Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rendszerváltás (1990) óta...

A rendszerváltás (1990) óta az MSZP 12 évet kormányzott, a Fidesz 7 évet. Mi a leglényegesebb különbség?

Figyelt kérdés

A választás jövőre úgy gondolom már nem ígéretekről szól, hanem jól lemért teljesítményről. Mindkét pártnak jelentős idő állt rendelkezésre, hogy bizonyítson. Igaz az MSZP 12 évével semelyik párt sem vetekedhet (a már megszűnt SZDSZ-t nem számítva), de a Fidesz 7 éve is már említésre méltó.

Hogyan alakult az ország helyzete, megítélése, az emberek mindennapi élete az MSZP 1994-1998 és 2002-2010, valamint a Fidesz 1998-2002 és 2010-2013 kormányzási időszaka alatt?

Tehát most ne ígéretekről beszéljünk, hanem a felmutatott eredményekről.



2013. okt. 27. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
18%

90-98ig eladni eladni eladni...

98-02 megtartani, megtartani..

02-06ig eladni eladni eladni

06-09ig hitel felvenni felvenni

09-10ig válság van. Most már lehetünk őszinték. Túl sokat ettünk ezért fogynunk kell, de a nagy fogyást egy választási lakomával kezdjük ( imf hitel), hogy a következő kormánynak jusson a neheze.

Nem is tudom miért?

2013. okt. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
lehet ez az ország KARMÁJA 4
2013. okt. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Most ne a teljes rendszerváltás időszakát vizsgáljuk. Konkrétan az MSZP és Fidesz kormányokat vessük össze, tegyük mérlegre! (A megboldogult MDF kormány 1990-1994 itt már nem versenyez.)
2013. okt. 27. 22:27
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

1. Hornék nagyobb sz..ban vették át az országot mint most a Fidesz, és a ciklus végére növekedési pályára állították.

2. Az első Fidesz kormány mindenhol spórolt, csak a haveroknak tolt zsebpénzt, így a gazdaság leállt, de az adósság nem nőtt

3. A Megyó-Fletó fel akarták pörgetni a gazdaságot és rendezni a 8 éve elmaradt béreket, ezért hiteleket vettek fel és szórták a pénzt

4. A válság első hulláma után a Fidesz tovább növelte volna az adósságot, de az EU beitett, ezért visszaálltak a 2-es stratégiára: gazdaság befagyasz, mindent a haveroknak


Szóval Fidesz="spórolunk (de a haverok azért kapjanak)" MSZP="szórjuk a pénzt, hátha újraválasztanak, és közben nekünk is jut"

2013. okt. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
Hornék tételesen a legnagyobb kiárusítást csinálták... annyi pénzt kereshettünk volna rajta, hogy a teljes államadósságot visszatudtuk volna fizetni... persze ehhez kellett a jegybank is és a 30% alapkamat is ami tovább értéktelenítette a magyarok munkáját és tovább erősítette a külföldi valutát a kivásárláshoz.
2013. okt. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

22:18

"90-98ig eladni eladni eladni... "


Mert nem volt miből fenntartani, fenntartani, fejleszteni, fejleszteni....

2013. okt. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A Fidesz privatizálta az Állami Gazdaságokat, és a földeket akkor is és most is, a haverok kezére játszotta. Igaz, hogy az olcsó IMF hitelt visszafizette (ellopva a MANYUP pénzeket), de helyette sokkal drágább Államkölcsönt bocsátott és bocsát ki. Pár év múlva fizethetjük majd vissza, ha lesz miből. Ennek jelei már az első kormányzásuk alatt is látszott.

Az MSZP 50 %-al emelte a közalkalmazottak, EÜ dolgozók, pedagógusok bérét. Enélkül ma még rosszabb helyzetben lennének. Azon felül az ő kormányzásuk alatt volt a válság is.

A Fidesz az első kormányzása alatt a pénzeseknek lehetővé tette, hogy 30 milliós, államilag támogatott, kedvezményes lakáshitelt vehessenek fel. (Aminek egy részét még ma is fizeti az állam.) A Bankok extra magas profitot értek el. Medgyesinek komoly erőfeszítésébe került, hogy egy kis hányadát visszakapja a költségvetés.

A Kaya Ibrahim, Joszip Toth, a Happy End és Ezüsthajó KFT ügyei már szóra sem érdemesek. Ahogyan a trafik és a földmutyi sem.

Ezekhez képest az MSZP mutyijai jelentéktelenek.

2013. okt. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Beléptünk a NATO-ba, EU-ba. Konvertibilis lett a forint.

Ezek előnyök. Az EU-s tagságot egyesek vitatják, de gazdaságilag előnyös. Erre lehet mondani hogy tönkretették a magyar ipart, de azt eu nélkül is megtették, meg a magyarok keze is jócskán benne volt.


ami rossz, hogy a politikusok elloptak mindent ami mozdítható volt, szanálták az ipart, tönkretették a mezőgazdaságot. és ez nem köthető külön mszphez sem a fideszhez sem a kisgazdákhoz, sem a szabad demokratákhoz. korrupt volt mind, ki kisebb, ki nagyobb mértékben. max más volt a csomagolás.

messze nem hoztuk ki azt ebből a 20 évből mint amit lehetett volna, mert sosem tudtunk mi magyarok összefogni, lusták vagyunk és irigyek. csak pofázni és hőbörögni szeretünk, dolgozni nem. úgyhogy ez a mi hibánk is, nem csak a politikusainké. (mert amúgy szeretünk mindig másokat okolni a hibáinkért)


én ezt gondolom

2013. okt. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, a jövő évi választás a legkevésbé sem a lemért teljesítményről szól. A jövő évi választás a hangos gyalázásokról, hazugságokról és a ki tud hangzatosabbat a legédesebben előadni, hogy közben a többit lejárassa című reklámkampányokról szól, az alaphangot már hallhattuk.

Ezzel szemben valós teljesítményeket senki sem fog említeni, mert azokra senki nem kíváncsi. A pártok pontosan azt és pontosan úgy fogják elmondani, ahogy a tömeg nagyobb része akarja hallani.


A felmutatott eredmények összeszedése nem olyan egyszerű. Nem ragadhatjuk ki, mert hatnak a környezetükre. Mondjuk egy, az oktatással kapcsolatos intézkedés értékét nem lehet csak az oktatáson lemérni, lehet, hogy a többi területen való hatása sokkal elementárisabb. Például a tandíj népszavazás is egy intézkedés volt, mégpedig ellenzékben. Most el kellene mondani, hogy mi történt volna, ha nem következik be, a hozott (vagy tervezett, de a népszavazással okafogyottá vált) intézkedések pozitív, vagy negatív hatást eredményeznek (ez ugye nem mérhető, csak elemezhető). De azt is vizsgálni kell, az ebből kialakuló közhangulatra milyen hatással voltak a jelenlegi oktatási intézkedések, és milyenek lettek volna nélküle. Tehát erősen kétlem, hogy ilyen "felmutatás" e fórumon reálisan és mértékadóan lehetséges volna. Vélemények lehetségesek, de azok legfeljebb - még csak nem is reprezentatív - statisztikára jók, amiből semmi nem következik. Azt gondolom, minden jó szándéka ellenére, e kérdés csak vagdalkozást eredményezhet, a kérdésben szereplő igény legcsekélyebb megválaszolása nélkül.

2013. okt. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azért valljuk be, hogy a megtörtént események jobban mérhetőek, mint az ígéretek alapján várhatóak.

Pont ezért gondoltam, hogy ideteszem a kérdést.

Eddig bizony úgy néz ki, ahogy olvasom, hogy az eredmények versenyében az MSZP vezet, a Fidesznek pedig szinte csak rosszat köszönhetünk.

A magyarok ilyenek-olyanok féle szövegeket kérem úgy módosítani, hogy a szűk családi-baráti-ismerősi körömben ezt tapasztalom. Nyilván őróluk tudta a kedves válaszoló (tekintve, hogy ezek a személyek mind-mind magyarok, és nagyon jól ismeri őket) megállapítani ezt a rengetek rossz tulajdonságot. Egyéb esetben minden fórumozót sértésként ér a megállapítás, így engem is, és gondolom, nem ez volt a szándék.

2013. okt. 28. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!