Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon az teljesen rendjén...

Főzős Laci kérdése:

Vajon az teljesen rendjén van, tisztességes és legális, hogy egy parlamenti képviselő (Simon-ügy) 5 év alatt 36 milliót keressen;miközben tudvalévő, hogy az átlag magyar népesség 150ezer ft körüli átlagot keres?

Figyelt kérdés
2014. febr. 14. 08:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Gondolkozz már!! Itt mindenki megszedte magát. Nem beszélve az Orbán familiáról
2014. febr. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mindjárt gondoltam,hogy jön az "orbánozás",ez az egyetlen csodafegyver!
2014. febr. 14. 08:28
 3/12 anonim ***** válasza:

Igazság szerint az, hogy sokat keres egy politikus nem tartom nagy problémának, hiszen eléggé felelősségteljes munkát végez aminek komoly következményei vannak. Amit problémának tartok, hogy viszont a következmények elmaradnak. Értsd: Egy cégvezető jó pénzt keres, hiszen elég stresszes munkája van és nagyon rajta múlik a cég nyeresége. Ellenben ha rosszul végzi a munkáját akkor úgy rúgják ki, hogy a lába nem éri a földet. Namost a politikusoknál sajnos ez a következmény vonal elmarad, ezen kellene változtatni, nem azon, hogy az amúgy baromi felelősségteljes munkáért sok pénzt kapnak. Én sem szivesen vállalnék 150.000 ft-ért olyan munkát amiért a fejemet veszik ha elrontom szemben azzal, hogy BP-en egy teljesen átlagos munkakörben is többet keresnek ismerőseim.

Az én munkámban is sok a felelősség, így nem is 150.000 Ft-ot kapok, és persze nem is 5 év alatt 36 milliót, node ha hibázok annak nincs is akkora következménye mint egy ország irányításában. Csak mint mondtam nálunk a rendszer a rossz...

2014. febr. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hogy lehet egy havi fizetést (150 ezer) összehasonlítani egy 5 éves keresettel? Mindegyiknél a havit nézd és akkor már nem lesz 240-szeres különbség, csak 4-szeres. Egy ennyire felelősségteljes munkához képest már nem is sok!
2014. febr. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Még mindig nem ébredünk fel:tisztességes megélhetés és 36 millió,meg 240 millió a kredencből?!Ez már a pokol.
2014. febr. 14. 10:29
 6/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy te nem ébredtél fel. Mint már előttem leírták, felelősségteljes munkához normális világban jár az arányos fizetés. Ez az 5 év alatt 36 millió ez havi 600 000, ha bruttó akkor ez nem is olyan sok. Mondok egy érdekes példát. Tavaly előtt az egyik nemzetközi bankcsoport magyarországi kirendeltségére érkezett egy amerikai kolléga egy évre, vezető beosztásba. Egy évig kapta az otthoni fizetését, kapta a külszolgálatért járó díjat és a "cég" bérelt neki lakást. Megkérték válasszon egyet ami szimpatikus a keretlimit havi 650 000Ft volt. Ennyit kapott lakásbérlésre!!! Akkor szerinted mennyi volt a fizetése?


Az teljesen normális, hogy egy magas beosztású ember sokat keres. Szerintem téged sem gátolt meg semmi abban, hogy tanulj és feltörj. Persze ócsárolni egyszerűbb... :)

2014. febr. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon nagy lóról beszélsz te,szerintem biztos nem Magyarország lepusztult részeiről származol.De fentről lehet nagyot esni,erre majd emlékezni fogsz,ha nem fut a szekered.
2014. febr. 14. 10:55
 8/12 anonim ***** válasza:

Lopással, csalással mindenki tudna ennyi pénzt keresni.

Elértük azt a pontot, hogy az a bolond, aki tisztességes munkából próbál megélni.

2014. febr. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szóval aki jól keres, az lop, csal, hazudik, és a minimálbéres a f#sza gyerek. Kicsit sok népmesét hallgattatok gyerek korotokban. :-)


Azt meg sem merem említeni, hogy a brutto 1.5 milliót keresó felsőbb vezető 15 minimálbéres adóját fizeti egyedül...

2014. febr. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
44%

"Nagyon nagy lóról beszélsz te,szerintem biztos nem Magyarország lepusztult részeiről származol.De fentről lehet nagyot esni,erre majd emlékezni fogsz,ha nem fut a szekered."

Tévedsz barátom! Borsod megyéből származom, a szüleim egyszerű minimálbéres melósok. Tanultam, dolgozok, én már a nettó minimál ~5-6 szorosát keresem. Ez csak akarás kérdése. De már írtam, fotelhuszárkodni sokkal könnyebb.

Én még közel sem vagyok fent, nem is leszek sosem a felső 50-100 000-ben. Viszont, ha nem megy a szekér akkor leszállok róla és megtolom.


Ezeket mondjuk feleslegesen írom, mert ezt te és a hozzád hasonlók soha nem fogják megérteni.

2014. febr. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!