és kellet vinni pár vagon sertést jóvátételnek..tehát érzékeltetni akarom hogy milyen volt a valódi szemlélete a kornak

2013. okt. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
Bár figyelem a híreket, hozzászólásokat, de ilyet még nem hallottam. Egyre több szerint? Tényleg kellene valami forrás. Még a legbalosabbak sem nevezik Rosenfeldet jó embernek, Kádárt még talán, de a kopaszt aligha.
2013. okt. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!