Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fontosabb a magyar...

Miért fontosabb a magyar kormánynak a nyugdíjasok mint a fiatalok?

Figyelt kérdés

-a nyugdíjasok között sokkal kevesebb szegény van.

-a munkanélküli segély 3 hónap után 20 valahány ezer Ft amiből tb is kell fizetni. a nyugdíjasok ezzel szemben ingyen utaznak és az egészségügyhöz sem járulnak hozzá



2014. máj. 2. 16:38
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
67%

Mert a nyugdíjas olyan, hogy ha megkap egy-két jó támogatást, jó nyugdíjat, némelyik már örül +10e ft-nak is, akkor azzal már elnyerte a kormány, hogy megtartsák a szavazóikat, az idei választás is rájuk volt bízva..

A fiatalokkal pedig nem tervezhetnek mert tudják hogy minket nem tudnak becsapni, és esetleg még szép károkat is okozhatunk az országnak, aminek nem merik még a lehetőségét sem megadni

21F

2014. máj. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
74%
Mert ők többen vannak, és ez több szavazót jelent.
2014. máj. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
38%

Miért általános az a vélekedés a GYK kérdésfeltevőknél, hogy a nyugdíjasok egy mindenkitől független, kivételezett helyzetben lévő csoport, és nem az ő szüleiről, nagyszüleiről van szó?


Egyébként honnan tudod, hogy kevés nélkülöző nyugdíjas van?

2014. máj. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
47%

Hát nézd! Eddig eltartott voltál. Ennyi volt. Eleget fizettek már dolgozóként a jelen nyugdíjasok zöme az elmúlt 20 évben azért, hogy elindulj az életbe! Kaptál GYEST 3 évig amire a világon nincs példa. Ingyen tanulhattál amire az adót ők fizették.


20-on évesen mi a fenéért fizetnének neked 3 hónapnál több segélyt. Most te jössz! A kispárnát kihuzigálják a feneked alól. Még semmit se tettél bele a közösbe. Most neked kell már betenni valamit és nem követelőzni, hogy mi járna neked!

2014. máj. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
34%
Mert a nyugdíjasok rengeteget le tettek az asztalra, míg ezek a fiatal kölkök csak a napot lopják.
2014. máj. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
41%
Ezek a mai fiatalok semmirevalók. És ezt nem is nyugdíjasként mondom, 39 éves vagyok és több generációval dolgoztam már együtt, valaha a mai nyugdíjasokkal, most pedig több huszonévessel és elmondhatom szégyenszemre a hatvan éves emberek még ma is simán kidolgozzák a fiatalokat. Én ezektől még a levegőt is sajnálom.
2014. máj. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

"Miért általános az a vélekedés a GYK kérdésfeltevőknél, hogy a nyugdíjasok egy mindenkitől független, kivételezett helyzetben lévő csoport, és nem az ő szüleiről, nagyszüleiről van szó? "


És ők azt akarják hogy a mostani jólét miatt tönkremenjen az ország?


"Egyébként honnan tudod, hogy kevés nélkülöző nyugdíjas van?

"


[link]


"A 65 év feletti korosztályban a szegények 6 százalékos aránya a 14 százalékos országos átlag felét sem érte el annak ellenére, hogy relatív pozíciójuk romlott. "

2014. máj. 2. 17:04
 8/42 A kérdező kommentje:

"Mert a nyugdíjasok rengeteget le tettek az asztalra, míg ezek a fiatal kölkök csak a napot lopják.

"


Olyanba benne vagyok hogy mi is olyan életszinvonalat garantáljuk nekik mint amilyet ők a saját nyugdíjasainak:)


Ha csak a napot lopnák akkor 1 Ft nyugdíjat sem kapnának a nyugdíjasok.

2014. máj. 2. 17:06
 9/42 A kérdező kommentje:

" A kispárnát kihuzigálják a feneked alól. Még semmit se tettél bele a közösbe. Most neked kell már betenni valamit és nem követelőzni, hogy mi járna neked!"


a világ legmagasabb adóterheit fizetem. ebből telik (meg a sok hitelből) ingyen utazásra , egészségügyre meg miegymásra.

2014. máj. 2. 17:08
 10/42 A kérdező kommentje:

"Ezek a mai fiatalok semmirevalók. És ezt nem is nyugdíjasként mondom, 39 éves vagyok és több generációval dolgoztam már együtt, valaha a mai nyugdíjasokkal, most pedig több huszonévessel és elmondhatom szégyenszemre a hatvan éves emberek még ma is simán kidolgozzák a fiatalokat. Én ezektől még a levegőt is sajnálom."


Azok az öregek akik fiatal éveit a szocializmusban töltötték:)


Ott nem kell teljesíteni.

Itt igen.

A fiatalok meg megállják a helyüket különben a nyugdaíjasok már éhenhaltak volna.

2014. máj. 2. 17:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!