Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ki lehetne kénysze...

EagleHUN kérdése:

Szerintetek ki lehetne kényszeríteni így a kormányból az Igazságszolgáltatást a Deviza hitelesekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szóval a Devizahitelezés több sebből vérzik ezt mindenki tudja.

Devizahitelesek több ponton is perelték a bankokat és bár a szerződés jogtalanná nyilvánítását nem sikerült elérniük, a vételi és eladási különbözetet megnyerték a Bankokkal szemben első és másodfokon is! Ugyanis 2003 és 2010 között törvény is volt rá hogy 1.5%-nál ez a különbözet nem lehet nagyobb! Vagyis ha 200Ft-on vette föl a hitelt maximum 200+1.5%-ot számolhat el a bank a visszafizetés kori átváltáskor, tehát lényegében majdnem az eredeti árfolyamon köteles visszavenni, nem a 400Ft-oson.

Ezenkívül még több más pontos is bele lehet kötni a devizahitel szerződésekbe pl: az egyoldalú módosítás, vagy amiben az uniós bíróság adott igazat nekik hogy nem közölték előre pontosan a feltételeket (Azaz nem volt benne a szerződésekben mennyit kell majd visszafizetni ez Uniós jogba ütközik!)

Ennek ellenére a kormány mindenféle fél megoldásokkal próbálkozik, árfolyamgát, meg végtörlesztés stb...nyílván a bankok javára.

De pl ott van az is hogy a Bank aláírta hogy az ingatlan fedezi a hitelt, aztán amikor lefoglalják akkor "de még tartozol...." szerintem ez is aggályos jogilag vagy legalább a törvények hiányosak voltak ez ügyekben.


Több olyan riportot is láttam ahol közgazdászok fejtegetik, hogy a Bankok által elrakott bónusz 3000-milliárdra az államnak fáj a foga. A Bankok már tudják hogy úgysem tarthatják meg, nem véletlen hogy többen is bejelentették hogy kivonulnak még a választások előtt (fogd a pénzt és fuss taktika)! A kormány most ezekkel az eddig tett lépésekkel arra játszott hogy ne az emberekhez kerüljön vissza ez a plusz pénz hanem az övék legyen (árfolyamgátas számlák).

Sőt most valószínűleg pont emiatt az alkotmánybíróság is kimondta hogy Jogosak a szerződések.


Szóval én erre azt találtam ki hogy készítek egy honlapot, arra hogy a devizahiteleseket vagy egy részüket összeszervezzem. Leírva hogy mi a célja, lesz rajta fórum ahol dumálhatnak meg egy szép nagy visszaszámláló, ami még 1-2 hónappal a választások előtti időpontig számol vissza. Amikor eléri a 0-át a még fizetni tudó és az oldalt elolvasó Devizahitelesek egyszerre beszüntetik a hiteltörlesztésüket (kiváltképp azok akiktől már le is foglaltak ingatlant ingót és semmijük sem maradt ami lefoglalható). Szóval egyszerre mindenki!!! Na ettől már megijedne szerintem kellően a kormányzat (főleg így választások előtt) meg a Bankok hiszen ez olyan fiskális problémákat okozna náluk ami csődbe vinne sok bankot, és meginogna emiatt a gazdaság is (Csődveszély). Így mind a kormány mind a bankok rá lennének kényszerítve hogy kiegyezzenek a devizahitelesekkel amíg a számláló 0-ra nem ér. Ez a dátum mondjuk lehetne március 15-e.


A Devizahiteleseknek nagyon félni vagy vesztenivalójuk nincs, ha nem fizetnek. Sokuktól már lefoglalták az ingatlant vagy ingót, sokuknál nagyobb a törlesztőrészlet mint a fizetésük 30%-a (ha egyáltalán van nekik), ugyanis ennyit stornózhat a bank nem többet ha jól tudom!


Én nem vagyok devizahiteles (szerencsére), de a családomban akad.


Szóval ha erre az összeszervezésre a devizahitelesek között lenne elég kereslet én szívesen megcsinálok egy ilyen honlapot nekik ingyen és biztosítom a használatát is ingyen!


Tehát a kérdés az jó ötlet -e így "megzsarolni" a választások előtt a kormányt?

És ha igen hányan élnének ezzel?

Én úgy saccolom hogy 50ezer hiteles már elegendő lenne, persze minél több annál jobb annál drasztikusabb a hatás!


Végső soron ha sem a kormány sem a Bankok nem engednek az 1x1-ből a következő legrosszabb eset történhet meg:

-Bedőlnek a bankok és esetleg emiatt országcsőd lehet. (Most itt elárulom hogy ahol csődöt jelentettek pl Írországban, meg Izlandon, már rég túl vannak mindenen és megy a fellendülés, szóval nem biztos hogy ez olyan rossz ahogy beállítják! Csak a kormányon lévőknek rossz mert leváltják őket!)

-Viszont egy tömeges bankcsőd esetén akár az a szitu is előállhat hogy nem lesz jogutód vagy az állam lesz a jogutód. És így az állam vagy a csődbiztos dönthetnek arról is hogy egyszerűen eltörlik az adósságokat (meg ezzel együtt a betéteket is bizonyos összeg fölött)!

Tehát a legnagyobb hitellel rendelkezők jól a legnagyobb betétekkel rendelkező gazdagok meg rosszul járnak.


Vélemények erről az ötlettől?

(Szerintem utolsó esélyetek! A kormány a választásokig vár, utána zsebre vágja majd egy huszárvágással a 3000 milliárd pluszt (elveszi a bankoktól) amit ti kifizettetek bónuszban és most az árfolyamgátas számlákon gyűlik össze! Vagyis sosem fogjátok visszakapni a plusz pénzetek amit befizettetek! Jelenleg ez körvonalazódik!)


Devizahitelesek hányan csinálnátok ezt meg?


Kezdjem csinálni ezt a honlapot?



2014. jan. 5. 12:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

"Tehát a legnagyobb hitellel rendelkezők jól a legnagyobb betétekkel rendelkező gazdagok meg rosszul járnak."


Hát gratulálok ehhez a gondolathoz. Azt hiszem megyek felveszek 100 millió HUF hitelt, és utána csatlakozom a mozgalmadhoz. Mert ugye a megtakarításom úgyis elvesztem államcsőd esetén, akkor inkább hadd legyek nyertes devizahiteles.

2014. jan. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 kovpet ***** válasza:
90%
Tehát aki felelősen takarékoskodik, az szívja csak meg, aki meg felelőtlenül vett fel hitelt, annak legyen jó? Szerinted így néz ki az igazság?
2014. jan. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem olvastam el a 2 oldalnyi hülyeségedet, de mivel hetente jön egy hozzád hasonló futóbolond ilyen kérdésekkel azért megpróbálok olyan szinten reagálni, ahogy magasztos kérdésed megérdemli: http://www.youtube.com/watch?v=bOdpX6dcrU4


Adós, fizess!

2014. jan. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk is van a családban.

Én nem vettem fel. És áldom érte az eszem.

Amit, most csinálni tudnak a devizahitelesek, bosszúból, hogy májusban a fidesz ellen szavaznak, miután cserbenhagyta őket.

Akkor pedig májusban gondba lesz a fidesz. Nagyon.

2014. jan. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
64%

Nem értem! Amikor a deviza alapú hitelt felvettétek, miért nem háborogtatok, hogy fele annyi a kamat rajta, mint a forint hitelen??

A szerződés aláírásakor tudtátok, hogy van árfolyamkockázat!

2014. jan. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

A devizahitelek rendben vannak, semmilyen igazságszolgáltatást nem kell kikényszeríteni. Minden pontot kitárgyaltunk már korábban is.


A nemfizetés is nagyon rossz ötlet, hiszen ezzel azonnal szerződésszegést követnének el, annak minden következményével együtt.

2014. jan. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Első és második nem az volt a lényeg, amit leszűrtetek belőle! Ez koránt sem biztos hogy így intéznének egy bankcsődöt, meg azt is oda írtam hogy a NAGY összegeknél, (mint cipruson), valami 100000Euró fölötti összegeket vágtak csak le. Kinek van itthon 100e EU megtakarítása? Nagyon nem fogtátok a lényeget.

De még jobb lenne ha nem is hagyják ideáig fajulni a dolgot, akkor nem fog senki semmit bebukni!

2014. jan. 5. 16:40
 8/14 anonim ***** válasza:

Már így is 50% felett van a nemfizető ügyfelek aránya, ami továbbra is drasztikusan emelkedik egy pontig, a bankoknak már így is mindegy lényegében. Annál a nem messze lévő pontnál pedig, semmilyen társadalmi performansz nem tudja ezt az indexet feljebb nyomni.

[link]


Különben a kérdező alapvető fogalmakkal nincs tisztában, ahogy a gazdasághoz meg a joghoz sincs affinitás. Honlapot is csinálhatsz nyugodtan lesz egy 10001-dik is a témában, nem nagy cucc.

2014. jan. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"A szerződés aláírásakor tudtátok, hogy van árfolyamkockázat!"

Igen? Valóban?

1) És tényleg tájékoztatták őket erről? Elmondták nekik hogy ha megduplázódik a devizaárfolyam akkor részletfizetés is duplázódik? És ezt így közölték is velük mi? Ki vett volna föl akkor ilyen hitelt?


2) De törvény volt rá hogy maximum mekkora lehet, és azt a bank nem tartotta be.

(Bírósági ítélet is van róla, azt a részét vissza kellett számolnia az adott Banknak az adott ügyben! De akkor most mindenki egyesével menjen perelgetni? Na például ebben tudna lépni az állam!)


3) Ezek szerint a teljes kockázat az adósé? Akkor milyen frankó lett volna ha a másik irányba mozdul a deviza, akkor most a Bankok tartoznának minden adósnak? Szóval az ilyen kockázatot meg kellett volna osztani nem?

Ja és a plusz poén hogy nem is annyival növelték a részleteket amennyivel a deviza átértékelődött. Ők még rátettek egy lapáttal, tehát mondjuk 50% nőtt a deviza árfolyam a Bank 100%-al növelte a részletet, de amikor csökkent egy kicsit az árfolyam akkor nem csökkentették vissza. Ez milyen már?


4) A banki alapkamat erősen beleszámít a hitelek kamatába. A Forint hitelnél a forinté, a Svájci Franknál a Svájci Jegybank alapkamata számít stb stb...

Magyarországon az "Elvileg" devizahitelre a Magyar forint alapkamatát számolták föl érdekes módon. Miközben Svájcban az amúgy is alacsony alapkamatot levitték 0-ra, itthon meg fölemelték. A Hitel kamatnak annyival csökkennie kellett volna amennyivel a Svájci lement. Közben a valóságban annyival növelték is a kamatot amennyivel a Magyar forinté fölment. Így elérték Európában a legmagasabb deviza hitelkamatot ami csak létezik. De könyörgöm mi a túró köze van a Forint alapkamatának egy DEVIZA hitelhez? Elárulom Semmi!

Szóval ez sem stimmel!


5)A Gyurcsány Bajnai kormány fölvett IMF hitelt és annak egy jelentős részét egyszerűen a Bankoknak adta. Na nem hitelbe, hanem ajándékba. Persze a hitelt vissza kell fizetni így tulajdonképp a nem devizahitelesek nyakába is hitelt raktak. Milyen alapon is? Hová lett ez a pénz? Ezt is kitalicskázták innen, mint azt amit az előbb leírogattam? Ez nem zavar senkit sem?

De ha közvetlenül a Bank vinné a pénzed a számládról mert csődbe megy az zavar? Hogy is van ez?



Ha valaki még ezek után is azt állítja hogy a Bankok a lehető legtisztességesebben jártak el, hát azokat csak sajnálni tudom. Nyugodtan menjenek és vegyenek föl nagy összegű devizahiteleket az ilyen tisztességes Bankoktól. Várom ide az új hitelszerződéseitek fénymásolatát, légy szíves bizonyítsátok így nekünk(azoknak akik megszívták ezzel, meg azoknak akik azért nem vettek föl hitelt mert látták a kockázatát) hogy nincs mitől félni, jók a törvények és tisztességesek a bankok. Legyetek bátrak legalább ebben, ha már a szembeszegülésben nem akartok azok lenni!


Szóval én abból indulok ki hogy ha kétszázezer hitellel gond van egy országban ami kb 1 millió embert(0.5 millió családot) súlyosan érint, ott már csak volt valami susmus, valaki tisztességtelen volt.


Oké előfordulhat hogy tényleg nem a bankok hanem a rossz törvények hibája volt, a bankok "csak" éltek a lehetőségekkel, lyukakkal.


Akkor viszont a kormánynak vállalnia kell a hibájáért a felelősséget, és át kell vennie a hiteleket. Na igen csak ezzel meg megint az a gond hogy így a tisztességes hitel mentes emberek adójából fizetné ki a kormány ezt a pénzt. Ez a megoldás jobb lenne? Hogy ennyivel nőne az államadósság ami ugye részben mindenkinek a nyakában van?

2014. jan. 5. 17:12
 10/14 A kérdező kommentje:
Látod 7 -es ezt nem tudtam hogy már 50% fölött van a nemfizetők száma. Jó cikk. Így már lehet valóban nem lenne értelme visszaszámolni nekik. Viszont ebből láthatja a kormány is hogy nagyon nagy a baj.
2014. jan. 5. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!