Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is Magyarország...

Szerintetek is Magyarország egy "süllyedő hajó", amit ajánlatos előbb-utóbb elhagyni?

Figyelt kérdés
Én mostanában így látom, mert nemhogy javulna a helyzet, hanem inkább még romlik... egyre nehezebb itt normálisan megélni. Így mostmár én is tervezem, hogy itthagyom az országot, lelépek külföldre!
2014. jan. 10. 09:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Bárcsak ilyen könnyű lenne!

Sokan beszélik ezt mégse mennek!

1. lehet süllyedő sőt nem is vitatom,de külföld se jobb ha nincs jó nyelvtudásod,biztos munka.

Csak a semmire kimenni nem szabad,mert ott se kapsz munkát 100%-ra vagy ha kapsz nem mindig olyan az-az álom élet amilyennek le van írva.Nagyon drága minden,szóval oda kell is az olyan fizetés.

2. Itt is meglehet élni,elvégre vannak sokan akik elég szépen élnek!

3. Nekem személyesen hiányozna Magyarország!


Jó fizetéssel,itt is ott is jó élni.


Ha neked az az álmod hajrá :)

2014. jan. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Nyelvtudás nélkül is lehet munkát kapni külföldön. Egy a lényeg hogy szorgalmas legyél. Akkor nem lesz gondod, mert a szorgalmas munkást megbecsülik nem úgy mint nálunk.
2014. jan. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Azért nem árt a nyelvtudás, nehogy olyan szerződést írassanak veled alá, hogy pl éhbérért csinálj valami undorító kulimunkát, vagy szexuális szolgáltatást kelljen nyújtanod (nemtől függetlenül). Egyedül nem jó kimenni még akkor se, ha beszéled az adott nyelvet.

Engem is csábítanak ki külföldre (angol-német nyelv folyékonyan megy, még nyelvleckéket is adok), de hiányoznának az itthoniak.

Egy néni meg is jegyezte: ha mindenki, aki értelmesebb és szorgalmasabb kimegy, ki marad? Csak a nyugdíjasok meg a lumpenelemek.

2014. jan. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2%
Az EU megtorpedózta hazánkat, hogy a fiatalok kiköltözzenek! És mi ezt tétlenül nézzük???
2014. jan. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

#3


Persze hogy nem árt a nyelvtudás, de aki szorgalmas meg egy kicsit is talpraesett annak az sem szükséges. Bátyámat másfél éve ment ki Hollandiába minimális angol nyelvtudással. Egy magyar csávó közvetítette ki de jó magyar szokás szerint átverte. Ott volt meló és szállsá nélkül. De ha már kint volt megpróbált melót szerezni és egy fél délután alatt kapott melót szállással. Azóta meg már megtanulta a nyelvet és 14 eurót keres óránként segédmunkával. Összeszedett ott egy nőt is és ketten annyit keresnek egy hónapban mint én itthon diplomával egy évben. Az a nem mindegy.

2014. jan. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
En tobbek kozott ezert is leptem le. Itt sincs kolbaszbol a kerites, de megis megerte.
2014. jan. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Itthon is lehet boldogulni. Abból, hogy folyamatosan az orrunk alá dörgölik, hogy nekik milyen jó kint, és mekkora szar ez az ország, meg folyamatosan teleposztolják a facebookot, hogy megvették a 10 éves Bmw-t, inkább azt látom, hogy csak önigazolást keresnek. Nem mondom, hogy itthon sokkal jobb, de kint sem rózsás a helyzet. Akárki akármit mond, a jó fizetés csak egy dolog. A vendégmunkás az vendégmunkás, dolgozzon az akármilyen jól. A szerettekről nem is beszélve...
2014. jan. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
el lehet innen menni, tessék
2014. jan. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%
Süllyedő hajó? Nézőpont kérdése. De az én első válaszom az hogy nem. Ha Magyarország süllyed is az nem Orbán miatt van. Az USA is egy süllyedő hajó ha így nézzük a dolgokat. Arról pedig igazán nem tehet a Fidesz. Maga a kapitalizmus a süllyedő hajó. A korrupció és "trükközgetés" lezüllesztette a nyugatot. A folyamat kb. a 80-as évek óta tart. Amerikának nem soká annyi. Az adóssága és a korlátok nélküli liberalizmus mára menthetetlenné tette az országot. A társadalmi egyenlőtlenség és a liberalizmus számunkra elképzelhetetlen méreteket öltöttek, pedig Magyarország se semmi, de az USA... A károk visszafordíthatatlanok, de ha globálisan nézzük akkor meg végképp nem süllyedünk még az ország mindig fejlett és élhető ország. van kb 200 ország (mini országok is számítva természetesen) abból M.o. kb. 35. legélhetőbb ország a világon. Az átlag-életszínvonal jóval magasabb mint a globális átlag. A bolygó 50% nem mondhatja el az magáról hogy otthon bármikor megnyitja a csapot és kristálytiszta iható víz jön belőle bármikor amikor csak szüksége van rá..... Ez a helyzet a világban és ezt vegyétek alapul amikor rinyáltok hogy hát milyen szar az élet Magyarországon.
2014. jan. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó, tök jogos amit írsz! Szerintem a világméretű liberalizmus fogja az emberiség vesztét okozni. Az alja népek szaporodnak, mint a nyulak, az ön fenntartásra képes réteg pedig egyre vékonyodik. Közeledik az az idő, amikorra véglegesen felborul az egyensúly.
2014. jan. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!