Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Horthy Miklós mégis rendes...

Horthy Miklós mégis rendes ember volt?

Figyelt kérdés

Jómagam a rendszerváltás előtt"gyerekeskedtem"és mindig azt hallottam hogy...


"Horthy így...Horthy úgy...Horthy Miklós micsoda egy szemét ember volt...stb...stb."


Jó.


Elhittem!


Amit az ember ugye sokszor hall azt el is hiszi...


Namost a minap olvastam el egy könyvet(kivettem a könyvtárból-kitünő kötet...mindenkinek csak ajánlani tudom mert közérthetően illetve olvasmányosan írja le a tudnivalókat).


Címe:Az utolsó trónfosztás


1970-ben adták ki!


Az utolsó Habsburg uralkodó(IV.Károly)"életrajza".


Namost...


Amikor Károly 21-ben kétszer is vissza akart jönni az országba akkor Horthy Miklós azzal"szerelte le"(először tárgyaltak majd másodszor volt egy"kis harc is)hogy...


Ő UGYAN KIRÁLYPÁRTI DE MÉGSEM JAVASOLJA KÁROLYNAK A VISSZATÉRÉST MERT ABBAN A PILLANATBAN A"KISANTANT"(a jugoszlávok...a csehszlovákok...a románok)LEROHANJÁK AZ ORSZÁGOT!


És én azóta eltünődtem...


Horthy Miklós tulajdonképpen az ország érdekeit nézte, nem?!


Tudta hogy külső támadás esetén az ország a gyengesége miatt(vesztes háború...határok"eltolása")katasztrófális helyzetbe jut.


Tehát védte a hazát!


Károly-t mit érdekelte mindez...?


Ő csak azt nézte hogy a koronát vissza kapja és a következményekkel mit sem törődött. Míg a kisantant amint látja a Habsburg-ház restaurációját...támad.


Ezt előzte meg Horthy Miklós azáltal hogy nem engedett Károlynak.


Érdekes ez a történelem...szeretem.


Szóval SZERINTEM Horthy Miklós mégis csak rendes ember volt mert...A HAZA MINDENEKELŐTT.


2014. márc. 10. 10:59
1 2
 1/14 belapus ***** válasza:
11%

Királypárti egy király nélküli országban ?Hülyeség.Horthy a saját érdekeit nézte.

Biztosan ez a nagyszerű cél - "A HAZA MINDENEKELŐTT" - lebegett a szeme előtt,és ettől nem látta, hogy mit is ír alá, amikor halálba küldte a saját honfitársait.

2014. márc. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Andizsuzsi ***** válasza:
15%

"Horthy Miklós tulajdonképpen az ország érdekeit nézte, nem?!"


Nem, a saját érdekeit nézte. Horthy Károlynak köszönhette, hogy az lett, ami. Többször bizonygatta neki a hűségét, de amikor a segítségére lett volna szüksége ahhoz, hogy az uralkodó visszatérhessen a trónra, szembefordult vele.

A Kisantant a második visszatérési kísérlet után alakult meg.

2014. márc. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Nem egy könyvet, hanem sokat kell elolvasni ahhoz, hogy az ember sok oldalról megvilágítva tudjon megítélni valamit. Szálasi Ferenc élettársa, Lutz Gizella is azt mondta, hogy a Feri egy kedves, rendes ember volt, mindent csak rákentek....
2014. márc. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 KJUsul ***** válasza:
100%

Mihez képest volt rendes ember? A mai politikusokhoz, az őt lenácizókhoz, a komcsi eszméken nevelkedett ál-történészekhez képest egy félisten volt!


Mindazonáltal nem hibátlan, ahogy egy ember sem az. Voltak hibái sőt bűnei is. A korszülötte volt, olyan ember, aki igyekezett becsületesen cselekedni, miközben érzett késztetést arra, hogy a hatalmat valamiféle dinasztikus módon kisajátítsa. Az egyik fia, aki repülőgép balesetben halt meg, alkalmas is lett volna utódnak, véleményem szerint sokkal jobb vezetője lett volna az országnak, mint az apja.


De ez már csak puszta feltételezés. Politikája végül nem lehetett sikeres, mert Hitlernek nem kellett a magyarság, csak az ostoba, németbarát vezetői kar támogatása, a másik oldalnak (Sztálin, Roosevelt, és elsősorban Churchill!) meg esze ágában sem volt Magyarországnak bármiféle igazságot szolgáltatni vagy segítséget nyújtani a Hitler táborából való kiugráshoz.


Azonban ezt nem látta át, ez volt a legnagyobb hibája. Hibás feltételezésekből kiindulva alkotta meg az ország politikai stratégiáját, mely így egyenes út volt az ország végzetéhez. Ugyanakkor vitathatatlanok az eredményei, az oktatás, a mezőgazdaság fejlesztése, a tudományos kutatások területén.


Sajnos Magyarország sorsa Sztálin és Churchill (nála nagyobb gazember nem sok volt a történelemben) magánmmutyija révén eldöntetett.

2014. márc. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Horthy mégis csak rendes ember volt-e? Szerintem ezt döntsék el ők:


[link]

2014. márc. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem javasolta Károly visszatérését, mert akkor nem csak lerohanják az országot, hanem Horthy is repül innen.
2014. márc. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
horthy támogatása nélkül nem deportáltak volna annyi embert Magyarországról. Ugyanolyan büdös náci volt mint a többi.
2014. márc. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 gazi ***** válasza:
Királypárti egy király nélküli országban ?Hülyeség.Horthy a saját érdekeit nézte. - Micsoda rettentess alak, a "saját érdekeit nézte". Nohát... mutass valakit akit tényleg érdekel hosszú távon a közösség(lakosság) érdeke. Főleg politikust. Ha a politikában bárkit is tényleg érdekelné az emberek hosszú távú jövője akkor háromtized másodperc alatt zárnák be az összes atom, szén stb erőművet és minél hamarabb térnének át a megújuló erőforrásokra, hogy aztán egymás kezét fogva dalolva táncoljanak az erdőben. Az embereket csak a ma érdekli, ma felveszek 15 milliárd ruppót a paksi atomerőműre ez rövid távon tuti, de, hogy aztán mi lesz húsz év múlva hát kit érdekel? Ma felveszek 5 millió forint devizahitelt a házamra, holnap veszek egy autót. Mi lesz utána? Kit érdekel?!
2014. márc. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 gazi ***** válasza:
Orbánék semmivel se felelőtlenebbek mint Gyurcsányék voltak, vagy Magyarország lakossága. Horthy szintén felelőtlen volt, nem számolt egy rakás következménnyel. Csak a pillanatnak élt, ezzel én is így szoktam lenni. Ember volt mint bárki más.
2014. márc. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Polgármester Úr!


Szívből köszönöm szíves üdvözlő szavait. Mondhatom, nem vagyok abban a lelkiállapotban, hogy e percben megszokott frázisokat használjak, igazságérzetem azt parancsolja, hogy minden kertelés nélkül azt mondjam, amit e percben érzek. Mikor még távol voltunk innen, és csak a remény sugara pislogott lelkünkben, akkor — kimondom — gyűlöltük és átkoztuk Budapestet, mert nem azokat láttuk benne, akik szenvedtek, akik mártírok lettek, hanem az országnak itt összefolyt piszkát. Szerettük, becéztük ezt a várost, amely az elmúlt évben a nemzet megrontója lett. Tetemre hívom itt a Duna partján a magyar fővárost: ez a város megtagadta ezeréves múltját, ez a város sárba tiporta koronáját, nemzeti színeit és vörös rongyokba öltözött. Ez a város börtönre vetette, kiüldözte a hazából annak legjobbjait és egy év alatt elprédálta összes javainkat. De minél jobban közeledtünk, annál jobban leolvadt szívünkről a jég, és készek vagyunk megbocsátani. Megbocsátunk akkor, hogy ha ez a megtévelyedett város visszatér megint a hazájához, szívéből, lelkéből szeretni fogja a rögöt, amelyben őseink csontjai porladoznak, szeretni azt a rögöt, amelyet verítékes homlokkal munkálnak falusi testvéreink, szeretni a koronát, a dupla keresztet. Katonáim, miután földjeikről betakarították Isten áldását, fegyvert vettek a kezükbe, hogy rendet teremtsenek itt e hazában. Ezek a kezek nyitva állanak testvéri kézszorításra, de büntetni is tudnak, ha kell. Meg vagyok győződve róla, azaz úgy remélem, hogy erre nem fog sor kerülni, hanem ellenkezőleg, akik bűnösöknek érzik magukat, megtérnek, és hatványozott erõvel segítenek a nemzeti reményekben tündöklő Budapest felépítésében. A mártírokat, az itt sokat szenvedett véreinket meleg szeretettel öleljük szívünkhöz.


Horthy Miklós beszéde 1919. november 16-án, a Budapestre való bevonulás alkalmával

2014. márc. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!