Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most őszintén miért nem lehet...

Most őszintén miért nem lehet róla szó, hogy Magyarországhoz visszakerüljön legalább Kárpátalja egy része?

Figyelt kérdés

Tudom ENSZ,NATO,Nyugat stb...de ezt teljesen demokratikusan is meglehetne oldani, ezen az elven,hogy jöhetett létre Montenegró?Vagy,hogy lehetett így szétszabdalni Jugoszláviát?Arra miért volt mód?

Az ukránoknál válság van, a keleti országrészben már csomóan jelezték,hogy szeretnének Oroszországhoz kerülni.

Kárpátaljáról miért nem lehet beszélni sem?

Ma már annyi baromságot találnak ki, lehetne valami trianoni kárpótlás is, mert most nagy divat a múltba visszamenni és küzdeni az igazságtalanság ellen.

Ugyan így lehetne egy népszavazás is, az ukránoknak lehetne egy nemzetállamuk a kisebbségek nélkül, és ha nem is a teljes Kárpátaljáról beszélünk,akkor legalább a magyar lakta sávról.

Mindenki azt mondja,hogy a ruszinok is szívesen csatlakoznának Magyarországhoz, én ezt nem tudom, de itt most nem ámokfutást akarok csinálni,hogy mindent vissza, hanem egyszerűen igazságot!És már az igazság lenne ha csak az a 150 ezer magyar ide kerülhetne.


Bár ami a legszomorúbb hogyha ennek a 10 millió birkának kéne döntenie akkor is a többség azt mondaná,hogy jó ez így ahogy van, nem kell nekünk semmi se vissza.

Normális válaszokat szeretnék, tudni szeretném,hogy mi a buktató, mi nem jó ebben, de ész érvek legyenek mert aki nem tud normálisan írni azt jelentem a pi**ába a válaszával együtt. (nem kell egyetérteni velem, azért is adok pluszt, de a stílus legyen normális)

A saját stílusomért pedig bocsánatot kérek, csak kicsit belemélyedtem ebbe és feldühített.


2014. márc. 19. 20:56
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
89%
Wikipédia adat: "Kárpátalja népességének egyik alapvető jellemzője az etnikai sokszínűség. A nagyobb nemzetiségek aránya 2001-ben a következő volt: ukrán 80,5%, magyar 12,1%, román 2,6%, orosz 2,5%, cigány 1,1%, egyéb nemzetiségek 1,1%"..."Kárpátalja lakossága a 2001-es népszámlálás idején 1 254 614 fő volt"... Ha sikerülne is 150.000 magyart visszacsatolni, mit kezdenél kedves kérdező a maradék majdnem egymillió ukránnal? Ebben az esetben Ukrajnának lennének jogos területi követelései, hiszen tőle jóval több embert vettek el. Feldobott téma ez a Trianon, de ez a hajó már nagyon régen elment...
2014. márc. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 MolotovPunk ***** válasza:
18%
Egy biztos,később azok jártak jól,akiket anno Ausztriához csatoltak.
2014. márc. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 MolotovPunk ***** válasza:
13%
Direkt nem írtam amúgy,de valószínűleg a kárpátaljáról való népszavazás pont emiatt az ukrán többség miatt lenne nagy bukás nekünk.
2014. márc. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
79%

"Egy biztos,később azok jártak jól,akiket anno Ausztriához csatoltak."


Az biztos, hogy jobban a magasabb életszínvonal miatt mint akik a cseszkókhoz, ukránokhoz (szovjetekhez), románokhoz, jugókhoz (szerbekhez) kerültek.

2014. márc. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom miért olyan nehéz megjegyezni, hogy ottani ukránok ruszinok, csak mivel az ukrán kormánynak könnyebb ha el se ismerik őket kisebbségként így ukránként vannak bejegyezve a népszámlálásokkor.


Véleményen szerint a probléma onnan fakad, hogy először az oroszoknak, most meg a nyugatnak a seggében van tövig a magyar vezetőknek nem hogy a nyelve, de még a fejük is.

Ahogy megszűnt a szocializmus, már szaladtunk is a másik oldalra.

2014. márc. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
14%
Vagy inkább azzal kéne törődni, hogy ne menjen fel 400 forintra a kenyér, és nem trianonnal, meg azzal, hogy most finn vagyok-e vagy török, sőt, kit érdekel hogy volt-e holokauszt. Ha nem tetszik a történelemkönyv, tanuljatok, változtassátok meg, de ne mossátok össze a politikával, mert abszolút lényegtelen.
2014. márc. 20. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
93%

Én azt nem értem hogy ti ezt tényleg komolyan gondoljátok hogy mert él ott ~10% magyar ezért majd népszavazás lesz kiírva és majd jól megszavazzák a ruszinok meg ukránok hogy magyarok lesznek? :D

És ebben ti komolyan bíztok? Eszem megáll,hány évesek vagytok, 13?

2014. márc. 20. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 T-55 2.0 ***** válasza:
100%
Most őszintén,mégis hogy? Az világos hogy az ukránok le fognak mondani a Krímröl,mert nem mernek belemenni 1 esélytelen birkózásba a" balsoj medveggyel". Szerinted mi is vagyunk olyan helyzetben mint a ruszkik?
2014. márc. 20. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Volt már népszavazás, de Ukrajna igényt tart Kárpátaljára, éppen ezért nem ismeri el a ruszin kisebbséget, sem a népszavazás jogosságát: "1991-ben népszavazást rendeztek Kárpátalján, amelyen a ruszin népesség 78 százaléka a területi autonómia mellett szavazott. Ukrajna mind a mai napig nem akar tudomást venni erről, noha a referendumot soha senki sem érvénytelenítette." Logikus tehát, hogy ha egy ország még autonómiát se akar adni, akkor a területet átadni sem fogja. Tehát a népszavazásos módi kiesett, és amúgy is inkább vezetne egy önálló ruszin köztársasághoz - ha már lúd, legyen kövér. [link]


A másik megoldás, a fegyveres meg kb. arra lenne jó, hogy megint szláv nyelvű férfiak öljenek magyar férfiakat és erőszakoljanak magyar nőket, ha szerencsénk van csak Kárpátalján, ha nincs szerencsénk, akkor nem állnának meg a határon és eljönnének Budapestig, mint annó az első és a második világháborúban is.


Óvatosan azzal a birkázással.

2014. márc. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
94%

Nekünk - magyaroknak - jó így. Hidd el, nem akarunk elcsatolást, nem akarunk határrevíziót.

Békében szeretnénk élni. Gyereket nevelni, játszótérre menni.

Tedd te is azt, vagy menj sürgősen orvoshoz.

2014. márc. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!