Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik olyan hevesen támadták...

Akik olyan hevesen támadták Képírót és Csatáry-t emberi jogokra hivatkozva, hol vannak amikor a másik oldalról Biszkut kéne felelősségre vonni?

Figyelt kérdés

Mert valami felháborító hogy nem mernek Biszkuhoz hozzá nyúlni, amikor ellene konkrét bizonyítékok is vannak, egy ország második embere volt, ellenben az a két másik öreg valami eldugott helyen voltak csendőrök vagy mi?

Előbbinél látványosan nincs elszámoltatás pedig minden adott lenne hozzá, utóbbiaknál semmi konkrétat nem tudtak felhozni, mégis úgy rájuk álltak mint ha kis Hitlerek lettek volna.

A többi bizonyítottan embertelen AVH-s meg még fel sem merült a köztudatban, csak a Jobbik foglalkozna velük, ha hagynák.

Mi ez a mérhetetlen kettős mérce az egyik és másik oldalon?

A lengyeleknél felelősségre vontak mindenkit 90ben, és tiszta lappal kezdtek, előrébb is tartanak mint mi.

Nálunk meg semmi, ugyan azok ülnek bent még most is.

Ezért tartunk ma ott hogy fél millió magyar elmegy innen többek között.



2014. márc. 19. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Éppen most kezdték újra a Biszku elleni pert.

Képíró és Csatári ellen pedig éppen elég bizonyíték volt.

2014. márc. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pont ugyanitt vagyok, Kedves gyermekem. Ahol eddig is.
2014. márc. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Több szempontból is furcsa a kérdésed. Egyrészt a kettős mércét (elfogultságot) kéred számon valakin, miközben te magad is kettős mércét alkalmazol (elfogult vagy, hiszen nem ítéled el K.-t és Cs.-t), sőt te ráadásul kifejezetten tagadod K. és Cs. bűnösségét, miközben én nulla darab olyan véleményről hallottam, hogy Biszku ártatlan lenne, fel kellene menteni. Szóval valakik hevesen támadják képírót és nem zengik tele az újságokat Biszkuval, ennyi, míg te kifejezetten felmentenéd a vén killereket - ez óriási különbség. Plusz ugye megy a Biszku per. Illetve felhívom a figyelmed, hogy a Jobbik tudtommal orosz barát, Putyin az isten, Putyin a KGB feje volt, korábban az NDK-ban volt KGB ügynök, az AVH a magyar KGB, tehát ha végigviszed a logikát, akkor neked itt most nagyon át kellene értékelned a magyar történelmet. Hol zsarnokság van, ott zsarnokság van.
2014. márc. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen. '90-ben kellett volna tenni. De akkor mással voltunk elfoglalva. Másrészt akkor min lehetne rágódni ma?

A kérdést elfogulatlanul fel lehetne vetni persze, de hol itt az elfogulatlanság? Miért is vesszük elő a kérdést? Gyűlöletből. Nem megoldani akarjuk. Ez itt a fő baj.


El kellene dönteni a módszereket. Közmegegyezéssel. Aztán törvényt csinálni belőle és alkalmazni. De hőbörgéssel, törvény mellőzésével nem megy. ha mégis, akkor az vagy anarchia (a törvény nem lényeges, ha nekem kedvezőtlen), vagy diktatúra (én mondom meg, kire vonatkozik) van.

De legfőképp foglalkozni kéne végre a mindennapjainkra alapvetően hatással lévő dolgokkal. És a maradék időben lehet az életünkre kevéssé hatással lévőkkel is, mert azért az elv is fontos.

2014. márc. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3, én nem védeni akartam a két másikat, hanem az zavar hogy ha őket ennyi idő után elővették valamiért úgy hogy igazából bizonyíték sincsen mert ezek kis emberek voltak, akkor egy állami vezetőt felelős döntéshozatali pozícióban, úgy hogy bizonyítékok vannak ellene, akkor miért nem lehet ugyan evvel a vehemenciával utánajárni, sőt hasonló ha nem még alaposabb eljárás alá vetni.


Előbbiek eljárása sokkal hamarabb kezdődött el, míg Biszkut emlékeim szerint pont ezért vették elő, mert felháborító ez a szálka és a gerenda esete.

Sajnos ha jól tudom egyikük meghalt, a másikat meg felmentették. Biszkuhoz már hozzáakartak nyúlni de még csak most lett belőle valami.

Kíváncsi lennék hány angolul beszélő karvaly jogvédő találná meg tolmáccsal együtt az utcán, és kezdené el faggatni ugyan avval amivel az egyik öreget is.


Engem az zavar hogy egyik oldalról előszedik a kisembert aki ellen még bizonyíték sincsen, a másik oldalról a főkolomposhoz meg hozzá sem mernek nyúlni.


Akkor most kérdezem én, hol volt itt rendszerváltás?

2014. márc. 20. 14:27
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

"Engem az zavar hogy egyik oldalról előszedik a kisembert aki ellen még bizonyíték sincsen, a másik oldalról a főkolomposhoz meg hozzá sem mernek nyúlni."


A 2. vh idején "kisemberek" is büntetlenül ölhettek, a kommunista rezsim alatt ilyesmi nem volt, ott sortüzek és 56 utáni kivégzések voltak (illetve előtte az oroszok részéről elhurcolás, ezért értelem szerűen oroszok voltak felelősök). Szóval eleve nem igazán vannak Csatáry jellegű kommunista bűnösök, a kommunista bűnösök magas rangúak. De süt rólad az elvakultság, hajtogatod a magadét mint egy gyogyós a metrón, minek kérdezel egyáltalán bármit?

2014. márc. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Te meg mosdatod a komcsikat.

Szerinted csak a nyilas ölhetett abban az időben szabadon?

Mert ugyan ilyen emberek nem voltak a kommunisták között?

A terror háza, szerinted csak szanatórium volt?

Ilyen alja emberek mindegyik oldalon voltak én elismerem, de te még akkor is a komcsikat a véded, na ez a gyogyós dolog.

De még mindig nem adtál arra magyarázatot hogy akkor a komcsikhoz miért nem nyúltak hozzá?

Mert azt tudjuk hogy a nyilasok közül sokat az oroszok elintéztek, illetve kimentek külföldre, de a komcsikat a mai napig nem számoltatták el.

Pedig egy olyan kaliberű nyilas ha előkerülne mint biszku, már rég el lett volna ítélve.

2014. márc. 21. 22:47
 8/10 anonim ***** válasza:
"Tetszettek volna forradalmat csinálni." - mondta Antall. Nálunk sajnos ilyenre sikerült 1989, talán mert mi voltunk a legvidámabb barakk, Kádár megvette az embereket, örültek a hűtőnek meg a bulgáriai nyaralásnak, hogy volt munka, meg lehetett élni. Az értelmiség meg egy szűk réteg volt, talán örültek hogy lövöldözés nélkül végetért a diktatúra. Az egyébként nem kommunista mosdatás ha leírok tényeket, ne lásd bele hogy védek bárkit. Pont az a lényeg, hogy Biszku ÉS a Csatáry félék IS alja emberek. Attól még sötét korszak volt hogy nem voltak Dunába lövések, és attól hogy Kádár puhított a diktatúrán, attól még vér tapad a nevéhez és végig diktatúra maradt a rendszer.
2014. márc. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyébként ha belegondolsz a Jobbik pl. kettős, sőt hármas mércét alkalmaz, mert Csatáry nálunk - helytelenül - jófej, Biszku és a többi magyar (ex)kommunista bűnös - helyesen - bűnös, az (ex)kommunista KGB-s Putyin - helytelenül - szintén jófej. Azt gondolná az ember hogy az ilyesmire nincs bocsánat, aki KGB-s, ÁVO-s vagy ÁVH-s volt, az pokolra jut.
2014. márc. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A rendszerváltásnál sok minden el lett rontva, egy azonban nem: végre egy olyan történelmi átalakulás, amelyik nem a bosszúval kezdődött. Biszku Béla a történelem sötét figurája. Meg kéne hagyni annak és nem kéne mártírt csinálni belőle.

Csatáry meg Képíró pedig jelentéktelen láncszemek voltak egy embertelen eszme fogaskerekében. Ha parancsot tagadnak, őket ölik meg.

2014. márc. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!