Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy hónap álláskeresési...

Egy hónap álláskeresési járadék után kaptam egy állásajánlatot a munkaügyitől. Nőként, egyetemi diplomával kiközvetítettek köztéri munkára. Ez vicc?

Figyelt kérdés
Nem vagyok fht-s, csak sima álláskeresésit kapok. Ha visszautasítom a csodás állásajánlatukat, megvonják. Szerintetek ez normális??? Tutira nem fogok kint dolgozni, akkor sem, ha egy fillért sem kapok, de ezt felháborítónak tartom. Eddig csak az ember saját végzettségének megfelelő munkát kellett elvállalni, nem? Mellesleg a "leendő" munkaadóm is teljesen ki volt akadva.

2013. nov. 14. 14:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nem vicc.

Szerintem nem normális. (De ebben az országban nagyon-nagyon sokminden nem normálisan működik.)

Asszem régen volt ilyen amit írsz. De tudtommal most már nincs, hogy egyetemet végzettnek csak egyetemi meló.

2013. nov. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem szörnyű, hogy ilyen megtörténhet.
2013. nov. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%

Sajnálom :(

Nekem az anyukámat (akinek 38 év munkaviszony után szűnt meg a cége) küldték ki tavaly ősz végén, kapott az esőben egy sokízületi gyulladást, mert megfázott, majd tüdőgyulladást :(

De hát nem tudtuk lebeszélni arról, hogy elfogadja, mondtuk, hogy ennyi pénzt adunk neki mi is havonta, vagy hozzánk költözhet, de hát ő abban nőtt fel, hogy dolgozni muszáj :(

Sajnos, azóta sem jött teljesen rendbe az egészsége.

2013. nov. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
12%

Azért kíváncsi lennék milyen diplomád van... fogadni mernék, hogy valami mihaszna bölcsész szakot végeztél el... De ne vedd sértésnek, nem veled van baj, hanem hogy ennyi embert képeznek minden évben a bölcsész szakokon teljesen feleslegesen.


Ha értékes diplomád lenne, akkor egy percig se lennél munkanélküli ez biztos.

2013. nov. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Azt én is tudtam, hogy kiközvetíthetnek esetleg olyan adminisztrációs munkára, amire bőven elég lenne egy érettségi is, na de utcaseprésre???
2013. nov. 14. 14:48
 6/21 A kérdező kommentje:
Közgazdasági diplomám van és három nyelvvizsgám, és januártól már lesz is állásom, csak az előző cég, ahol voltam, szeptember közepén megszűnt, így gondoltam, a közbeeső időszakra bejelentkezem, mégis csak adnak valamit. Reméltem, hogy nem bombáznak majd állásajánlatokkal, mert ez kisváros, és nagy a munkanélküliség. A fene gondolta, hogy mindjárt utcát seperni küldenek.
2013. nov. 14. 14:52
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Értékes diploma??

Nekem diplomás ápoló a végzettségem, és a helyi kórház nem vesz fel, mert csak középfokú ápolókat alkalmaznak a pénz miatt :(

Kevés a nővér, ennek ellenére én pl biztosítónál dolgozom, utálom, én ápolni szeretnék, de nem kapok rá lehetőséget.

2013. nov. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%

én nem jelentkeztem be jogászként ilyenre pedig nekem is volt két meló közt ugynevezett hatásszünetem. képzeld ha valami olyan ügyfélnek a jogi problémájával foglalkoznék akinek mittudom én pár héttel korábban még a bajárati ajtata előtt sepertem

vannak pénzben nem kifejezhető hátrányai az ilyennek

2013. nov. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem nyugodtan szállj le a magas lóról. Ha jól kereső, magas presztízsű emberként nem volt ciki bejelentkezni segélyért, akkor ne legyen ciki az utcaseprés sem. Ha pedig annyira rá vagy szorulva arra a pénzre, akkor dolgozz érte ugyanúgy, mint bárki más. Pontosan ezek azok a dolgok, amiből már nagyon elege van mindenkinek. Hogy mindig vannak egyenlőbbek. Ki ezért, ki azért.


Azt meg külön röhejnek tartom, hogy ebben az országban minden egyes álláskereső diplomásnak 3 nyelvvizsgája, meg 2 diplomája van. Legalább is akkor, amikor arc nélkül kell beblöffölni valamit...

2013. nov. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ez nem segély, hanem álláskeresési járadék. Gondoltam, ha már levontak egy rahedli járulékot a fizetésemből, nem hagyom az állam zsebében, ha lehetőség van megkapni. Nyilván nem fogok elmenni utcát seperni, inkább lemondok a továbbiakban a járadékról. Januártól van már állásom, pár hónapot meg kényelmesen kijövök a félretett pénzemből is. Tulajdonképpen csak az döbbentett meg, hogy most már egyáltalán nincsenek tekintettel sem az ember nemére, sem a végzettségére.
2013. nov. 14. 16:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!