Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik itt annyira a föld...

Akik itt annyira a föld magyar kézben tartása ellen vannak, kérem indokolják már meg, hogy miért?

Figyelt kérdés

Őszintén, miért lesz nekünk az jó, ha idejönnek majd mindenhonnan és felvásárolják a magyar földet?

Akkor inkább vegye meg az állam, aztán műveltesse, adjon ezzel munkát embereknek. Aztán lehet itt kommunistázni, de szerintem a magyar földnek akkor is magyar kézben van a helye! Főleg, hogy lassan eljön majd az idő, amikor nagyobb érték lesz, mint gondolnánk.


2014. márc. 30. 19:20
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
43%
Nem is a magyarok akarják eladni... ezt elhiheted. Vajon kiknek lesz jó, ha ide jönnek gyarmatosítani.
2014. márc. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
60%
Ez már nem a feudalizmus h akinek nagy földje van az a főnök. Őszintén miben jobb az h ha Simicska vagy Mészáros Lőrincnek a kezében van a termőföld nagy része és csak a támogatást veszik fel rá és nem művelik meg? Akkor már inkább külföldi kezében legyen aki becsületesen megműveli. Ha pedig műveli akkor nekem tök mindegy h magyar vagy nem. Nekem nincs földem, de ha lenne se zavarna h a mellettem lévő földnek milyen származású a tulajdonosa. Ez az oka annak h én azt mondom bárki vehessen földet, de legalábbis uniós tagországban élők mindenképp. Nincs ebben semmi háttérhatalmi összeesküvés.
2014. márc. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%

Mégis miért jobb az, ha magyar tulajdonban van egy föld? Idejön egy német, felvásárol egy nagyobbacska földet, vesz rá gépeket, felvesz embereket dolgozni. Van termelés, van munka. Vagy marad egy magyar kezében, aki nem csinál vele semmit, parlagon hagyja. Melyik a jobb? Aki szerint a második, csak mert magyar kézben van, az nem gondolkozik tisztán.

Természetesen ha a magyar is munkát ad és termel, akkor ő is ugyanolyan jó, mint a német, aki ugyanezt teszi. Csak ez ritkán történik meg. A magyar birtokosok általában drága, rossz minőségű terméket termelnek, modernizálásra meg nincs pénz. Ha pedig egy német vásárol itt földet, csak hogy parlagon hagyja, mert éppen nagyon unatkozik, az is rossz, csak éppen ritkán esik meg.


Ja, és:

"szerintem a magyar földnek akkor is magyar kézben van a helye!"


Szóval azért ne vehessenek külföldiek Magyarországon földet, mert nem vehetnek külföldiek itt földet. Igazán meggyőző érvelés...


" lassan eljön majd az idő, amikor nagyobb érték lesz, mint gondolnánk."


Érdekes. És ezt pontosan mi is támasztja alá?

2014. márc. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Igen, csak azt nem veszi senki figyelembe, hogy szinte az ország egész történelme során a mezőgazdaság volt a húzóipar.

Most meg ezt is képesek lennénk külföldi kézbe adni...

Gratulálok. Aztán majd vehetjük kétszer annyiért a saját földünkön termelt terményt.

A támogatás meg csak annak járjon, aki kezd is valamit a földjével. Parlagra ne lehessen támogatást felvenni.

2014. márc. 30. 19:35
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi támasztja alá... ? :) A magyar föld igen jó minőségű és ivóvíz készletekkel is rendelkezünk.. Az éghajlatváltozással ez mindinkább fontosabbá fog válni, mikor már az olaj nem lesz ekkora kincs.
2014. márc. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Ja mert ma inkább veszed az olcsó magyar terméket mint a drága külföldit? Hát szerintem nem, mert a magyar sokkal drágább mint a külföldi és ez itt a gond, h nincs pénz vagy nem is akar inkább sírdogál, de nem képesek fejleszteni és korszerű technológiát alkalmazni. Nem hiszem h a német, osztrák paraszt azért jönne ide h majd drágán adja el a terméket nekünk. A magyar termék rossz minőségű és drága. Akkor már inkább a német ember termeljen magyar terméket olcsón és jó minőségűt.
2014. márc. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az a probléma, hogy neked valami teljesen elborult elképzelésed van a külföldi emberekről. Hidd el, attól hogy valaki itt vesz földet és német, még nem egy gonosz kizsákmányoló ocsmány tömeggyilkos állat.

"Aztán majd vehetjük kétszer annyiért a saját földünkön termelt terményt"


Miért is? Ha olcsóbban állítják elő, olcsóbban is adják el.


"szinte az ország egész történelme során a mezőgazdaság volt a húzóipar"


Nem igaz, de ha igaz is lenne, ez ok arra, hogy az is maradjon? Mezőgazdaságból nem lehet ma már egy ország gazdagságát fellendíteni. Egy fejlett ország iparának ez az 1%-át teszi ki.

2014. márc. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
A magyar termék rossz... ? Sok magyarnak feltüntetett terméket külföldiek gyártanak.... Remélem ez után magyar kenyeret sem eszel..
2014. márc. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Mert a magyar kenyér világhírű a jó minőségéről? Sztem átlagos. Egyébként a kenyér már nem a mezőgazdasági termeléshez tartozik. Max a búza.
2014. márc. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

@rockermagyar18

"A magyar föld igen jó minőségű és ivóvíz készletekkel is rendelkezünk."


Igen, ahogy pl az amerikai, ukrán, francia, kínai stb. földek is jó minőségűek, és ivóvíz készletekkel is rendelkeznek. De végül is kit érdekel a jó föld 99,999%-a, ha egyszer itt van a mi kezünkben a maradék 0,0001%.


"Az éghajlatváltozással ez mindinkább fontosabbá fog válni"


Oké, tegyük fel, hogy ez így van. Most 1%. Lesz mondjuk 1,2%, az marha nagy növekedés. Attól még nem lesz fontos, hogy a mostaninál fontosabbá válik.


"mikor már az olaj nem lesz ekkora kincs"


És az olaj az hogy jön ide?


"A magyar termék rossz... ?"


Nem mind, de van amelyik igen. Ahogy a külföldiek is.


"Sok magyarnak feltüntetett terméket külföldiek gyártanak..."


????

Tudtommal elég szigorú az ellenőrzés ilyen téren.

2014. márc. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!