Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akkor most hová tartozunk...

Akkor most hová tartozunk jobban, erősebben az úgynevezett finn-ugorokhoz vagy az íjfeszítő népekhez?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés azért fogalmazódott meg bennem mert az Egyetemen(Erdély,Nagyvárad) ahová jártam bölcsész karra történelem szakra a román nemzetiségű történelem tanárnő egyik előadásában szóba kerültek a székelyek és a származásuk és váltig állította hogy különböznek a magyaroktól mert: - A tanárnő a finn-ugorsággal és finn-ugor elmélettel érvelt az mellet hogy a székelyek el lettek magyarosítva tehát nekik lényegében semmi közük a magyarokhoz mivel csak felvették azt a nyelvet és elvesztették "eredeti" nyelvüket. Azt monda hogy török, türk, turáni, jellegük és azért különböznek a magyaroktól mivel a magyarok finn-ugorok és ezt nagyon komolyan állította.

A poén a dologban az, hogy amíg nem fogalmazódott meg, nem jött létre finn-ugorság addig kétség sem férhetett a magyarok és a magyar népen belül a székelyek, jászok, kunok, stb. turáni, türk jellegére. Tehát a román történet tudományban a székelyek maradtak turániak, türk jellegűek.


Van egy vadabb elmélet is a székelyekkel kapcsolatban vadabb ultranacionalista román tudományos berkekben mégpedig, hogy elmagyarosított románok a székelyek, akiket Árpád magyarjai asszimiláltak a magyar népbe miután elfoglalták a "román" (hol volt akkor még román?) Erdélyt és így lettek székelyek. Tiszta őrület!

(Mit össze nem hordanak, hogy látszólagos jogot formáljanak egy bizonyos területre és nyugtassák vele a nyugtalan lelkiismeretüket.)


Hogy is van ez kérem szépen a finn-ugorizmussal most már könnyedén le lehet választani a magyarságról néprészeket e miatt az elmélet miatt?



#magyar #székely #finnugor #íjfeszítőnép
2013. dec. 11. 17:20
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
43%

Mi igazából szíriusziak vagyunk, csak erről még nagyon kevesen tudnak.

Légy büszke rá, hogy a kevesek közé tartozol!

2013. dec. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
Amúgy meg leginkább a germán és szláv népekhez tartozunk, már ha genetikára vagy kíváncsi.
2013. dec. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Két gyökér válsz két gyökértől. Köszönöm. Na húzzatok a pi*csába. Értelmetlenek.
2013. dec. 11. 17:28
 4/36 anonim ***** válasza:
Én ugyanaz az egy gyökér voltak, te gyökér és a második válaszom abszolút nem gyökérség.
2013. dec. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Még jó, hogy genetikailag közel állunk a germánokhoz, és szlávokhoz, hiszen egy jó ideje egymás szomszédságában élünk.

Én a kulturális kötödés és nyelvi kötödés jellegére vagyok kíváncsi. Mi van akkor most evvel a finn-ugorsággal? Állítólag türk, török, turáni népek nyelvével ugyanolyan mértékű sőt még több hasonlósága van a nyelünknek mint az úgynevezett finn-ugor népek nyelvével.

2013. dec. 11. 17:35
 6/36 anonim ***** válasza:
0%
Bocsáss meg de ha vki válaszol neked normálisan és te legyökerezed szerintem nem érdemelsz választ. Egyébként nyelvünk a finn-ugorhoz hasonlít jobban.
2013. dec. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 Vadkan01 ***** válasza:
7%
Inkább az utóbbiakhoz. Azért azt se hagyjuk ki, hogy a Finnugor elmélet sérti a finneket is, ők az izraeli Isszakár törzsétől származtatják magukat.
2013. dec. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

"Bocsáss meg de ha vki válaszol neked normálisan és te legyökerezed szerintem nem érdemelsz választ."


Visszavontam bocsánat. Egyet dolgot mégis le kell szögezni aki Szíriuszról, Atlantiszról meg Lemúriáról beszél és hozza kapcsolatba a magyarokat illetően az előbb vagy utóbb, akarva vagy akaratlanul, így is és úgyis gyökeret ereszt.

2013. dec. 11. 18:01
 9/36 anonim ***** válasza:

Az első válaszomat poénnak szántam a másodikat pedig igazából írtam.

És bocs, hogy legyökereztelek, de te is legyökereztél engem. Szóval bocsáss meg nekem.

Kulturálisan a pusztai nomád népekhez tartoztunk (az ugorok később azok lettek) a finnek meg nyelvi rokonaink, mert egymás mellett éltünk.


De amúgy sem értem, hogy ennek mi a jelentősége, mert kb. több, mint ezer éve Európa részei vagyunk...

2013. dec. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

A nyelvünk a finnugor/uráli nyelvcsaládba tartozik. Ez vitathatatlan tény.


Genetikailag viszont a körülöttünk élő többi néphez (szlávok, németek, románok) állunk a legközelebb.


A genetikai és a nyelvrokonság két teljesen különböző dolog.

2013. dec. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!