Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A keresztény vallás iskolákban...

A keresztény vallás iskolákban való tanítása jó? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Én katolikusnak vagyok keresztelve, bár egyáltalán nem vagyok vallásos.

De régebben olvastam a bibliát is.


Eleinte nagyon rossz dolognak tartottam, hogy a kormány kicsit erőlteti a vallásosságot.


Jártam már muszlim országban, név szerint Törökországban, ők azért vallásosabbak, mint az európaiak.

Sokkal nagyobb náluk az összetartás és sokkal jobban figyelnek egymásra.

Szerintem ennek köze van a vallásosságukhoz is.


Magyarországon viszont csak széthúzás van, az emberek ridegek, nem segítenek egymásnak, nem fognak össze.


Az ábrahámi vallások , na jó talán a judaizmus nem annyira, de a többi, összetartásra, szeretetre nevelnek.


Így utólag, már egyáltalán nem gondolom rossznak, hogy a kormány beviszi az iskolába a vallást.

Azt, hogy az emberek törődjenek egymással, összetartóak legyenek, ezt már fiatal korban oktatni kell.



2013. dec. 29. 20:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%
Én is örülök neki, de aki nagyon nem akarja, annak lehet erkölcstant is választani :)
2013. dec. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
Valmennyire igazad van. Viszont az iskolákba nem kellett volna a vallást bevinni... Gyakorlatilag ráerőltetik a gyerekekre.
2013. dec. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

Már ne haragudj, de te sem gondolod komolyan, hogy a Biblia a szeretetre és összetartásra tanítja a gyerekeket, miközben az egésznek az a lényege, hogy aki nem követ bizonyos elveket (akár saját tapasztalatai ellenére is), az mind bűnös és rossz, aztán majd a jóságos isten az örökkévalóságig gyehennán égeti őket...?


Nem, én kifejezetten negatív dolognak tartom a kereszténység oktatását az iskolában, ugyanis már a felvilágosodás idején megállapították, hogy a hatalmi ágakat szét kell választani. A vallás pedig annyira sajátos és egyéni dolog, amit nem szabad ráhúzni több millió emberre és befolyásolni őket vele.


A muzulmánokkal pedig kár példálóznod, mert egy olyan népről beszélünk, akik a nőket kb. kutyaként kezelik, és a vallásuk szerint szintén mindenki rossz, aki nem muzulmán és nyugodtan le lehet őket gyilkolni. Ez ám az emberi összetartás és odafigyelés...


De ha nem lenne elegendő amit felsoroltam, hadd emlékeztesselek arra, hogy ma Magyarországon már csak papíron keresztények az emberek, valójába évről-évre fogy az igazi vallásgyakorlók száma. Ennyi erővel lehetne buddhizmust, wiccát meg Ásatrut is tanítani az iskolákban, hiszen azok is a szeretetről szólnak...

2013. dec. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
Magyarországon nem az okozza a széthúzást, mert kevésbé vallásosak az emberek. A vallás pedig nem az iskolapadba való.
2013. dec. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%

Nem jó, drága, felesleges, és aki elhiszi hogy a társadalmi összetartás a vallástól függ nagyon más világban él.

Amúgy a Törököknél pont az ellen tüntetnek hogy az államot és a vallást összemosák.

2013. dec. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem jó, már így is túl sok a haszontalan óra, az új tanterv és a mindennapos testnevelés bevezetése mind-mind hibás lépések voltak. Tornatermeket ugyanis nem építettek, nálunk van, hogy egyszerre több, mint 3 osztálynak, azaz több, mint 100 diáknak van tesiórája. Egyszerűen nem férünk be az öltözőbe, nem tudunk átöltözni. Zuhanyból persze csak 3 van.

Szerencsére az új NAT-ból már kimaradok, de nagyon rossz dolognak tartom. Aki vallásos, az úgyis az, aki meg nem, és otthon mást lát, ettől se fog azzá válni. Aki otthon nem tanulja meg az erkölcsöt, az a suliban se fogja heti egy órában.

Emellett a reáltárgyak óraszáma a mélyben van, most az idegennyelveket is csökkentették. Gratulálok.

2013. dec. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
A mai magyar keresztény felekezetek pusztán politikai csoportosulások, a Biblia tanításaitól igen messze állnak. Erről kellene beszélni!
2013. dec. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom jó ötletnek, bár tény, hogy a keresztényeknek szokásuk ráerőltetni másokra a vallásukat.
2013. dec. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A vallás tanításáról beszélünk, vagy a gyakorlásáról? A tanítással semmi bajom, viszont akkor a többi vallást is oktassák, hogy össze tudják őket hasonlítani. A vallás gyakorlását azonban ne vigyék egy normál iskola falai közé, úgymond „ráeröltetve” a diákokra, maradjon az mindenkinek a magánügye, vagy járjon egyházi iskolába.
2013. dec. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

elvileg alkotmányba van foglalva a vallásszabadság

ennek ellenére kötelező a hittan az iskolába

most két véglet számomra az elfogatható

vagy nincs semmilyen vallás az iskolákba vagy az ország 10 legnagyobb vallását felváltva oktatják

pl egyik héten evangélikus pap megy be a következőn egy zsidó rabbi utána jön a kis kopasz budhista pap


de az hogy beáll órára a katolikus pap és közli 10 évesekkel hogyha nem gyónnak a pokolra jutnak NA NEEEEE


attól meg nem lesz összetartóbb az ország hogy egy vallást vall mindenki ettől csak droidok lesznek


a keresztény hitek mindig is igyekeztek megfélemlíteni hogyha nem xy szerint élsz nem mentik meg a lelked ami igazából el sincs veszve


lehet mondogatni hogy de ételt osztanak, meg ruhát a szegényeknek stb ehhez nem kell vallásosnak lenni, ehhez

embernek kell lenni és azt nem a vallásod határozza meg

2013. dec. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!