Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a címe, vagy hová tűnhetett...

Mi a címe, vagy hová tűnhetett ez, a 2014-es magyar választásokat parodizáló videó? Orbán Viktort, Gyurcsány Ferencet, Vona Gábort, és Mesterházy Attilát ábrázoló rajzfilm.

Figyelt kérdés

Tegnap a Legnépszerűbb magyar videók között találtam, 100 000 körüli nézettsége volt. A lényege az volt, hogy az említett négy személy szándékosan helyesírási hibáktól túcsordultan beszélt. Egy rajzolt karakter helyettesítette őket, és amit mondtak az megjelent a karakterük mellett. (Nem eredeti beszéd a politikusoktól, direkt a kisfilmhez készült szinkron.)Rájuk sztereotipikusan jellemző dolgokat mondanak egymásnak, szidják egymást.

Vona Goofy szerű volt, Orbán meg talán Donald kacsa, de ez utóbbiban nem vagyok biztos. A beszédük is szándékosan hibás volt, például a z-t c-nek ejtették (és írták is, miközben elhangzott).

A szerkesztés nem volt nagyszabású, és a videó is egyszerű, mégis többen zseniálisnak titulálták, a legjobb dolognak ami aznap történt velük, stb. Nekem is eléggé tetszett, egyszerű koncepciója ellenére.

Amit még ki tudnék emelni, hogy egymást többször bu*inak titulálják benne, és elhangzik az is, hogy "lol", na meg az, hogy rezsidémon, de szándékosan hibásan, "reszidmn"-ként, vagy valami hasonlóként. Orbán a végén mond egy választási verset is, valami ilyesmit:

A rózsa vörös,

Az ibolya kék,

rezsi, rezsi,

Szavazz ránk te hülye ge*i!

Majd Mesterhzy elmotyog egy "lol"-t.


A címe valami olyasmi volt, hogy "Választások Magyarországon 2014", persze elferdítve valami olyasmire, hogy "Vlasztsok Magyrszágun 2014".

Azt hiszem minden részletet leírtam, ami eszembe jutott. Bár ez így elég gyengének tűnhet, a maga egyszerű módján zseniális volt, tényleg.

Azonban ma, mikor meg szerettem volna nézni nem találtam már meg. (Inkognítómódban lehettem, így az előzményekben nincs meg.) Eltűnt a Népszerű Videók - Magyarország csatornáról, és próbákoztam néhány hibás formájával a címnek, de nem jött be.

Arra gyanakszom, hogy esetleg letiltották, azért volt benne egy-két dolog, ami erre okot adhatott. :/

Esetleg tudtok róla valamit? Google sem dob róla semmit, pedig reméltem, hogy esetleg valamelyik mémes oldalra bekerült.



2014. ápr. 3. 17:14
 1/3 A kérdező kommentje:

Közben keresgélésem közben ráakadtam a dolog lényegére:


A szándékos helyesírási hibák az angol Dolan Duck mémekből jött, Orbán Viktort is ő személyesítette meg. Magyarországon ennek képviselői Baszont és Szkuvi Do.

Talán ezekkel az infókkal könnyebben lesz eredmény.

2014. ápr. 3. 18:03
 2/3 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2014. ápr. 4. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!