Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A keresztény vallás iskolákban...

A keresztény vallás iskolákban való tanítása jó? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Én katolikusnak vagyok keresztelve, bár egyáltalán nem vagyok vallásos.

De régebben olvastam a bibliát is.


Eleinte nagyon rossz dolognak tartottam, hogy a kormány kicsit erőlteti a vallásosságot.


Jártam már muszlim országban, név szerint Törökországban, ők azért vallásosabbak, mint az európaiak.

Sokkal nagyobb náluk az összetartás és sokkal jobban figyelnek egymásra.

Szerintem ennek köze van a vallásosságukhoz is.


Magyarországon viszont csak széthúzás van, az emberek ridegek, nem segítenek egymásnak, nem fognak össze.


Az ábrahámi vallások , na jó talán a judaizmus nem annyira, de a többi, összetartásra, szeretetre nevelnek.


Így utólag, már egyáltalán nem gondolom rossznak, hogy a kormány beviszi az iskolába a vallást.

Azt, hogy az emberek törődjenek egymással, összetartóak legyenek, ezt már fiatal korban oktatni kell.



2013. dec. 29. 20:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%

Nevetséges, hogy a vallás ismét bekerült az iskolába. Újra megyünk vissza a középkor irányába???

Törökország egyébként nem muszlim ország.

2013. dec. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%

Én már kifejtettem az álláspontomat máshol, de ide is leírom.


A gyereknek nincsen választási joga. Ha a szülő azt mondja te most hittant fogsz tanulni akkor a gyerek hittant fog tanulni.


Én azt mondom, hogy amíg döntés képes nem lesz, hogy ő most akar vallást tanulni vagy nem, addig ezzel békén kell hagyni. Mind az iskolának, mind a szülőnek.


Különben pedig ennek mi értelme van, hogy szabadon döntheti el bárki, hogy milyen vallást gyakorol, de az egyiket azért előnyben részesítjük!?


Én ennek úgy látnám értelmét, hogy nem egyet ráerőltetünk a gyerekre, hanem az összessel megismertetjük.

Tehát nem pap tartja a hittant, hanem egy egyszerű tanár. Aztán pedig veszik sorban a vallásokat, hogy a kereszténység így alakult, ezek az eszméi, miben hisznek a hívői. Aztán jön a zsidó, a jehova, a református, hindu, és így tovább.

Így azt mondom, ha a gyereknek megtetszik valami hát tanulja/gyakorolja, amit jónak érez. Ha meg egyiket sem hiszi el, nem tetszik neki hát akkor marad ateista.


A keresztény egyház (igazából az összes) viszont már annyira beférkőzött a társadalomba, hogy ezt nem lehet kivitelezni, hiszen a szülők már csecsemő (keresztelés) / gyerek (templomba járatás) kortól elkezdik "ráerőltetni" a saját igazukat a gyerekre, és mire eljutna oda, hogy megismerkedik a többivel, már erősen rá lett nevelve egyre. Akár tudatosan csinálták, akár csak látta a gyerek, hogy a szülő éppen gyakorolja a vallását. Mert bárki bármit mond, a neveltetés sok mindent meghatároz.

2013. dec. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
83%

En koszonom szepen, de nem kerunk belole. Altalanossagban a nagyobb vallasokat ismerni kell, es az altalanos muveltseg resze,de ugy mint hittant tanitani nem kellene. Aki eddig is kerte, az kulonorakent az iskolakban tanulhatta, de nem lett volna szabad az orarendbe tenni-ugy sem, hogy helyette valaszthato az erkolcstan.

Amugy a katolikus egyhaz tiltakozott is a bevezetes ellen, de most az a divat, hogy katolikusabbak legyunk a papanal is.

2013. dec. 30. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
51%

Sokan annyira félnek a tükörbe nézni, hogy összemossák a hittant az erkölcstannal.

A hittan ellen lehet tiltakozni, hogy ne erőltessük rá a gyermekeinkre, na de arra adjon már valaki raconális magyarázatot, hogy miért is nekellene az erkölcs alapvető normáival megismerkedni a kölköknek?

2014. jan. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Mert talán burkolt hittan és a Párt világnézetét veri bele a nebulókba, ráadásul ezt elég gyatra színvonalon:


[link]

[link]

De ha nem hiszel anekik magad is elolvashatod:

[link]


Hogy a keresztény hitoktatásra miért nem szorul rá kollektíven az összes nebuló, azt meg már korábban kfejtették.

2014. jan. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez rosszabb, mint gondoltam. Azt hittem, hogy legalább ha az erkölcstan is hülyeség, legalább kibúvó, hogy ne kelljen vallásos szarral tömni a gyerekek fejét. Erre még nagyobb agymosás.
2014. jan. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!