Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy képzelik egyesek, hogy...

Hogy képzelik egyesek, hogy nem mennek el szavazni?

Figyelt kérdés
Engem nagyon idegesít, ha valaki ki akar bújni a felelősség alól, és nem akar beleszólni a politikába. Bár az országban szeretne élni, és ha majd nem mennek úgy a dolgok az országnak ahogy szeretné hőbörög, hogy milyen szar a kormány. Szerintem, ha valaki egy országnak az állampolgára szeretne lenni és ott él akkor kötelessége, hogy elmegy szavazni.

2014. ápr. 4. 14:58
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy pont azok hőbörögnek, akik nem mennek el szavazni?


A nem-szavazás is a demokrácia része.

2014. ápr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
74%

"Bár az országban szeretne élni, és ha majd nem mennek úgy a dolgok az országnak ahogy szeretné hőbörög, hogy milyen szar a kormány."


Okés, elmegyek szavazni a Fideszre, mert hatalmas nagy királyoknak tartom őket és hatalomra juttatom újra a pártot. 4 éven keresztül lenyúlnak egy csomó pénzt és csak hőbörgök, hogy jajj, milyen retek az ország és mennyit lopnak ezek, jajj mekkorát tévedtem.

Elmegyek szavazni a Kormányváltókra, ugyanez lesz.

Elmegyek szavazni a Jobbikra, nyernek és csak hőbörgök majd, mert ők is elcsesznek mindent.

Az LMP nem nyerhet, de amúgy sem tetszenek, bár ők szerintem nem annyira korruptak, mint a többi. Még. Majd megerősödnek és azok lesznek, miután magukba szívnak egy csomó szemetet.

A többi meg nevetséges és csak a kampánypénzért jöttek létre.


Akkor mit is akarsz?

2014. ápr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
59%
Engem is idegesít, de ez van. Pláne amikor olyan ismerősömtől hallom, aki amúgy hangosan politizál, de most pl. rákérdeztem hogy megy-e, és jajj mennyi dolga lesz aznap, el se megy, amúgyis sz.r az egész, stbstbstb. Szóval... Nem tudom mi lesz így, mert aki vérfideszes-véremeszpés-vérnyúl, az bezzeg elmegy, de elvakultakra bízni az országot, szavazzanak bármerre is, hát nem biztató.
2014. ápr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
88%

Én azt tapasztalom, hogy aki nem megy el szavazni, az többségében azért teszi, mert nincs kire. Nem szimpatizál senki olyannal, akinek esélye van győzni, vagy bekerülni. Ennyi. A "nem-szavazás" is a demokrácia része.

Vagy azt akarod, hogy olyan legyen, mint Belgiumban, hogy kötelező szavazni, de aki nem megy, azt megbüntetik? És aki tényleg nem tud kire szavazni, az tipp-mix-szerűen rakjon egy X-et valahova?

2014. ápr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nem teljesen értek egyet.

2. Te arról beszélsz, hogy ha valaki elmegy szavazni majd akkor hőbörög. Ezt teljesen jogosnak tartom, hisz a pártok mondanak minden szépet és jót, és az ember pedig arra szavaz akivel a legjobban egyet ért, és tetszenek az ígéreteik neki. Majd jön a placcs, hogy mégsem úgy van az.


Egyébként arra a kérdésre, hogy honnan tudom? Például mert ismerőseim elmondják, hogy nem mentek el szavazni, aztán 2 év múlva hallom a sírást. Ami a legszebb pedig amikor utólag mondja, hogy miért nem ez meg az nyert pedig ő senkire sem szavazott.

2014. ápr. 4. 15:15
 6/32 anonim ***** válasza:
87%

Ok, tegyük fel, hogy kimegyek a piacra húsért. Csakhogy az összes hús rohadt, nem veszem meg egyiket se. Sőt, előre tudom, hogy rohadt lesz az összes hús, mert láttam tegnap a teherautót, amivel vitték a rohadt húst a piacra (rátűzött a húsra a nap, mert még csak le se takarták), ezért le se megyek.

a) jogomban áll-e hőbörögni azon, hogy miért csak rohadt húst árulnak? Kérdező, várom, hogy megválaszold ezt a kérdést.


Szerintem igenis vagy jogomban áll távol maradni a szavazástól, vagy legyen a papíron "egyik sem" rublika. Mivel nincs egyik sem rublika, nem vagyok köteles elmenni.

2014. ápr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

4. Nem nem egészen erre gondoltam. Aki nem megy el szavazni az nem akarja leváltani a kormányt (legalábbis nem eléggé),

ezért én beírnék a helyükre az éppen aktuális kormányra egy voksot.

2014. ápr. 4. 15:19
 8/32 A kérdező kommentje:
6. Akkor el lehet menni másik piacra.
2014. ápr. 4. 15:21
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Miért, más választókörzetben szavazhatok más pártokra?
2014. ápr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
71%

Köszi 6-os, ez jó volt. :)


"Akkor el lehet menni másik piacra."


Nem kell félned, már félmillióan megtették és én is készülök utánuk menni.

2014. ápr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!