Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lehetne valami határozotta...

Nem lehetne valami határozottabb fellépés a multik ellen az ország érdekében?

Figyelt kérdés

Állandóan fenyegetőznek, hogy ha "bántja" őket a kormány, elhagyják az országot... De ha elhagyják az országot, nincs az olcsó munkaerő aki megtermeli nekik Ausztriába meg máshova azt a terméket, ami aztán Magyarországon a legdrágább...

Én se tudom követni az ország sorsát, de az tuti, hogy fölfele már régóta nem haladt.

Mintha csomó emberben még meglenne az a szocializmus, amit a ruszkik beleneveltek a társadalomba.

A fidesznek is van csomó hívője, mert a főnökök meg a gazdag emberek ebben az országban járnak a legjobban, adócsalás, lopás szinte kötelező és ha sok pénzed van még büntetlen is.



2014. febr. 19. 22:50
1 2 3
 21/28 kapuciner ***** válasza:
0%

Kifejezetten élveztem a hozzászólásokat.. elég nagy kár, hogy nem vagyok multi, mert akkor most is tövig lenne bennem valakinek a nyelve, és még papírt sem kellene használnom :)

De hogy ne csak az egyik oldalt ostorozzam, azt hozzáfűzném, hogy ha egy birkanyájban van pár fekete-bárány, attól az a nyáj még nem fekete. Aztán van még az a régi mondás, hogy nem a vas a gonosz, hanem az aki azt rosszra használja ! Lefordítva: ha a tőkének szabad utat engednek, akkor az szemérmetlenül el fogja vinni (a jobbikosok szerint rabolni) azt a hasznot, amit már nem áll érdekében az országba visszaforgatni.

Még világosabban: ha holnaptól nem büntetnék a lopást, akkor is sok olyan ember lenne aki nem lopna, mert morális okokból egyszerűen nem tudja megtenni. Morális erkölcsről azonban a multiknál nem beszélhetünk, hiszen például a nagyáruházak közül egyik sem fog könnyeket ejteni azokért a környékbeli kis tönkrement kisboltokért, akit a megjelenésük tönkretett, vagy a 90 napos (egyébként nevetséges)fizetési határidő be nem tartása okán, ami az árfolyam ingadozás miatt a beszállítók többségét csődbe vitte. Ugyanakkor semmilyen veszteség nem éri a hazai autógyártókat (ugyanis már nincsenek) ha a külföldi beruházók itt gyártják a motorokat, autókat, napkollektorokat,stb. még lehetne hosszasan sorolni.. Ugye, látjuk, hogy az éremnek két oldala van, és ami az egyik embernek jó, az a másiknak bizony rossz.


Ennek a kiegyenlítéséről szólna gyakorlatilag a politika, de mivel kb 20 (ill. 30) éve ugyanazok fújják a trombitát, addig ne csodálkozzunk azon, hogy az emberek nincsenek ráhangolódva a komolyzenére...


Még egy gondolat - "akinek nem tetszik, ne menjen multiba vásárolni" megjegyzéshez: a NAV nem fogadja el, hogy a spórolt pénzedet a kispárnádban tartod. Ha nincs interneted, nem lehet kiskereskedésed. Ha a tyúkot nem EU-ketrecben tartod, megbüntetnek.(idő hiányában többet nem írok, de bizonyára lesznek még akik példákat fognak felhozni).

Akkor hát mégis Cui prodest?

2014. febr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Melyik multit szeretnéd elzavarni?

Leírok egy párat, kíváncsi vagyok, szerinted melyik teszi tönkre az országot:

Bosch, Ericsson, Vodafone, Morgan Stanley, Audi, Mercedes, General Electric, IT Services, IBM, Tata, Novartis, Aldi, SAP, Microsoft, NCR, Kraft Foods, Nestlé, Coca Cola, Samsung, T-Mobile, Ernst & Young...

Vagy küldjük el minden a p*csába?

2014. febr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
93%

Konkrétan én is sokáig multi-ellenes voltam, egészen addig, amíg -ugyan diákmunkában-, de el nem kezdtem dolgozni az Audinál. Tény, hogy én nekem mint diáknak nincs annyira jó sorom ott, de ez is a magyar szövetkezetnek köszönhető.


Viszont az ottani rendes dolgozók, egyszerű szakmunkásként is megkeresik a 200k nettót úgy, hogy nem szakadnak bele a munkába (persze ez függ a helytől is). Sőt, sokakon látom azt, ami régen a szocializmusra volt jellemző (alszanak munkában, rágyújt bent a gépek mellett, ott lustálkodik és ücsörög ahol tud, egy dolgozik négy nézi, lopnak a gyárból bármit, ami nem akad fent a fémdetektoron stb.). Pedig a munkakörülmények is egész jók (dolgoztam már magyar gyárban, klasszisokkal jobb az Audi), és a nettó fizetésen kívül van 13. és 14. havi bér valamint egyéb juttatások. Például most ha jól tudom éves szinten 450k-t oszthattak el maguknak ilyen-olyan dolgokra, mint számítógép vásárlás és hasonlóak (igen, ezek az egyszerű sori melósok).


A vicc pedig az az egészben, hogy még egy frissen végzett, érettségizett középiskolást is lazán felvesznek 140-150k nettóért + juttatások akkor, ha tud legalább olvasni.


Én ahogy elnézem nap mint nap a magyar mentalitást, akkor egyrészt azt látom, hogy ha a német kontroll nem lenne itt, akkor ez a gyár már régen csőd és szétlopás áldozata lett volna; másrészt sokszor nem is a külföldi "főnökök" azok akik szét szívatják a magyar melóst, hanem pont, hogy a magyar felettes. Szerintem sokan tudjuk, hogy mennyire meg tud egy ember változni, ha hatalmat kap a kezébe...


Gondolom ez a véleményem is 0%-ot ér, de nem érdekel.

2014. febr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

ma 14:06


Ha a győri Audi-ról beszélsz, nekem marhára nem ez a tapasztalatom. Kissé mesevilágnak fested le, mézeskalács-házzal. A fizetések sem helyesek, amiket feltüntetsz, mint ahogyan az sem, hogy odaengedik az összeszerelőbe az általad írt munkavállaló-típust, idézem:


"A vicc pedig az az egészben, hogy még egy frissen végzett, érettségizett középiskolást is lazán felvesznek 140-150k nettóért + juttatások akkor, ha tud legalább olvasni. "

2014. febr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

# 24:

Hát, pedig ez bizony így van. Haverom aki szintén diák volt velem együtt, úgy döntött, hogy rendesen akar az Audiban dolgozni és 140k-t ajánlottak neki úgy, hogy csak érettségije van. Ergo én tényeket közöltem, nem mézesmázazok. Indokold meg, hogy szerinted miért kamu, amit írtam légyszíves.

2014. febr. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=Audi&kategor..


Több száz audis-karrieres kérdés van már ezen az oldalon is, téged érdekességképpen mind cáfol.

Nem akartam faragatlan módon, nyersen azt mondani, hogy hazudozol, de ha így kéred.... rajtam ne múljon.


Egyébként nekem is dolgozik ott ismerősöm. Éppen olyan hajcsár multi az is, mint a többi. Sz.ar bérekért várja, hogy a képzett munkaerő nála dolgozzon. Nem mintha multiellenes lennék, írtam is, hogy elzavarni őket gazdasági öngyilkosság lenne az ország részéről, de azért ilyen otrombán ne hazudozzunk már.

2014. febr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

# 26:

Hát, pedig én abszolút nem hazudozok. Nem is lenne miért... De te biztosan jobban tudod, hogy hogyan mennek ott a dolgok. Természetesen én sem tudom az állításaimat bizonyítani semmilyen módon, mert senki sem adta oda a fizetési papírját.

2014. febr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
55%
Az én véleményem az,hogy orbán ellen kéne egy tömeges fellépés,de úgy látom hogy ez az ország ehhez is hülye!
2014. febr. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!